Автор Тема: Великата османска империя а?!  (Прочетена 9440 пъти)

tyuio

  • Гост
вижте какво намерих в нета какво мислите на вели1ието на Турския народ и това което се показва като нещо велико за тяхния народ превземането на Конастантинопол.
http://www.panoramikmuze.com/
Активен

bulg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 916
  • Distribution: *bsd/linux
  • Животът е тръпка... иначе живот ли е това...
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #1 -: Jan 09, 2010, 20:42 »
 Циганьорска им работа. Чак ми стана смешно.  :)

Послепис извън темата: Да не се припознават Българите, приели исляма за своя вяра, заради страх и угодничество, и тия, на които дедите им са били насилствено обрязани.
« Последна редакция: Jan 10, 2010, 13:37 от muxozavar »
Активен

http://www.youtube.com/watch?v=9rX8Fn-YJpI
---------------------------------------------------------------------
http://cleargreen.com

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #2 -: Jan 09, 2010, 21:24 »
Че това малко ли е - ние така и не успяхме да го превземем, не че не сме правили опити.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

arch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
    • Профил
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #3 -: Jan 09, 2010, 22:08 »
едно земетресение, едни липсващи стени? мъглата казва и няква крепост на някъв полуостров..
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #4 -: Jan 09, 2010, 22:13 »
Че това малко ли е - ние така и не успяхме да го превземем, не че не сме правили опити.
Не е вярно, Тервел влиза в Константинопол. Само дето не са го унищожили като турците.
« Последна редакция: Jan 09, 2010, 22:23 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

tyuio

  • Гост
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #5 -: Jan 10, 2010, 10:14 »
@gat3way да бе 100 години обсада и 50 след нашето падане като туците са почти до Виена, поне кръстоносците не са се мотали толкова. Друго има предвид, аз понеже малко съм се мотал из тия места и пзнавам разни неща мога да кажа че дъъълги години след Ататютк те се срамуваха от "болния човек на европа" каквито са били дълго време и не се споменаваше по този начин за миналото им за да се европейчат, ама ся нещо друг вятър е задухал май :) 
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #6 -: Jan 10, 2010, 11:09 »
Историята говори, че след дългата обсада нарочно са хвърлили пълчищата на щурм, за да ги избият, след което да ползват телата им като мост. Да това е едно велико дело. Смрадлива сган.

п.п. Въпросното място не го видях, защото иска falsh, няма да го инсталирам само заради тях.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

edmon

  • Гост
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #7 -: Jan 10, 2010, 11:29 »
Империите са си империи.
Не си позволявайте по-"български" да умаловажавате това което са напавили
селчуските турци!
От най-обикновенна 50-100 хилядна сган населила анадола, са се размножили и превзели почти целия свят!
Докато българите с 50-100 хилядна сган са превзел само Балкансия полуостров!

Нали не мислите, че са били тъпи.
Друг е въпроса, колко тези хора са били селчуски турци, след като са се разбъркали с милиони гърци, траки , славяни, арменци , гърци... те са толкова селчуски турци , колкото американците са бели!
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #8 -: Jan 10, 2010, 13:10 »
Гоше това за труповете е за Родоската крепост не за Цариград който е имал такова стени че бая по 100 000 ще им трябват на турците да се катерят по тях до горе. Няма значение дали земетресение или Керка порта са виновни за падането рано или късно е щело да стане щом на стотици киломентри около тях няма няма нищо не турско. Голям вина има западът за това който обещава помощ най малкото като провизии и не спазва обещанието си. Единственото спсение за тях се оказва че турците осядат и нямат същия напор при Виена, ама ги и разбирам какво да правят в едва измъкваща се средновековна евопа щом имат най развитите земи за онова време Византия Бълагария и бвшия халифат. Мъчно ми е че заради това "геройство" вече няма да има нищо в Анадола което да е малка частица от люлката на нашата цивилизация само руини. Аз съм атеист но съм откърмен в евро-християнско общество а и далго време съм живял в ислямско общество, готини хора са но не са като нас !
Активен

biggie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 142
  • Distribution: Crunchbang Linux
  • Window Manager: openbox
    • Профил
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #9 -: Jan 10, 2010, 14:27 »
И този форум ли се е превърнал в люпилня на ксенофобски настроения? Всяка нация има право да се гордее с историята си, турците не правят изключение, имайки се предвид своята история и е смешно 150 години по-късно още по възрожденски да пренебрегваме.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #10 -: Jan 10, 2010, 14:54 »
Биги понеже аз съм тъп (погледни ми подписа), я ми обясни, с какво точно могат да бъдат горди турчолята, че не разбрах, ама съвсем сериозно. Да имаме си моменти, когато и ние не сме имали особени поводи за гордост и те са доста повече от тези, когато можем основателно да се почувстваме по-добре, но при това азиатско племе не откривам нищо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #11 -: Jan 10, 2010, 15:48 »
Азиатското племе е изградило империя, която е била една от най-големите за времето си. Без значение колко проядена от корупция, с колко гнили феодални порядки, тази империя е просъществувала над 5 века докато не е рухнала и докато Ататюрк не е реформирал каквото е останало от нея. На фона на това, ние имаме 7 от 13 века статут на поробен народ, и краткотрайни периоди на голямо разрастване и голямо свиване.

От тази гледна точка, османлийте в исторически план са доста по-успешни от българите. Всякакви приказки от вида "ама те са диваци", "нямат култура", "провеждат геноцид", "където минат трева не никне" не са сериозни. Ако беше такава работата, щяха да бъдат асимилирани от византийците или просто щяха да се поредното номадско нашествие - опустошили каквото могат, но след 1-2 поколения по нищо не личи че са го правили.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

bozho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 115
    • Профил
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #12 -: Jan 10, 2010, 23:45 »
. Ако беше такава работата, щяха да бъдат асимилирани от византийците или просто щяха да се поредното номадско нашествие - опустошили каквото могат, но след 1-2 поколения по нищо не личи че са го правили.
@gat3way  -тезата ти е погрешна
Западната Римска империя също е била разсипана от много по-диви племена.
Сега се наблюдава подобен процес.
Уви, цивилизованите нации не могат да устоят на дивите.
Активен

biggie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 142
  • Distribution: Crunchbang Linux
  • Window Manager: openbox
    • Профил
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #13 -: Jan 11, 2010, 01:52 »
Нищо погрешно не виждам в тезата му, тъй като каквото ще да става, по-ниско цивилизованите винаги биват асимилирани, независимо дали в крайна сметка са победителите. Примери бол :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #14 -: Jan 11, 2010, 07:48 »
Ами аз не разбрах, кое й е хубавото на отоманската империя. И още турците са типичен пример, че не винаги се асимилират тези диви племена. Макар, че като гледам турските сериали оставам с впечетлението, че напълно са претопени.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear