Автор Тема: САЩ забрани FOSS на "неудобни" страни Отбележи тази новина  (Прочетена 973 пъти)

tyuio

  • Гост
http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=news&key=421652052
Сигурно сте я видели? Какво ви е мнението за това?
Активен

shoshon

  • Гост
Ами... По-скоро символична постъпка. Не знам какъв ефект трябва да има. А ти какво мислиш?

А и само да вметна: Нали това е организация за свободен софтуер. 

Друг е въпросът, че тази мярка заcягя повече будните млади хора, отколкото правителстовото, така че Хамериканците малко правят услуга на лошите. Това е като Китай да цензурира Google, а пък Google да забрани достъпа от Китай - резултатът един и същ.
Активен

foxb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 175
    • Профил
    • WWW
Надали това ще спре някой, но как да е...

Просто ще копират кода и няма да използват сървъри базирани в САЩ.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Да забранят свободния софтуер за несвободните страни, как не ги е срам.

Иначе, през онази ***** ми е за гореспоменатите страни, да не са си избирали малоумници да ги управляват. Убеден съм че това ембарго върху опънсорс софтуера сигурно им е последна грижа. Да не говорим, че в половината от тези държави, интернет е лукс достъпен само за управляващите елити. Да се оправят.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

gotha

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 551
    • Профил
    • WWW
Проблема не е в това колко го боли тоя или оня.
Проблема е, че една държавица забранява някакви неща на друга държава с цел да продължи да я спъва.

Някак, много ми е странна цялата тая работа. Не само за open source-а, по принцип.
Как така някой ще дойде и ще ми каже - "ти повече няма да си менкаш играчки с Гошко !"

Тъпа работа.


No borders ! No nations ! One mankind !

PS Sorry, получи се една идея по-политическо отколкото беше планувано.
Активен

blurmind