Автор Тема: Великата османска империя а?!  (Прочетена 9545 пъти)

tyuio

  • Гост
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #30 -: Jan 12, 2010, 18:15 »
1. Макиавелист и празен риторик - мноооого ви обичам! Този номер в първата част са просто празни и то смешни приказки няма какво да ги оборвам :)

2. Нека видим как ще стане тази работа и как американците ще си оттеглят военните от базата до границата с Ирак.Много би ми харесало!
2. Да бе развитието на космонафтиката в ония две страни било щото руснаците помагали. Няма как да споря че сапърва космическа сила. Обаче пропаднала и бедна. Просто продават някакви стари технологии дето просто няма как. Защо развиват космически туризъм а щото са много готини и искат да изпълнят детската мечта на няколко милионера? Или щото нямат достатъчно кинти за космоса? Те самите споделиха че след успешното изтрелване на Буран в края на осемдесете, който е уникална по рода си технология и до сега. Няма да правят такива неща скоро (вече 20 години). Добре може и да съм сгрешил с данните поне за миналата година за оръжието не съм гледал нова справка, но е смешно страна с такър потенциал да изнася само ресурси и почти нищо като краен продукт и технологии. Скапания Китай дето има само хора и никакви залежи от нищо какво прави, ами Япония и Корея? Никоя страна не продава на другите просто ей така стратегически знания и технологии особенно русия. Преди някъде десетилетие Япония поиска да купи технологиите на руснаците дето са хвърлени в кошчето за няколко милиарда и за щастия тъпите руснаци не им ги продадоха.
Страхотно нещо е празната риторика бате, лошо е че има кой да я слуша и вярва. Дерзай!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #31 -: Jan 12, 2010, 18:51 »
Какво стана с тая тема? Тъкмо един чукундур (няма да спомена кой, за да не наруша правилата, макар да не го смятам за нарушение, а истина) изтреля абсурдна тези и се обърнахте в друга тема. Какво общо има величието и падението на матушкатра Рус в тая тема?


Онзи каза, че оново племе било европейско. Вместо да го изядете за това, говорите за геополитика. Същото племе повече от 600 години не е било управлявано от съплеменници до вече споменатия персонаж. Понеже си позволявали разни луксове... разправя. Свободата нямала значение. Този да е чувал за хартата или декларацията за правата на човека? Тези два документа нищо ли не значат? Не са ли те моралната основа на ЕС? Или свободната Икономика е всичко? Забележете дори тя е свободна.

Той споменава олигарсите били турци. Значи е нормално да има олигарси? Да съвсем европейско. Преди им викаха паши и имами. Сега по-културно са олигарси. Икономическите достижения са пълна нула и не заслужаващо никакво внимание, така подплатени. Че то един смрадлив, пясъчен ОАЕ има далеч повече екстри. Какво ги прави цивилизовани?

Сащия капут нарича наши далечни братовчеди, все още поробени и премазвани- цигани. Да вярно и нас наричат гяури. И ние още трябва да им рубуваме, защото им се иска така.


Племето си е племе и не се е променило на йота, нищо че били имали магистрали и сензорни дисплей. Даже в момента обиждам племената. Половината индиански племена например, имат направо величави културни достижения. Тази пасмина има кланета на цели народи, няколко пъти в двадесети век. Не ми се ще да виждам какви ще ги вършат в двадесет и първи, но май ще го изпитам съвсем скоро, заедно със сънародниците си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #32 -: Jan 12, 2010, 18:58 »
Тези руснаци са много пропаднала работа и нищо не става от тях вече, карат на доизживяване, единствено говорят за светлото бъдеще и могъщо се осират. Нямат магистрали като хората,  тръгнали да ми правят изтребители дето нямат пари да ги произвеждат или ракети дето правят заря като за половината Скандинавия. Трябва им някой грузинец или евреин пак да им набие канчето и да ги вкара в правия път.

Обаче това китайците са лоша работа, много лоша. Уж бяха комунисти, а пък излиза че са най-големия стожер на консуматорщината. Бълват значи евтини боклуци и завземат всички пазари, защото няма някой който да може да се конкурира с роботизирани китайчета на конвейера, бачкащи за една купа ориз на ден. Купуваш от тях каквото там купуваш и то понеже е правено от роботизирани китайчета, се чупи скоро. После си принуден пак да купуваш и нямаш избор - пак си купуваш джигитайски джаджи, щото то друго вече няма. И така с времето съм забелязал, че все по-бързо им се чупят нещата. Абе едно време компютъра ми издържаше няколко години без да му изгърми харддиск или вентилатор. Сега няма такива екстри - в годината няколко пъти подменям я харддиск, я дъно, я вентилатор, я видеокарта, писнало ми е вече бе пфууууууууу!!!!!!

И като се замисля, че рано или късно ще изместят американците и ще станат световна свръхсила, лоша работа. Американците поне налагат демокрация (квото и да значи това), тия ще налагат роботизиране и бачкане за 5 долара на ден в името на Партията. Грозна, грозна, грозна работа. Представям си как внуците ми цял ден висят на производствената линия да сглобяват iShit 15G, плащат им дневната надница от 10 юана и като се приберат, изхвърлят хладилника и печката, купени преди месец (артистично изгърмели) и ходят до ЧайникМаркет да си купят поредните нови за по 100 юана парчето. Ужас, ужас, ужас, не искам да си го представям!!!
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

biggie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 142
  • Distribution: Crunchbang Linux
  • Window Manager: openbox
    • Профил
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #33 -: Jan 12, 2010, 20:27 »
Изстреляхме темата отвъд границите на глупостта :)
Активен

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #34 -: Jan 12, 2010, 20:53 »
Американците си признават, че изостават поне 20 години от технологията на РД180, който дори не е най-новата руска технология:
http://nifelheim.homeip.net/nifelheim/flashvideo/news/space/space.html
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #35 -: Jan 12, 2010, 21:04 »
Тези руснаци са много пропаднала работа и нищо не става от тях вече, карат на доизживяване, единствено говорят за светлото бъдеще и могъщо се осират. Нямат магистрали като хората,  тръгнали да ми правят изтребители дето нямат пари да ги произвеждат или ракети дето правят заря като за половината Скандинавия. Трябва им някой грузинец или евреин пак да им набие канчето и да ги вкара в правия път.

"..В конце прошлого года делегация министерства обороны Индии увидела флагманский самолет «Сухого» на аэродроме в Сибири, который должен стать основой будущих индийских ВВС. Стоящий на взлетной полосе истребитель, покачивая всеми своими управляющими поверхностями, как будто говорил индийцам: «Добро пожаловать!». Как рассказывает один из членов делегации, эффект был как от удара током (The effect, recounts one member of that delegation, was electric). Старший офицер ВВС коснулся самолета молча, почти недоверчиво."

http://nifelheim.homeip.net/nifelheim/flashvideo/flplay.shtml?/nifelheim/Russia/docs/PAK-FA.flv

Но го отложиха за януари - февруари тази година. Тези апарати трябва да сложат край на доктрината за гарантирано взаимно унищожение от 1969 г. Така че очакваме края на англо-саксонската колониална медиакратия.
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

tyuio

  • Гост
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #36 -: Jan 12, 2010, 21:26 »
хубаво бате ама светът продължава да е еднополюсен. руснаците не са дали алтернативен модел и те са капиталисти и то в неизгодна позиция!
Но темата мина в други води както се очакваше
« Последна редакция: Jan 12, 2010, 21:28 от tyuio »
Активен

bulg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 916
  • Distribution: *bsd/linux
  • Животът е тръпка... иначе живот ли е това...
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #37 -: Jan 13, 2010, 00:22 »
Ми biggie, не казвам, че са част от арабската общност (само "включая"), но се връщат към линията от преди реформата на "мустакатата камила". Иначе прилики има:

Ракетите
Потурестите кадъни
Фесовете
Рязаните пУшки
Содомията
Мъжеложството
Педофилията
Купуването/продаването на жени
Кръвосмешението
Проповедите на арабски
Издигането в култ на животновъдството
Готовност за жертвоприношение и саможертва в името на някакъв истукан
Подтискане на други малцинствени и религиозни групи
Специфична телесна миризма за афроазиатските групи
Почти никакво чувство за хумор, и никакво в религиозен аспект
Задължаването на всеки гражданин, от страна на ходжите и имамите, поне веднъж в живота си да отиде на поклонение в Мека
Отвратителните, да не кажа - смешни, погребални ритуали

П.п. Ох, това за кадъните, които се къпели с дрехи и после се извъргалвали в пясъка ме направи весел за най - малко 12 часа. ;D  Мерси!

П.п.2 Нищо против, който и да е народ, но винаги са ми били антипатични  религиозните и "културни" месии, заради които тъпотията и пошлостта придобиват масовост.
Активен

http://www.youtube.com/watch?v=9rX8Fn-YJpI
---------------------------------------------------------------------
http://cleargreen.com

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #38 -: Jan 13, 2010, 00:54 »
Телевизионен сериал отново скара Израел и Турция
http://world.actualno.com/news_279296.html
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

tyuio

  • Гост
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #39 -: Jan 13, 2010, 01:12 »
тази простотия с антисемитизма е изгубила давност още 45 година за сериозни хора много ме изкефи турския премиер в Давос какво каза на вечно хленчещия и оплакващ се от антисемитизъм най голям антисемит  израелски премиер. еми Израел избива араби значи е антисемитска държава те атабите са повече симити от евреоте. Това еврейския ПР след втората световна война е голяма работа бе. Поокалл Хитлер малко евреи и айд сега всички да сме виновни за това и да не можеш да напсуваш банда убийци от световен мащаб. то колко славяни са избити през войната пък не съм видял някой да е гонен за анти славянизъм :)
както е тръгнало да вземем в тази тема да обсъдим пиратството в индийския океан а?
« Последна редакция: Jan 13, 2010, 01:14 от tyuio »
Активен

shoshon

  • Гост
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #40 -: Jan 13, 2010, 08:35 »
Да се включа и аз може ли?

