Автор Тема: Каквото поставя в главната папка се появява на десктопа !?  (Прочетена 1596 пъти)

4i4obengy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
  • Distribution: Linux Mint
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Инсталирал съм Zorin OS 6.1 Lite - Това е модификация на Lubuntu 12.04. Внезапно ми се появи следния проблем: Всички папки в юзер папката ми се появиха на десктопа. Ако ги изтрия от там се изтриват и от юзер-папката и каквото сложа в нея се появява на десктопа. Какво е станало и как да отстраня проблема?
Активен

fanfolet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Изтрил ли си папката "Desktop" или "Плот" (на български), която стои в юзър папката?
Активен

4i4obengy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
  • Distribution: Linux Mint
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Да няма такава папка
Активен

fanfolet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
"Да, няма такава папка." или "Да няма такава папка." са две различни работи. Кое от двете? Ако нямаш такава папка - създай.
Активен

4i4obengy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
  • Distribution: Linux Mint
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Нямаше такава папка и създадох, но тя се създаде и на работния плот при другите папки: снимки, документи, свалени и т.н. Сега какво ? Папката ми във файловия браузер "Работен плот" води до /home/user/ а не до home/user/Плот  какво се е омешало?
« Последна редакция: Sep 01, 2012, 14:40 от 4i4obengy »
Активен

fanfolet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
1) gedit ~/.config/user-dirs.dirs
2) този ред трябва да изглежда така:  XDG_DESKTOP_DIR="$HOME/Desktop"
3) рестарт
Активен

4i4obengy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
  • Distribution: Linux Mint
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Правя го и добавям в реда Desktop накрая, защото наистина го няма. Записвам, затварям и рестартирам и се връща старото положение. Като изпълня командата отново в посочения ред отново липсва Desktop и си е пак същото

ОПРАВИХ ГО !!! ПРОСТО Е ТРЯБВАЛО ДА ГО НАПИША ПЛОТ НА КИРИЛИЦА !!! МНОГО БЛАГОДАРЯ fanfolet !!!
« Последна редакция: Sep 01, 2012, 15:33 от 4i4obengy »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Рецку човек, излъга го. Като превъртиш азбуката, тая особено кадърно написана ОС почва да слага по две, например ЦЦ, е тях по-трудничко ще превъртиш, дори ползвайки прикачени мрежови устройства, единствения случай от реалността, когато все пак е възможно да превъртиш азбуката. Естествено има културен начин за назначаване име на устройство, а не да се чака „превъртане“.

Аз имам един тъп въпрос. Мине се не мине седмица, някой момец в петък вечер не са му пуснали близалка на тръбата, той сяда угнетен слага Убунту. Събота се събужда и си вика, леле к'ва я свърших. И тича тук да пита все един и същ тъп въпрос. Това, което ми е чудно, защо на тези изстрадали юноши не им хвърляме RTFM и UFSE, а всеки път им отговаряме???
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Off/

Кашиче,направо ме разби бе!!!Умирам да се смея като ти чета постовете...
А иначе - и ръководство да им сложиш,ако искаш и тръбичка за наливане в гънките,ако ги имат,все тая.То човек ако не си го има това,да търси и да се учи,няма да стане.
За съжаление,за да се научи Линукс,трябва да се чете.Не само да се щрака по бутоните.
Обясни им го на онези,дето бягат от 7 или от 8...
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
офф

plandz всъщност съм объркал темата, на която съм отговорил. Конкверор ми е свил номер. При влизането ме е пратил на последно заредената страница от форума, а не на последно посетената, сиреч тази, от която тръгвам. И друг път ми е правил този номер, но сега не съм се усетил.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear