Автор Тема: Проблем при търсене на файлове на xubuntu 12.10  (Прочетена 1138 пъти)

chebaev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
    • Профил
Имам един странен проблем. До сега не бях се сблъскал с него, дано да е само при мен, а да не е генерален. Ползвам xubuntu 12.10. Когато ползвам файловия мениджър (Thunar 1.4.0) и искам да намеря някой файл, който е на даден твърд диск, не го открива. Маркирам си папката, в която искам да търся и кликам с десен бутон - Find in thes folder. В същото време, когато се разровя в самата папка, файла който търся си е там. Пробвах на друг хард диск и установих, че не търси само на дисковете с файлова система NTFS. Някой срещал ли е този проблем и имате ли си на идея как може да се разреши. Преди съм ползвал ubuntu и kubuntu и го нямах този проблем.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Ако евентуално се ползва механизма locate/updatedb, то locate името-на-файла ще даде същия резултат. В такъв случай виж как се изпълнява updatedb и кои файлови системи са включени в индексирането.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3