По принцип уважавам мнението на хората. Обичам дърдоренето и ценя спора като източник на информация и удоволствие. Но...

WTF?!?!

Видях темата точно минута след отварянето и. Как исках да я затрия... Ама няма права. Щях да я шътна на минутата! Защо?!?
Как може да говорите за Еврейте, Турците, Руснаците, Американците, Китайците, Арменците и кой ли още не по повод ,видиш ли, що един народ се гордее с миналото си!
Не знам нищо по история а и не съм в настроение да правя реклами, но ако толкова искате ние като велики мислители може да направим една таблица с народите и да оценим тяхната "значимост". Та ако не ние, кой друг!

Политиците на една наша съседка имат навика да омаловажават съседите и, а самата те я хвалят като наследница на велика имерия. Вижте това как изглежда от страни и после погледнете себе си!
« Последна редакция: Jan 13, 2010, 08:39 от shoshon »
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #41 -: Jan 13, 2010, 09:48 »
@shoshon ти май наистина не си чел темата а? айде вземи япрочети цялата пък после яла пак да си говорим и сига с тия модерски изцепки че не си имал права да изтриеш! Кой от правилата на форима нарушава? и си е в графата за офтопик не е сред останалите и без това бедни на идей и развития части на сайта. И вече втори път те чета и какво се оказва много приказки изказа ама нищо не казваш.
И престанете да ми се правите на космополити и радикално либерални - такова животно няма това е предтекст да се насажда онази глупуст демокрацията и капитализма. Либералните космополити са банда лакоми богати лайнари който тласкат света към гибел а като гледам вие несте богати но са всила думите на Ленин "Капитализма ражда ежеминутно, ежесекундно капиталисти"  Все хора дето се надяват че нещата ще се оправят САМО за тях че американската мечета не е само мечта а факт . Преди време работих в една фирма в която шефа уволни няколко човека щото видите ли имало крива а в същото време си купи страхотен мерцедес и то не от ефтините и номер с ПОРЕДНИ  ЧИСЛА. Гледам работниците роптаят, викам си: браво време за синдикална дейност, осъзнали са се. Ама нее батко е сбъркал. те просто завиждаха и те биха постъпили така ако можеха и бяха на мястото на шефа, но неса ма се надяват! Надяват се че няма нужда да променят нагласите си,да променят строя да се борят заедно за нещо по-добро и справедливо. е да ама си викат нека нещта останат така поне може някой ден да изгрее слънце и на моя балкон.
Още веднуж подчертавам че темата не е ксенофобска и ако някой криво разбира темата, проблема е в неговия монитор. Ако смятам че турция и сега ни е враг не значи че ненавиждам турския нард. Напротив от много от тях съм видял повече добро от колкото от повечето сънародници. Ако псувам банда безкрупулни и алчни евреи това не ме прави анти семит, защото съм солидарен с борбата на палестинския народ които са повече симити по кръв от колкото всички евреи взети заедно. Както е казал великия Ганди "Ако се водим от закона око за око накрая всички ще ослепеем" еми сетете се чий е този закон и кой води човечеството по неговоя път!
« Последна редакция: Jan 13, 2010, 10:06 от tyuio »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #42 -: Jan 13, 2010, 10:05 »
Не става за изтриване, но за тролване става  ;D

Иначе нямаше да сме българи ако не се чудехме кой какъв бил преди да се видим ние какви сме.

Айде да подхванем сега и наште братчеди на югозапад - най-доброто доказателство че са ни братчеди е че са същите дебили като нас - умират да спорят по същите теми въпреки че са още по-големи цървуланковци и от нас. Най-големият смях става когато из форумите разни хора почнат да се разпореждат с чуждите армии и чуждото ядрено оръжие, хич не им се свидят да му се не види!  ;D
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tyuio

  • Гост
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #43 -: Jan 13, 2010, 10:09 »
клади печката бате @gat3way има мнооого дърва за горене тука да знаеш, има де се греееш цяла зима!
Активен

shoshon

  • Гост
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #44 -: Jan 13, 2010, 10:25 »
@tyuio пич не претендирам да съм капацитет.
Ако съм говорил глупости - ок, така или иначе едва ли ще открием Атлантида тук, нали?
И не - темата изобщо не е ксенофобска. Според мен е просташка.


И въпреки всичко gat3way е прав. Просто си тролстваме и се чешем за езиците. Раздела си е затова де.

Ама говорете си де, мен ми е все тая чесно казано. Просто си посях мирудията и повече няма кво да кажа.


Цитат
И вече втори път те чета и какво се оказва много приказки изказа ама нищо не казваш.

Това ми хареса. BTW цинизма е качество което дълбоко ценя. Да бъдеш директен е хубаво, но само когато може да се оцени...
« Последна редакция: Jan 13, 2010, 10:29 от shoshon »
Активен