Автор Тема: Великата османска империя а?!  (Прочетена 9544 пъти)

tyuio

  • Гост
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #60 -: Jan 15, 2010, 13:50 »
@nifelheim РЕСПЕКТ аз се имах за голям дървен филосов ама ней си! Особенно като прочетох и блогчето. Много я яко когато някой иска да спекулира и НАИСТИНА на отвлича вниманието от проблеми да облича разни неща в дрехи които не са по нмярка. Страхотно е да ни обвиняваш в национализъм просто ей така или доже да споменаваш смешното твърдение ще национализма видители е нещо лошо. Айде и аз да си поиграя с думите а? Аз ще го нарека родолюбие, да не можеш да се измъкваш с изтърканата идея че национализма е лошо нещо. Разни космополитчета каквото си и ти най вероятно насаждат такова идейки за да може разни силни икономически и политически държави да си разхождат коня насам натам. Та ако някой вземе да се замисли за родното да му сложат епитет "мръсен националист".
Дай аз сега малко да посекулирам! Ти като не си националист космополит ли си и дали може да си такъв и да си родолюбец едновременно.
Зададох точен и ясен въпрос: Турция имали интереси у нас които са зловредни или не ? А може би ни е пръв приятел? И не ми минавайте с номера че можело да не е нито едното нито другото!
Активен

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #61 -: Jan 15, 2010, 14:14 »
Искаш ли да се хванем на бас? Или така само си дрънкаме колкото да не заспим?

Готов съм да се обзаложа, че след 5 месеца ще сме по-зле отколкото сега, а след още 5 месеца ще сме и още по-зле и т.н. Това е очавадно за всеки, който не е заслепен от светлото евроатлантическо бъдеще. В един момент някои ще трябва да платят за това. И тези някои ще се опитват по всякакъв начин да отклонят вниманието от себе си.

Дай аз сега малко да посекулирам! Ти като не си националист космополит ли си и дали може да си такъв и да си родолюбец едновременно.
Зададох точен и ясен въпрос: Турция имали интереси у нас които са зловредни или не ? А може би ни е пръв приятел? И не ми минавайте с номера че можело да не е нито едното нито другото!

Турция е съседна на нас държава, както Сърбия, Гърция и Румъния. Ние на Балканите не се понасяме много със съседите си (с изключение на Черно Море). Т.е. отговарям Турция не ни е нито враг, нито приятел, както и Сърбия например.
А като ви е толкова страх от Турция, що не вземете да си е приемете в ЕС. Тогава няма да има граници и съответно териториални и други претенции? Истината е че на Балканите, страната която е най-добре икономически и военно ще притегля останалите народи към себе си. И аз не мисля че това ще е Турция. В проекта Евразия (2020) има една балканска държава със столица Белград.
« Последна редакция: Jan 15, 2010, 15:00 от nifelheim »
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #62 -: Jan 15, 2010, 15:08 »
След 5 месеца може и да сме по-зле След още 5 - не се знае Но колкото и да сме зле няма да сме на купони както пишеш защото никой предприемач, инвеститор и т.н. бизнесмен НЯМА интерес от стагнацията защото му пада печалбата. В същото време кризата е като грипа - създаваш имунитет срещу щама Както е и при грипа следващата криза е нов щам и всичко се повтаря Повтаря се обаче на ново по-високо ниво и обикновено с по-къси срокове и по-леки последици Така че не плямпай за купони Това тук не ти е нито събрание на местната партийна организация ито пейката с бабите пред блока А проекта Евразия 2020 и всичките всевдо-научни глупости с които си напълнил и блога и главата си са много по-ефикасен метод (или инструмент)  за промивка на мозъка
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #63 -: Jan 15, 2010, 15:13 »
http://www.erepublik.com/en

