Автор Тема: Проблем при създаването на първия юзер след преинсталация!  (Прочетена 525 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Та, направил съм си с Ремастерсис мое си дистро Убунту 12.04 във виртуалка. Настроил съм втори профил чиито настройки да ползва при създаването на нов юзер(стоят в папка /etc/skei). В лайв преди инсталацията всичко си е ток и жица. Визуалните настройки са точно така както трябва, след инсталацията, ако е чиста, без да има хоум папка на предишен юзер със същото име си го създава със същите тези настройки които съм си направил, но ако има създаден предишен юзер със същото име, но с изтрити преди инсталацията всички скрити файлове и оставени само главната папка с папки в които е информацията на юзера, зарежда настройките които са си заложени в Убунту, а не тези от skei !
Когато се създаде този първи юзер и след като се влезе и се създаде втори, трети,....... няма проблем! Всеки следващи нов си взема настройките от skei

Дойде ми на акъл междувременно, да пробвам и нещо друго, но ще пиша допълнително.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Мдааа, направих на виртуалката трети юзер test. След като се логнах си създаде папките всичко както трябва. Изтрих юзера, но със запазване на файловете. После ръчно изтрих и всички други скрити файлове като оставих само хоум папката и другите. Като собственик на папките го показва като user 1002(по същия начин, но като user 1000 ми показва в хоум директорията преди преинсталацията и въпросната папка на първия юзер). Създадох отново юзер със същото име, взе си отново 1002, но не зареди .config от skei, а си генерира системни настройки от орегинарното Убунту. Собственик на папките си прие вече името test, а не user 1002 и никакви проблеми с правата.

Давайте акъл как да го разреша тоз проблем!
Активен