Автор Тема: нов лаптоп НР4515s  (Прочетена 5473 пъти)

smaili1972

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
нов лаптоп НР4515s
« -: Feb 20, 2010, 21:30 »
Здравейте,днес си купих НР4515s с Линукс от Техномаркет.Казаха ми, че само трябва да включа компютъра и Линукс ще се инсталира.Преди малко го пуснах и ми изписва: GRUB LOADING STAGE1.5.
                                 GRUB LOADING ,PLEASE WAIT...
                                  ERROR 17
Изключвах/включвах резултата е същия.Моля помогнете!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: нов лаптоп НР4515s
« Отговор #1 -: Feb 20, 2010, 21:33 »
Ей, опасни са тез от ТехноМаркет-а.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

smaili1972

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: нов лаптоп НР4515s
« Отговор #2 -: Feb 20, 2010, 22:01 »
Те са опасни ама кажете какво да направя,че да тръгне това чудо...
Активен

schemer

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome 2
    • Профил
Re: нов лаптоп НР4515s
« Отговор #3 -: Feb 20, 2010, 22:26 »
Нали е още в гаранция? Защо не им го върнеш да си го оправят :)?

Активен

tyuio

  • Гост
Re: нов лаптоп НР4515s
« Отговор #4 -: Feb 20, 2010, 23:17 »
ами сега трябва да знаем коя е версията на убунту та да видим и кой е груба. Понеже ако не ти се носи там може направо да го преинсталнеш на ново ти и без това нямаш нищо на диска.
Пнякога грешка 17 може да е проблем с биоса не че нещо е прецакан ам трябва да се пипа там. Ето нещо все пак но не знам колко си в час с материала:
http://www.linuxforums.org/forum/slackware-linux-help/54246-grub-error-17-a.html
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=442945
Активен

smaili1972

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: нов лаптоп НР4515s
« Отговор #5 -: Feb 21, 2010, 22:25 »
Благодаря за отговорите,върнах се в Техномаркет и ми го смениха.Качих му уиндоус 7.
Активен

bubu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 113
    • Профил
Re: нов лаптоп НР4515s
« Отговор #6 -: Feb 21, 2010, 23:43 »
Е бива ли това да кажеш в Линукс форум, че си му сложил Windows 7  ???...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: нов лаптоп НР4515s
« Отговор #7 -: Feb 22, 2010, 09:52 »
Ами като гледам как им е повярвал на тия от ТехноМаркет-а, че Linux-а САМ ЩЕ СЕ ИНСТАЛИРА (...Казаха ми, че само трябва да включа компютъра и Линукс ще се инсталира...), що да не постне тука, как е решил проблема.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

empty

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 893
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: KDE
  • Alien Invader
    • Профил
    • WWW
Re: нов лаптоп НР4515s
« Отговор #8 -: Feb 24, 2010, 01:22 »
Е бива ли това да кажеш в Линукс форум, че си му сложил Windows 7  ???...

Цитат на: Acho
Ами като гледам как им е повярвал на тия от ТехноМаркет-а, че Linux-а САМ ЩЕ СЕ ИНСТАЛИРА (...Казаха ми, че само трябва да включа компютъра и Линукс ще се инсталира...), що да не постне тука, как е решил проблема.

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Активен

Powered by 220 Volts.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: нов лаптоп НР4515s
« Отговор #9 -: Feb 24, 2010, 05:51 »
Empty, ами така де. Не е заяжданене или присмех към момчето, в никой случай. Ама и аз искам ЕЙ ТАКА да мога да ги правя компютрите. ЦЪК, включвам го, и той сам се инсталира, оправя си модулите, настройва се, и си тръгва по мед и масло. Доядя ме на тия продавачите от ТехноМаркет-а, дето кой ги знае какви са РАЗБИРАЧИ, да подлъгват клиента. Ами обяснете му като хората, какъв лаптоп продавате, с каква ОС (ако има преинсталирана), какво трябва да направи при първите пускания. Или пък другото, ами те самите да го пуснат там и да демонстрират пред клиента, и така да му го дадат готов (ако се продава с преинсталирана ОС).
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: нов лаптоп НР4515s
« Отговор #10 -: Feb 24, 2010, 13:27 »
Ама те затова са продавачи, а не хардуерен или софтуерен съпорт или сисадмини... :D
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: нов лаптоп НР4515s
« Отговор #11 -: Feb 24, 2010, 13:49 »
Е те хубаво са продавачи обаче работата им все пак е да демонстрират стоката и да помагат и насочват клиентите, не да ги лъжат. Това все пак създава лошо име на фирмата.
И поне ако не разбират могат да насочат клиентите към някой който може компетентно да им обясни.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: нов лаптоп НР4515s
« Отговор #12 -: Feb 24, 2010, 13:56 »
//оффтопик
Оу, ама ние верно, че си говорим за тази фирма :D Спокойно, нито са първите, нито ще са последните им "компетентни" продавачи.
Ами в крайна сметка уж имаме такова за защита на потребителя, то няма как да заработи, ако хората не почнат да си търсят правата. smaili1972 си е сложил(а) Вин 7 - аз доколкото разбирам тая ОС не е била с лаптопа, тъй че или е била заплатена, или е нелегална. А по план е трябвало да си купи лаптоп с ОС, това ако не е измама...  >:(
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: нов лаптоп НР4515s
« Отговор #13 -: Feb 24, 2010, 14:10 »
Прави сте и двамата, аз затова се ядосах, и им викам РАЗБИРАЧИ на такива ТЪРГОВЦИ. Ами демонстрирайте му на човека, покажете му какво му продавате, какво се полага като софтуер с този модел (ако се полага). Какво го будалкате само ? Пък ако не сте наясно какво АДЖЕБА продавате, не го обърквайте повече. Той ще си бере гайлето после и ще намери кой да му инсталира ОС.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
probook 4515s и може би Ubuntu
Лаптопи
Eduard 5 4639 Последна публикация Nov 18, 2009, 05:52
от tonitochev
HP 4515S - не се зарежда офис пакетът :(
Настройка на програми
raya24 8 3076 Последна публикация Mar 06, 2010, 20:09
от tyuio