Автор Тема: Моля за помощ!!!  (Прочетена 1978 пъти)

ahmedcholak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Моля за помощ!!!
« -: Mar 23, 2012, 14:37 »
Здравейте, един приятел ще заминава за англия на бригада и са му дали едно супер малко флаш лаптопче да може да го ползва там, но е със някаква скапана ОС windows CE 6.0 която е сбъгясана и не може да се ползва. Помоли ме да го преинсталирам но се ококорих като видях с какво разполага машинката. Ето малко инфо:
Specifications:
* Operating System: Windows CE 6.0     
* Processor Type:WM 8505 ARM9 
* Processor Clock Speed:300MHz
* RAM/Technology:DRAM
* RAM Installed Size:128M
* Hard Drive Type:NAND Fast Flash
* Hard Drive Capacity:2GB
* Display Diagonal Size:7 inch TFT HD,Max Resolution:800x480
* Graphics Type:Integrated Graphics
* PCMCIA Expansion:SD Card
* I/O Ports:
     3 x USB 2.0
     1 x SD Card slot
     1 x RJ45 Jack(Support 10/100M Ethernet)
     1 x 3.5mm stereophone
     1 x 3.5mm microphone
     1 x DC power input
* Speaker&Microphone: 2 x 1W clear stereo
* Networking/Data Link Protocol:Fast Ethernet,IEEE 802.11b,IEEE 802.11g
* Wireless Connection:Wifi 802.11 a/b/g
* Pointing Device:TrackPad

Features:
* Dimensions(W*D*H):212mmx142mmx33mm
* Weight: About 0.65kg (with battery) 
* Color:Black,White, Pink, Green and Red
* Battery Type:1800mAH smart lithium-ion batteries

Accessories:
* 1 x 7 inch netbook
* 1 x Power adapter
* 1 x User manual

Ето и линк:
http://www.tri-ray.com/sdp/512803/4/pd-2726713/7546508-2123709/7_Inch_Windows_CE_6_0_Netbook_Wifi_Notebook_Mini_L.html


Иска ми се да му сложиме някой Линукс, но не съм запознат дали ще стане с тия харектеристики. Айде да помоля по запознатите да помагат какво да му сложиме и как да стане.  Лаптопа ще се ползва само за сарфиране в и-нета и скайп... Моля за съдействие...
Благодаря предварително!
Активен

bot

  • Гост
Re: Моля за помощ!!!
« Отговор #1 -: Mar 23, 2012, 16:20 »
 Аз имам един такъв бoклук някъде в килера с частите, просто не намирам време да се занимавам с него. Един колега ми го подари след като си затри паролата за Уин СЕ. По подразбиране е направен да зарежда операционната система от вградената флаш памет и за да преинсталираш друга ос трябва да го разглобиш и да направиш малко корекции с поялника - прави се едно мостче за да се накара процесора да буутва от SD картата. За сега за този процесор доколкото имам информация има 3 ОС - Уиндоус СЕ, Андроид 2.2 и някакъв измислен линукс.

 пс Линуксът се нарича EasyPC Linux и е създаден точно за този тип процесори.
« Последна редакция: Mar 26, 2012, 11:03 от bot »
Активен

ahmedcholak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Моля за помощ!!!
« Отговор #2 -: Mar 23, 2012, 20:32 »
Дайте ми съвет какво да правя, че ще ни трябва "машинката" а в момента е неизползваема. Поне съвет как да подкарам скайп на нея че някой се е постарал да изтрие файловете му от "програм фаил" и сега не може да тръгне. Нека поне скайп да пусна... Идей как може да стане това?
Активен

bot

  • Гост
Re: Моля за помощ!!!
« Отговор #3 -: Mar 25, 2012, 01:23 »
 Взимаш една SD карта, да е по-голяма от 60 мегабайта но не по-голяма от 2 ГБ. Форматираш я на някакъв компютър във формат FAT16. Източваш следния файл:
 http://rapidshare.com/files/409700378/VIA_7_NETBOOK.rar
Разархивираш го на картата. След разархивирането се получава една папка с име script. Включваш си машинката на адаптер, ръгаш вътре картата и натискаш бутона за стартиране. Бъди търпелив, може да отнеме около 10 мин. Машината трябва да се възстанови до оригиналното си състояние с всички програми в нея. За съжаление ще си е старият бoклук със Win CE 6.0 обаче всичко би трябва да си работи както преди.
« Последна редакция: Mar 26, 2012, 11:02 от bot »
Активен