Румъния почти е превзела България, дори не съм сигурен, дали ни има още на кратата. За заребителните - приятна игра!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #64 -: Jan 15, 2010, 15:24 »
Абе, nifelheim, отдавна, срам - не срам - мислех да те запитам едно нещо. Познат ли ти е принципа на бръснача на Окам и съгласен ли си с него? 
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #65 -: Jan 15, 2010, 16:23 »
c2h5oh, Stratfor публикуваха един доклад наскоро:
Russian influence
Our 2009 prediction that Russia would consolidate its influence in the Caucusus, Central Asia, the Balkans and Poland was borne out in several ways: Moscow intimidated the Baltic states, destablized the Georgian government, forged a closer relationship with Azerbaijan, formed a customs union with Kazakhstan and Belarus, and deepened defense links in Central Asia and the Balkans.

http://www.messenger.com.ge/issues/2022_january_13_2010/2022_edit.html
А още само 2009, до 2020 има време... поживём - увидим..

И нещо за Турция:
http://blog.panarin.com/blog/461.html
« Последна редакция: Jan 16, 2010, 10:21 от nifelheim »
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #66 -: Jan 15, 2010, 23:20 »
Нифелхайм по принцип харесвам писаниците ти, но преди две писания изтърси голяма глупост. Никой по никакъв начин не гарантира, че между две "европейски" страни не може да има конфликт. Подобно безумие се твърдеше и за две комунистически, ама само петилетка по-късно китайци и виетнамци го опровергаха. Какво гърците ще се влюбят в тях моментално, като влязат ли? Нищо такова. Точно обратното. НИЕ НЕ ГИ ИСКАМЕ! Те не са европейци, няма нищо нито цивилизовано, нито културно в тях. По възможност искаме да ги държим най-далеч, а не да ги каним в дома си. ТИ убиец, изнасилвач и гамен би ли поканил да спи в спалнята ти?

Това не е омраза, а реален исторически факт, а ние не искаме да се повтаря, взели сме си поука.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

dns

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 75
  • Distribution: ULTIMATE 2.7
  • Window Manager: Gnome 2.30.2
  • SubLieutenant
    • Профил
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #67 -: Jan 16, 2010, 11:53 »
Никакво значение няма дали този не иска или онзи не иска... Важното е когато някои сили си имат взаимно интереси и са решени да ги осъществят некви си малки пречки не са толкова сложна работа да се отстрнят. Всичко е въпрос на взаимни интереси и сила. Останалото само дребни... Power is the money,  money is the power! Колкото си силен и умееш да управляваш тази сила толкова гласат ти ще се чува.

Пак повтарям мразя нацисти и расисти! Докато може хората да живеят добре расата няма значение...
Активен

biggie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 142
  • Distribution: Crunchbang Linux
  • Window Manager: openbox
    • Профил
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #68 -: Jan 16, 2010, 12:42 »
Откога родолюбието означава да мразим съседите? Или както при всичко, любовта остава на заден план? С две ръце "за" да се затвори темата :)
Активен

bulg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 916
  • Distribution: *bsd/linux
  • Животът е тръпка... иначе живот ли е това...
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #69 -: Jan 16, 2010, 13:00 »
 Точно за това, че българите не са расисти, нацисти и фашисти, Пасмината живее на наш гръб, размножава се и краде безнаказано. За другите престъпления ще оставя многоточие.
Това, което е дошло от Близкия Изток не ни е донесло нищо добро.
Активен

http://www.youtube.com/watch?v=9rX8Fn-YJpI
---------------------------------------------------------------------
http://cleargreen.com

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #70 -: Jan 16, 2010, 16:48 »
Тук някой, нещо се е объркал. Някой да е казал, че ги мрази? Говорим, че не ги искаме и не ги обичаме. Не ги мразим и не искаме да им се случват нещастия. Поне аз не искам да се случва нищо лошо дори на Уилям Гейтс Трети.

Взаимен интерес между ЕС и Турция няма.

Самите турци не харесват и не искат европейските ценности. Сами си го казват, съвсем официално по съвсем официалните новини.

От друга страна ЕС не иска осемдесет милиона навлеци, които да субсидира. И това също си е съвсем официално становище на двата двигателя на ЕС (Франция и Германия).

Който се объркал да се оправя.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear