Автор Тема: Глупав апел от ефира на bTV  (Прочетена 2148 пъти)

danaildr

  • Гост
Глупав апел от ефира на bTV
« -: Dec 22, 2010, 08:13 »
Дайте си мнението за апела който отправиха от ефира на bTV тази сутрин, ето и видеото. Моето мнение е - абсолютно против съм да си променяме мисленето, за да им е по-лесно на западняците. Ами то по тази логика, арабите трябва да спрат да се обиждат от вдигнатата за поздрав ръка. Ами тези народи които приемат за обида знака за ОК? И те ли трябва да си променят мисленето?
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Глупав апел от ефира на bTV
« Отговор #1 -: Dec 22, 2010, 09:00 »
Има хора, които по цял ден се чудят какво да правят и мислят само глупости.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

danaildr

  • Гост
Re: Глупав апел от ефира на bTV
« Отговор #2 -: Dec 22, 2010, 09:01 »
Има хора, които по цял ден се чудят какво да правят и мислят само глупости.
И аз като тях
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Глупав апел от ефира на bTV
« Отговор #3 -: Dec 22, 2010, 09:16 »
За тези, които не им се гледа реклама в сайта на Би Ти Ви ще поясня, че става въпрос за предложение да се стандартизира кимането с глава - кое точно кимане означава "да" и кое означава "не" (дали да е движение "наляво-надясно" или "нагоре-надолу").

Моето предложение е да не се ползва кимане когато трябва да се каже "да" или "не".

Например аз не разбирам този знак и не знам дали ми казват "да" или "не" като ми кимат. Ако някой ми кима ще го попитам какво значи това.

Обратното кимане на глава.
« Последна редакция: Dec 22, 2010, 09:20 от vstoykov »
Активен

edmon

  • Гост
Re: Глупав апел от ефира на bTV
« Отговор #4 -: Dec 22, 2010, 09:52 »
Гледа ли още някой телевизия по която в 20:00 пускат турски сериал?
Активен

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
Re: Глупав апел от ефира на bTV
« Отговор #5 -: Dec 22, 2010, 10:52 »
Очевидно е, че има неразбиране на българското кимане от страна на подготвилия апела. Българите не въртят глава за ДА, а я клатят. Българите като кимат за НЕ, задължително произнасят и красноречивото звукосъчетание ТЦ и сбръчват нос и чело, тъй че няма никаква вероятност да не бъдат разбрани.
Обявявам се категорично против подобни апели, като на свой ред апелирам за запазване на нашенското Ц-ъкане и клатене на главата, което ни придава самобитност и национална идентичност, като по този начин допринася за културния ни принос към ЕС, НАТО, ОПЕК, ООН, ОЧЗ и всякакви други организации и общности.
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Глупав апел от ефира на bTV
« Отговор #6 -: Dec 22, 2010, 11:21 »
Очевидно е, че има неразбиране на българското кимане от страна на подготвилия апела. Българите не въртят глава за ДА, а я клатят. Българите като кимат за НЕ, задължително произнасят и красноречивото звукосъчетание ТЦ и сбръчват нос и чело, тъй че няма никаква вероятност да не бъдат разбрани.
Обявявам се категорично против подобни апели, като на свой ред апелирам за запазване на нашенското Ц-ъкане и клатене на главата, което ни придава самобитност и национална идентичност, като по този начин допринася за културния ни принос към ЕС, НАТО, ОПЕК, ООН, ОЧЗ и всякакви други организации и общности.


Съгласен.
Активен

А печат ?

danaildr

  • Гост
Re: Глупав апел от ефира на bTV
« Отговор #7 -: Dec 22, 2010, 11:56 »
:) И аз така мисля.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Глупав апел от ефира на bTV
« Отговор #8 -: Dec 22, 2010, 12:46 »
//offtopic
Хахах това ОЧЗ какво е ... имаше го в едно филмче като абривиатура на Обединане на Чодовищата и Злодеите :)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

danaildr

  • Гост
Re: Глупав апел от ефира на bTV
« Отговор #9 -: Dec 22, 2010, 14:29 »
Има някакви руски часовници ОЧЗ но за друго значение незнам
Активен

noobster

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
  • Distribution: Mint 10 64-bit
  • Window Manager: Gnome 2.32
    • Профил
    • WWW
Re: Глупав апел от ефира на bTV
« Отговор #10 -: Dec 22, 2010, 19:13 »
Дайте си мнението за апела който отправиха от ефира на bTV тази сутрин, ето и видеото. Моето мнение е - абсолютно против съм да си променяме мисленето, за да им е по-лесно на западняците. Ами то по тази логика, арабите трябва да спрат да се обиждат от вдигнатата за поздрав ръка. Ами тези народи които приемат за обида знака за ОК? И те ли трябва да си променят мисленето?
Абе че е глупав апелът - глупав е. Но се чудя какво ни прави нас по-малко глупави, щом го обсъждаме?
Активен

LinuxMint 10 64-bit / Gnome 2.32.0 / Core 2 Duo E7300 / 4GB Dual-Channel DDR2 / Asus P5QL PRO / Cooler Master eXtreme Power Plus 550W / 2 x 500GB Barracuda 7200.11 / 1TB HITACHI SimpleDrive III / Asus Vento TA-882 / Acer P223WW

stealth01

  • Гост
Re: Глупав апел от ефира на bTV
« Отговор #11 -: Dec 22, 2010, 21:45 »
Българите като кимат за НЕ, задължително произнасят и красноречивото звукосъчетание ТЦ и сбръчват нос и чело, тъй че няма никаква вероятност да не бъдат разбрани.
изпробвано и работи! ;D
Активен

bubu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 113
    • Профил
Re: Глупав апел от ефира на bTV
« Отговор #12 -: Dec 23, 2010, 14:26 »
От моя личен опит този "проблем" чужденците го намират по-скоро за забавен и е част от колорита на нашата държава. Така че моето мнение е не, не трябва да го променяме.
Активен