Автор Тема: Linux програмист  (Прочетена 18462 пъти)

lunarvalleys

  • Гост
Re: Linux програмист
« Отговор #30 -: Jul 09, 2011, 12:49 »
па аз имам познат който има познат на познат на когото на втория му братчед майка му зима 6000 лева пак така в един сектор
аз не съм сигурен ма той така разправя
« Последна редакция: Jul 09, 2011, 12:50 от lunarvalleys »
Активен

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Linux програмист
« Отговор #31 -: Jul 09, 2011, 14:23 »
Един ял ,на бати казал и бати ми разправя , че било много хубаво .

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Linux програмист
« Отговор #32 -: Jul 09, 2011, 17:18 »
Код:
За програмистките възможности на РОКО__ няма да говори. Всичко му видяхме скрипта на пайтън, който той така и не завърши...

По простата причина че сега приспособявам към него zenity (За графичен интерфейс)
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Linux програмист
« Отговор #33 -: Jul 09, 2011, 20:37 »
Код:
За програмистките възможности на РОКО__ няма да говори. Всичко му видяхме скрипта на пайтън, който той така и не завърши...

По простата причина че сега приспособявам към него zenity (За графичен интерфейс)
Юнак си ти РОКО, юнак е и братчет ти (обаче човека сигурно не знае за този форум)!  ;D
« Последна редакция: Jul 09, 2011, 20:46 от chen_dzen »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Linux програмист
« Отговор #34 -: Jul 09, 2011, 20:53 »
Еми да момчета - вие сте робите на Европа - ЧЕСТИТО !  [_]3

Айде няма да пиша повече, че няма смисъл явно и винаги има кой да ти изопъчава думите и сере отдолу, някой хора са лизачи цял живот...
Всичко го написах изцяло с добра умисъл и с цел да ви подкрепя да си искате парите за труда, ама вие... простото си е просто и просто си умира... заеби!

Цецо аз не карам нощни смени за 900 лв. заплата, така, че не знам от двама ни кой е роба на Европа ;)  [_]3...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Mitaka

  • Гост
Re: Linux програмист
« Отговор #35 -: Jul 09, 2011, 21:14 »
Всеки трябва да си отстоява заплатата, и да си оценя труда.
Аз например бих седял без пари, но не бих слугувал на някой.
Познавам хора, които заминават да берат ягоди в Англия и да мият чинии в САЩ. За по 600 паунда/800 долара. После що ни се подигравали, и що не ни искали никъде. Ами прави са. Подбиваме им заплатите!
Защото ако един българин е готов да работи като админ например в Англия за 1000 паунда, и му се струва че това са много пари.... един англичанин няма да се хване за същите пари!
Това е тънкостта.

А България няма да се оправи никога. Поне докато не почнат да плащат реални данъци.
Имам познат, който е счетоводител в някаква кантора. Та значи, тоя не го знам с какъв акъл ми ги говори тия неща, ама просто съм шашнат! Изготвят фалшиви платежни, фашиви фактути и т.н., за да спестят данък на клиента си. И докато е излизало, че има да плаща 1200 лв данък, те го изкарват, че държавата има да му връща 800 лева.
Друг случай:
Идва ревизия за една от фирмите, на които водят счетоводство. Проверяващият се натъква на някакви подправяни документи. И вместо да подаде сигнал, той им обяснява как и от къде да си вземат документи, за да изистят нещата.
Дори в един от случаите им беше помогнал да съставят неверни документи, и фактури от фирми-фантоми.
Същият този счетоводител се осигурява на минимална заплата, а получава няколко пъти по толкова.

За това няма да се оправим!

За инфо:
аз се осигурявам на реалната си заплата, т.е. работодателя ми ме осигурява.
И така искам да бъде. Защото ако всички започнат да го правят, само тогава тая държава може да се оправи пне малко.
И като вкарат в затвора няколко измамнци, защото тия счетоводители напълно съзнателно вършат измами, ама да ги осъдят по на 10-20 години пандела, тогава може би ще се оправим.

