Автор Тема: Web cache  (Прочетена 2294 пъти)

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Web cache
« -: Mar 19, 2012, 21:57 »
Здравейте, 
Интересува ме дали някой знае някое приложение за кеширане на web съдържание.
Идеята ми е следната:
 Провеждаме състезания и ползваме един специфичен софтуер, който има web сървър за да генерира и извежда резултати в реално време. Проблема обаче е, че състезанията често се провеждат в гористи местности или не населени места и за интернет ползваме мобилните оператори. Това обаче създава проблем защото връзката е нестабилна и като цяло не може да поеме трафика, който генерират зрителите. Иска ми се да централизирам някак нещата и тези резултати да се кешират на определен сървър със стабилна връзка и да кажем през минута - две да се обновява от адреса на състезанието. Софтуера може да генерира cvs файлове и до сега ги качвах ръчно, но това създава малко неудобство също защото изисква време за обслужване на самата операция, а реално ми се струва, че може да се автоматизират нещата посредством web cache.

Отворен съм и към други предложения, но на мен лично това ми се струва най-удачно.

P.S.  Върти ми се из главата да ползвам file_get_content функцята на php, но ако има нещо по-умно би било добре :)
« Последна редакция: Mar 19, 2012, 22:29 от runtime »
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Web cache
« Отговор #1 -: Mar 20, 2012, 05:45 »
squid като ривърс прокси
Активен

0x2B|~0x2B

Neo2SHYAlien

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: Gnome3, E17
    • Профил
    • WWW
Re: Web cache
« Отговор #2 -: Mar 20, 2012, 11:37 »
php html cache може да ползваш. ето един от първите резултати в google CLICK
Активен

- Би ли ми казал кой път да хвана оттук? - попита Алиса.
- Зависи накъде отиваш - отвърна Котаракът.
- Все едно накъде...- каза малкото момиче.
- Тогава е все едно кой път ще вземеш - рече Котаракът.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Web cache
« Отговор #3 -: Mar 20, 2012, 11:41 »
Зрителите, които са на мястото на състезанието и ползват мобилните оператори за достъп до Вашия web сървър или зрителите, които са си в къщи пред телевизорите искат да видят сървъра Ви, който обаче е в гората и достъпа до него е през мобилен оператор?

Добавено: За първите може да има едно добре изградено WiFi на място, с достъп до master web сървъра на състезанието, а за вторите - secondary web сървър с добра интернет свързаност и с програма на основния, уеднаквяваща инфото при промяна или с периодичен rsync между двата.
« Последна редакция: Mar 20, 2012, 11:52 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Web cache
« Отговор #4 -: Mar 20, 2012, 12:37 »
Благодаря много за отговорите ще обърна внимание на всички.
Аз реално имам един работещ squid На сървъра и уикенда ще разиграя малко упражнения с него да видя какво ще стане в лабораторна среда :)

@laskov  - варианта е втория. Първия е лесен за изпълнение :)
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Web cache
« Отговор #5 -: Mar 20, 2012, 12:55 »
При варианта с два сървъра и rsync, ще можеш на страниците да показваш инфо за момента на последната актуализация на данните. Така, ако нямаш връзка за известно време, няма да се окажеш в ситуация зрителите на екрана на телевизора да виждат едно, а на сайта друго, без да са уведомени за това.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3