Автор Тема: По следите на един подарък ...  (Прочетена 1783 пъти)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Както знаете, по Нова година се организирахме да направим един подарък на zxz. Ако не знаете, вижте новината за това.
Предполагам, че zxz все още не си е получил подаръка. Последната ми информация (че не го е получил) е от 21-ви и от тогава се чудя дали да пиша във форума за това, или да пиша лични съобщения на участвалите, или да пиша на сдружението "Линукс за Българи". Разбира се, последното е най-подходящо в случая. Не че не съм им писал. Обменихме няколко писма. Ето част от едно от тях:
Цитат
From: "Boytcho Boytchev" <boytcho.boytchev@хххххххххххх>
To: "Valentin Laskov" <laskov@ххххххххх>
Cc: <team@linux-bg.org>
Sent: Friday, January 04, 2013 3:43 PM
Subject: Re: [Team] Коледен подарък

Привет,

Ваучера го очаква при Роботев. Дори той дава 20% от горе.
Аз обаче, нямам потвърждение, че има ваучер при Роботев. Най-вероятно - няма.

Защо го пускам като тема тук?
За да се разтоваря от неприятното чувство.
Разсъжденията от рода "В добри ръце ли е идеята 'Линукс за Българи'?" и осъзнатата отговорност да наречеш едно сдружение така, а не с по-неангажиращото "Линукс за ентусиасти" например, ще оставя за друга тема.
Дано да ми се наложи да се извинявам за това, което написах!
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: По следите на един подарък ...
« Отговор #1 -: Jan 24, 2013, 12:49 »
Предполагам си видял, но за всеки случай ето постове от темата на zxz:

Благодаря сърдечно на всички. Чак сега видях какво има на началната страница  :o Много съм очарова. Мислех, че никой не го взима кой знае колко на сърце. Дори и аз не очаквах. Благодаря много. Просто не знам какво да кажа .. Със сигурност ще дойда на някоя конференция да ви го покажа в действие. Парите са предостатъчни малко стари платки биха ми вършили също работа . Оценявам много загриженоста ви. Пак благодаря !

Моля те, пиши ни на team@linux-bg.org за да се разберем допълнително как да процедираме с подаръка.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: По следите на един подарък ...
« Отговор #2 -: Jan 24, 2013, 13:15 »
Да, следил съм ги, освен това имаме и други обменени писма. Знам, че са се свързали. И както писах по-горе, последната ми информация е от 21.01.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: По следите на един подарък ...
« Отговор #3 -: Jan 24, 2013, 13:37 »
Между другото, още един подарък (или по-точно награда) е в неизвестност. На 20 януари трябваше да приключи втория етап на конкурса за статия, но все още няма никакво обявление по въпроса.
Активен

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Re: По следите на един подарък ...
« Отговор #4 -: Jan 24, 2013, 13:51 »
Ъхъм, къде ми е тениската  :P
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: По следите на един подарък ...
« Отговор #5 -: Jan 24, 2013, 13:52 »
5. т.

Марче, я кажи що те уволниха от фондацията? Това не е най-интересно, ма я ме светни, що е туй проктор, че съм прост човек от село и сефте чувам такваз дума.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: По следите на един подарък ...
« Отговор #6 -: Jan 24, 2013, 14:20 »
5. т.

Марче, я кажи що те уволниха от фондацията? Това не е най-интересно, ма я ме светни, що е туй проктор, че съм прост човек от село и сефте чувам такваз дума.
Ами по принцип имаха финансови затруднения. Очакваше се да няма приходи за неизвестен период от време покрай разтурването на Франкофонския център и прекъсването в провеждането на LPI изпитите. Съответно, без приходи, няма как да плащат и на служители на постоянен договор.

А проктор (в контекста на изпитите) е човекът, който провежда изпита - проверява личните данни на кандидатите, настанява ги по компютрите, следи за дисциплината и т.н. У нас по училищни олимпиади и състезания наричаме тези хора „квестори“, но май „проктор“ е по-правилна дума („квестор“ би трябвало да значи „изпитващ“, а „проктор“ - „надзирател на дисциплината“).

Прокторът минава нужното обучение и получава някакъв вид разрешение от LPI да върши това. Доколкото знам, изисква се да е нетехническо лице (също както, например, квесторите на олимпиада по математика трябва да не са математици). По принцип се занимава и с процеса на записване на кандидатите, но преди декември прокторите нямаха възможност да поемат и тази част, поради което с това се занимавах аз. След декември вече прокторът ще си движи всичко, както, предполагам, си е редно.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: По следите на един подарък ...
« Отговор #7 -: Jan 24, 2013, 14:27 »
Благодаря за свръхподробният отговор! Не го очаквах.

Само още един въпрос. Какво значи разтурил? Целият ли? Или само в частта за ЛПИ? Просто звучи невероятно да е целият. Би гръмнал невероятен скандал. Още Жельо жабата ни присъедини към франкофонията, която у нас има много силни исторически корени, макар покрай модата на английският език последните двадесетина години да отстъпи малко.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: По следите на един подарък ...
« Отговор #8 -: Jan 24, 2013, 14:51 »
Само още един въпрос. Какво значи разтурил? Целият ли? Или само в частта за ЛПИ? Просто звучи невероятно да е целият.
Става въпрос за самия Франкофонски център, онзи в Ректората. Той мисля, че е съвместен проект на Френското посолство, AUF (франкофоните), СУ. Представлява библиотека, учебна зала, няколко офиса, използва се (в основната си степен) за образователни дейности и събития  в областта на френския език и култура.

На мен ми обясниха, че от Франция правят големи съкращения в администрацията си, заради което посолството няма да има възможност да финансира центъра. Това налагаше неговото закриване до края на 2012 г., като дейностите му щяха да се разпределят между други местни структури на AUF. И понеже не се знаеше колко време ще отнеме това преструктуриране и къде точно ще отидат LPI нещата (техника, зала), Сдружението не можеше да предвиди какво му предстои във финансов план.

От друга страна, новината за предстоящата изпитна сесия звучи така, все едно всичко си е както преди - има си Франкофонски център в Ректората и си има LPI сесия в нормален за сезона интервал след предходната. Предполагам, че или плановете за закриване са отложени, или са отменени изцяло, което е много добре за всички, интересуващи се от LPI.
Активен

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: По следите на един подарък ...
« Отговор #9 -: Jan 24, 2013, 15:10 »
Здравейте,
отговора ми е че нямах време, сега ще поръчам компонентите и ще пиша на роботев.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: По следите на един подарък ...
« Отговор #10 -: Jan 24, 2013, 15:56 »
Ох, отдъхнах си. :) Моля сдружението и Б. Бойчев, когото цитирах по-горе да ме извинят!
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: По следите на един подарък ...
« Отговор #11 -: Jan 24, 2013, 16:34 »
Писах на роботев и направих поръчката. Остава да видя как ще ми я доставят..
Активен