Автор Тема: Проблеми със сървър на IBM  (Прочетена 15568 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми със сървър на IBM
« Отговор #30 -: Apr 02, 2010, 20:24 »
//offtopic
Гледай и теб да не те изгонят.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

freedj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 204
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Server
    • Профил
Re: Проблеми със сървър на IBM
« Отговор #31 -: Apr 02, 2010, 20:29 »
//offtopic
Гледай и теб да не те изгонят.

Това беше излишно. Пускам тази тема ако може някой да помогне, а не да ми се намеква нещо, вече разбирам защо, толкова мой колеги се насочват към съппорт в чужбина, явно тук самочуствието на някой е прекалено голямо :)
Активен

Linux is the LIFE!

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми със сървър на IBM
« Отговор #32 -: Apr 02, 2010, 20:31 »
//offtopic
Пошегувах се, но явно на админи като теб не им е до шеги - извинявам се!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Проблеми със сървър на IBM
« Отговор #33 -: Apr 02, 2010, 22:14 »
//offtopic
Гледай и теб да не те изгонят.

Това беше излишно. Пускам тази тема ако може някой да помогне, а не да ми се намеква нещо, вече разбирам защо, толкова мой колеги се насочват към съппорт в чужбина, явно тук самочуствието на някой е прекалено голямо :)
Пробвай дисковете, които ти дадоха по-горе. Ако не стане и имате договор за поддръжка или е в гаранция обаждане до ИБМ за проблем. Ако нямате отваряш и много внимателно оглеждаш, изваждаш и поставяш отново всички кабели и платки (едно по едно)
Активен

0x2B|~0x2B

trip

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: FreeBSD
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Проблеми със сървър на IBM
« Отговор #34 -: Apr 04, 2010, 16:55 »
редакция от neter: Изтрито, съгласно т.6 от правилата на форума.
« Последна редакция: Apr 04, 2010, 18:12 от neter »
Активен

Lenovo ThinkPad R61i : Fedora 12 GNOME

foxb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 175
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми със сървър на IBM
« Отговор #35 -: Apr 05, 2010, 02:31 »
Като му гледам спецификациите на този модел, май си е доста стар.

Може би вече му е време да бъде пенсиониран. документацията му вече липсва на сайта на ИБМ

От друга страна вече се изгуби доста време (поне така предполагам) в решаването на този проблем та може би най-добре ще е да смените машината ;)

freedj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 204
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Server
    • Профил
Re: Проблеми със сървър на IBM
« Отговор #36 -: Apr 09, 2010, 12:56 »
Пак нестана, изкарва пак тази анимация...
Активен

Linux is the LIFE!

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми със сървър на IBM
« Отговор #37 -: Apr 10, 2010, 10:29 »
Freedj, а опитва ли да боотнеш от друг, работещ хард диск с някаква Линукс инсталация ? Егати и IBM сървър-а, да не може да боотне от където му укажеш.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

freedj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 204
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Server
    • Профил
Re: Проблеми със сървър на IBM
« Отговор #38 -: Apr 10, 2010, 16:12 »
Freedj, а опитва ли да боотнеш от друг, работещ хард диск с някаква Линукс инсталация ? Егати и IBM сървър-а, да не може да боотне от където му укажеш.

Какво ли не опитвах, направо без нерви останах вече, както казваш ти егати и IBM-а...
Активен

Linux is the LIFE!

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми със сървър на IBM
« Отговор #39 -: Apr 10, 2010, 16:14 »
...
Последен опит да налучкам - ресетна ли BIOS-а? И ако "Да" как го направи?

Не си ми отговорил на въпроса? Джъмпърите да си пипал?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми със сървър на IBM
« Отговор #40 -: Apr 10, 2010, 16:23 »
Ама пак не казваш, СЛОЖИ ли друг HDD с инсталиран Линукс ? Да видим дали ще се обърне към него и да зареди. Все пак до преди да изгори стария диск, е BOOT-вал от него, нали така ? Искам да кажа, виждам че не си някой АДЖАМИЯ, дето хабер няма. Явно имаш опит, работил си, наясно си и искаш да направиш машината работеща.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

freedj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 204
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Server
    • Профил
Re: Проблеми със сървър на IBM
« Отговор #41 -: Apr 10, 2010, 20:28 »
...
Последен опит да налучкам - ресетна ли BIOS-а? И ако "Да" как го направи?

Не си ми отговорил на въпроса? Джъмпърите да си пипал?

Извинявай, не съм видял кога си писал. Не съм ги пипал, иначе веднага щях да погледна това!

Ама пак не казваш, СЛОЖИ ли друг HDD с инсталиран Линукс ? Да видим дали ще се обърне към него и да зареди. Все пак до преди да изгори стария диск, е BOOT-вал от него, нали така ? Искам да кажа, виждам че не си някой АДЖАМИЯ, дето хабер няма. Явно имаш опит, работил си, наясно си и искаш да направиш машината работеща.

Оказа се, че тези хардове са някакви сериини или нещо от този сорт, и няма от къде да взема същия. Утре ще хвана да разглобя цялата машина да пробвам нещата едно по едно, да видя до къде ще стигна. Искам да я направя работеща защото не ми се дават пари за нова е тези IBM-ски машини са доста издържливи и поне знам, че няма да имам проблеми с нея. Но пуста му работа се ще ме запира на нещо. Имам съмнение че порта на дъното за флопито е изгоряло или нещо му има. Неможе толкова дискети и нито една да не тръгне при положение, че преди да я сложа ги тествам на други машини
Активен

Linux is the LIFE!

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми със сървър на IBM
« Отговор #42 -: Apr 10, 2010, 21:50 »
ОК приятелю. Просто ми беше интересно, дали ще тръгне от хард диска. Затова те попитах на 2 пъти. Извинявам ти се за ТУРЦИЗМИ-те, употребени в предния ми пост. Не е било за да обидя някого. А какви "серийни" хардове са използвали, данеби да са SCSI дискове ? При тях лентовия кабел е малко по-широк, с  50 линии, вместо с 40 при IDE дисковете.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

freedj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 204
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Server
    • Профил
Re: Проблеми със сървър на IBM
« Отговор #43 -: Apr 10, 2010, 22:34 »
ОК приятелю. Просто ми беше интересно, дали ще тръгне от хард диска. Затова те попитах на 2 пъти. Извинявам ти се за ТУРЦИЗМИ-те, употребени в предния ми пост. Не е било за да обидя някого. А какви "серийни" хардове са използвали, данеби да са SCSI дискове ? При тях лентовия кабел е малко по-широк, с  50 линии, вместо с 40 при IDE дисковете.

Предполагам, че е това, направо ми се скъсаха нервите заради този сървър, и почвам да не размишлявам трезво вече. Благодаря ти колега утре ще повторя 4-5 процедури и ще кажа какво е станало...
Активен

Linux is the LIFE!

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Проблеми със сървър на IBM
« Отговор #44 -: Apr 10, 2010, 23:19 »
/офт
Когато нищо друго не помага, "майките" ускоряват работата на компютърната техника.
Дано не четат деца тука.
Активен

Debian amd64 squeeze/sid