Но пък има и друго.... в данчното в момвнента имат един списък на фирми, близки до управляващите. Това са фирми, които не трябва по никакъв начин да бъдат проверявани за каквото и да е! Или, както някой беше казал - "аз съм им обещал да не ги закачам".
Активен

mihaylov23

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
  • Distribution: slackware 13.0
    • Профил
Re: Linux програмист
« Отговор #36 -: Jul 09, 2011, 21:58 »
напишете една обява като хората ...
« Последна редакция: Jul 09, 2011, 22:02 от mihaylov23 »
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Linux програмист
« Отговор #37 -: Jul 09, 2011, 22:44 »
Backtolife аз работя за толкоз 15 дни в месеца и тези нощни смени ги проспивам, просто си изкарвам допълнителни джобни, че заведенията в които ходя една бира е 7 кинта, а и обичам да си угаждам, как мислиш, че през месец си купувам телефони за по 1000+ кинта : ))  :P
Ти мен не ме гледай, стандарта ни е коренно различен, както и възгледите явно :)
Освен това работата е забавна и създава доста контакти, колкото и смешно да звучи  ::) ;)
Освен това аз нямам шефове на главата които да ми казват какво да правя и как да го правя... не слугувам на никой, имам апартамен в посолството(демек не спя в кабинка, а на пухкав диван, който се разгъва даже) със собствена баня с тоалетна, кухня, климатик, телевизор и компютър... просто наглеждам компютъра : )))
Реално погледнато ти си късаш задника доста повече от мене и не знам колко ни е разликата в заплатите спрямо работата :P , плюс си мисля, че мога да си позволя доста повече неща от тебе  >:D [_]3

Айде да не се захапваме на тая тема, че знаеш какво ще стане !

Шшшшт, тихо, че ей сега те изкараха престъпник :)
За мен говореха (и то "приятели"!!), че съм точел кредитни карти, и от там съм си купил Mac Book Pro и iPhone... без грам да се замислят за възможността да са служебни. И като кажа на някой, отговора е "е да бе, коя е тая фирма дето дава служебен iPhone".
Дава, ако 70% от нещата ми са изнесени на iPhone приложение :) Което спестява време и разходи за таксит да се довлека до офиса, ако нещо се скапе. А така просто натискам един бутон....
Та такива ти ми работи :) Ако в България взимаш по-голяма от минималната заплата, и стандарта ти е малко по-висок, ти си надут или престъпник. А изобщо не се усещат, че ставаш не надут, а отбягваш някои хора точно поради особеността им да те обсъждат зад гърба ти...
Аз такива съм ги забелязал - дрънкат като ме няма, а пред мен са ми много добри приятели. Какви неща съм чувал за себе си.... нали все пак - вкъщи никой не може да ми забрани да си сложа бръмбари.... излизам за малко уж, оставям ги вкъщи и се кефя на приказки.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Linux програмист
« Отговор #38 -: Jul 09, 2011, 22:58 »
Гърците са много лош пример. Държавата им е пред фалит. Досега правителствата лъжеха и мажеха само защото ги е страх от някакви подрискани синдикати и анархисти, вместо да им бият шута както в една нормална държава. Гърците знаят само да искат, но не и да работят. Искат да имат стандарта на Германия, но да не работят колкото немците. Този номер вече не минава и сътресенията там са огромни. Прогнозират им че няма да достигнат нивата отпреди кризата до 2025-та година, това в добрия сценарий при който държавата не обяви фалит и мораториум на плащанията на външния дълг. Гърците може и да не искат да стават робите на Европа, но твърде вероятно ще бъдат принудени да станат. След като няма да има скоро особено много работа в Гърция, ще ходят да мият чиниите в Европа. По същият начин по който и ние. Само дето нашият сходен период беше през 90-те и не паднахме от толкова високо. Съдба, какво да правиш.

Цитат
Аз такива съм ги забелязал - дрънкат като ме няма, а пред мен са ми много добри приятели. Какви неща съм чувал за себе си.... нали все пак - вкъщи никой не може да ми забрани да си сложа бръмбари.... излизам за малко уж, оставям ги вкъщи и се кефя на приказки.

