Автор Тема: Разширени възможности за представяне  (Прочетена 660 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ех, от кога не бях задавал въпрос? Тия дни покрай разговор при Ванков, изгледах доста от наковите изпълнения. И гледам по време на представянията си увеличава част от екрана, рисува с различни цветове направо по екрана и разни такива. По обясненията му разбрах, че това били някакви вградени неща в Поверпоинт. Въпроса е, има ли нещо такова в ЛО или друга програма, защото очевидно нямам Поверпоинт и нямам намерение да имам.

Не е важно, ако няма, просто ми е интересно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Разширени възможности за представяне
« Отговор #1 -: Jul 15, 2012, 14:44 »
Хмм интересно, не съм попадал дори в powerpoint-a нещо подобно.

Но пък към драйверите на мишката имам такава функция, освен, че безжичният и приемник поддържа до 20 други мишки едновременно в конферентен режим, то има и точно лазерна показалка + възможности за рисуване по екрана... Но както казах, това си е от самият мишок. ( Разбира се само в бозата... )  :D
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Разширени възможности за представяне
« Отговор #2 -: Jul 17, 2012, 18:22 »
Функцията е в
Прожекция -> Настройки за прожекция ...

Цитат от помощната информация в LibreOffice:
Цитат
Молив като показалец на мишката
Превръща показалеца на мишката в молив, с който можете да рисувате по
кадрите по време на презентацията.


Всичко, което пишете с молива, се губи, след като завършите презентацията. Цветът на молива не може да се променя.

- "открих" го днес докато превеждах сайта и го пробвах за теб :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Разширени възможности за представяне
« Отговор #3 -: Jul 17, 2012, 22:18 »
Като плюс, който няма нищо общо с офис пакета, с плъгините на компиз можеш да зоомваш, рисуваш, че дори май и с огън ако искаш. За съжаление нищо по-точно не мога да кажа, понеже това го пробвах преди бая време и ми хареса, но не ми влезе в употреба и съм забравил точно как се включва.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast