Автор Тема: Проблеми с HP G62-140EQ  (Прочетена 2331 пъти)

jungle1302002

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Проблеми с HP G62-140EQ
« -: Mar 18, 2012, 08:09 »
Здравейте,
  Имам проблеми със взаимодействието с хардуера на латопа ми. Инсталилал съм Xubuntu през windows 7. Попрочетох оттук оттам и разбрах, че трябва да го обновя. Въпреки обновяването лошото взаимодействе с хардуера продължи. Освен да отида в HP и да поискам обновление на BIOS. Компютърът ми прекалено много загрява, а е с 4 ядра и 3 GB RAM. Драйвъра за видеокартата ми го намери автоматично. Като гледам, обаче някакво видео- каквото и да е много загрява и по принцип ако използвам Skype в разговор.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Проблеми с HP G62-140EQ
« Отговор #1 -: Mar 18, 2012, 16:48 »
HP G6 попринцип загряват/прегряват, иди в мултирама и ги питай в сервиза колко "разтопени" бройки имат върнати...
Много несполучливи откъм охлаждания са, затова и ако човека се е насочил да взима HP му препоръчвам минимум ProBook серията, та ако може направо EliteBook да взима, за да му е мирна главата.
Дали ще си купиш G6 или скапана тошиба- няма разлика : )
« Последна редакция: Mar 18, 2012, 16:50 от vyrgozunqk »
Активен

big-marvel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: Debian GNU/LINUX
  • Window Manager: Gnome+
    • Профил
Re: Проблеми с HP G62-140EQ
« Отговор #2 -: Mar 18, 2012, 17:27 »
HP G6 попринцип загряват/прегряват, иди в мултирама и ги питай в сервиза колко "разтопени" бройки имат върнати...
Много несполучливи откъм охлаждания са, затова и ако човека се е насочил да взима HP му препоръчвам минимум ProBook серията, та ако може направо EliteBook да взима, за да му е мирна главата.
Дали ще си купиш G6 или скапана тошиба- няма разлика : )
много прав +1
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Проблеми с HP G62-140EQ
« Отговор #3 -: Mar 18, 2012, 17:35 »
пробвай с opensuse или mandriva, мнението ми е че debian базираните линукси загряват твърде много лаптопите
и другата причина може да бъде натрупана вълна и прах в охлаждането
« Последна редакция: Mar 18, 2012, 17:38 от petar258 »
Активен

jungle1302002

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблеми с HP G62-140EQ
« Отговор #4 -: Mar 18, 2012, 20:54 »
Ами наистина сте прави за охлаждането и това го чувам от няколко човека :) Засега гледам, в програмите, които ми загрява да намеря алтернативи. Например при Skype загрява при разговор, също така при някакво видео онлайн- значи FlashPlayer. Това са виновниците засега. Гледам, че има поддръжка в HP  за лицензирани линукси, но ходя по цял ден на работа и нямам време да им го нося. Иначе при гледане на филм с Parole работи перфектно и изобщо не го чувам. + ми намира оригиналния драйвър за видеокартата. При стартиране, обаче винаги ми дава някаква грешка и затова се присетих за BIOS. Аз ползвам линукс от около година и да Ви кажа не е Уиндоус :D много стъбилно се държи. Досега не се е чупил, но и ако загряваше по- малко :( Между другото не знам как се инсталира по друг начин освен в уиндоус. И така моето Xubuntu работи в уиндоус.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Проблеми с HP G62-140EQ
« Отговор #5 -: Mar 18, 2012, 21:09 »
Вчера си купих HP ProBook 4530s  и честно казано съм много доволен специално от охлаждането ( матрицата на дисплея не струва ). Преди да купите даден модел е хубаво да се проучи поведението му и да се съобрази със съответните нужди.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Проблеми с HP G62-140EQ
« Отговор #6 -: Mar 18, 2012, 21:16 »
ProBook и EliteBook са добри, но G6, са много кофти изпълнения.

Иначе ще ти загрява, а в жегите и прегрява винаги когато го натовариш, нормално... Иди и си купи една поставка с вентилаторчета, да си готов за лятото... Това загряване ще ти изпива и батерията, затова си сложи някакъв cpufreq аплет и като си навън, просто го ограничавай...
Активен

jungle1302002

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблеми с HP G62-140EQ
« Отговор #7 -: Mar 24, 2012, 08:38 »
Това с вентилаторчетата го мисля от одавна  :). Много е практично. Също намерих решение на гледането на видео онлайн -chromium- не загрява както при вградената Mozilla. За проблема със Skype мисля да изпозвам http://www.imo.im Това приложение за андроид е много практично и го използвам успешно за Xubuntu.
Активен