Ти си престъпник, съвсем в буквалния смисъл на думата :) На твое място не бих се хвалил с това :)
« Последна редакция: Jul 09, 2011, 23:02 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Re: Linux програмист
« Отговор #39 -: Jul 09, 2011, 23:12 »
Ти си престъпник, съвсем в буквалния смисъл на думата :) На твое място не бих се хвалил с това :)

 Защо?
Защото съм си сложил една GSM джаджа ВКЪЩИ, и като я набера слушам какво става ВКЪЩИ?
Значи, всички родители, които си купуват подобни неща, за да гледат/слушат какво правят децата им докато тях ги няма са престъпници?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Linux програмист
« Отговор #40 -: Jul 09, 2011, 23:24 »
Децата не са пълнолетни. Това е незаконно, когато не става със съгласието на подслушваните/наблюдаваните и можеш да си навлечеш доволни проблеми ако някой разбере и реши да се заяде за това. Не случайно навсякъде където има камери за наблюдение, без значение на улицата, на някоя бензиностанция или в банка, има табела където предупреждават че обекта е под видеонаблюдение. Това не се прави за да плаши крадците. В нашата кооперация инсталирахме две камери, сега на входа има същата табела. Това се изисква от закона. Вярно е че прекалено много се злоупотребява с СРС-тата и това стана банална тема, но това не променя факта, че това което си направил е незаконно.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Re: Linux програмист
« Отговор #41 -: Jul 09, 2011, 23:31 »
Децата не са пълнолетни. Това е незаконно, когато не става със съгласието на подслушваните/наблюдаваните и можеш да си навлечеш доволни проблеми ако някой разбере и реши да се заяде за това. Не случайно навсякъде където има камери за наблюдение, без значение на улицата, на някоя бензиностанция или в банка, има табела където предупреждават че обекта е под видеонаблюдение. Това не се прави за да плаши крадците. В нашата кооперация инсталирахме две камери, сега на входа има същата табела. Това се изисква от закона. Вярно е че прекалено много се злоупотребява с СРС-тата и това стана банална тема, но това не променя факта, че това което си направил е незаконно.

Може... но това си е вкъщи, а и не съм навредил на никой.
Едно е вкъщи, друго е - пред входа.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Linux програмист
« Отговор #42 -: Jul 09, 2011, 23:38 »
Няма значение къде. Това че е у вас не го прави легално. Сигурно можеш да изтъкнеш като аргумент, че случайни хора нямат работа там, но това по никакъв начин не те оправдава - по същата логика можеш да застреляш някой у вас.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Re: Linux програмист
« Отговор #43 -: Jul 09, 2011, 23:50 »
Няма значение къде. Това че е у вас не го прави легално. Сигурно можеш да изтъкнеш като аргумент, че случайни хора нямат работа там, но това по никакъв начин не те оправдава - по същата логика можеш да застреляш някой у вас.

За мен важното е, че доста неща ми станаха ясни чрез този метод :)
То сигурно за това е и незаконно...
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Linux програмист
« Отговор #44 -: Jul 09, 2011, 23:51 »
Вероятно, но от морална гледна точка не виждам защо се оплакваш. В смисъл приятелите ти са злоупотребили с теб и съответно и обратното.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Mandrake Linux 10 and Linux
Настройка на програми
aaaSASlover 3 9111 Последна публикация Dec 08, 2012, 20:46
от UBIGI
Remote връзка Linux<--> Linux
Настройка на програми
stoyanovs 5 7663 Последна публикация Jan 24, 2006, 16:49
от gostenin
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 7737 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork
Dual boot Linux and Windows XP (Linux installed first) ПРОБЛЕМ !!!
Настройка на програми
XaMeLeOnA 36 40263 Последна публикация Nov 06, 2011, 02:58
от Compare
Linux From Scratch - Do-it-yourself-Linux
Начини за увеличаване на бързодействието
neosofti 2 4739 Последна публикация Jul 03, 2009, 08:43
от tyuio