Автор Тема: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ  (Прочетена 17451 пъти)

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« -: Jul 24, 2013, 23:05 »
До преди няколко седмици тук вреше и кипеше от нетехнически теми свързани с ежедневието ни.
Последния месец обаче всичко това замря и форума стана чисто технически (той си е такъв идеологически).
Какво го накара да бъде такъв в тези бурни времена?
Защо?
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #1 -: Jul 25, 2013, 00:01 »
Имаше проблеми със сигурността и хората изгубиха вяра дори в него :D  ;) 8)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #2 -: Jul 25, 2013, 00:07 »
Амииии.... Оправихме ги всичките. Оправихме Края на Света....Изборите (политиката) ... Пушенето .....Мангалите и Педалите.....Открихме свободната енергия.

Не останаха теми за разгадаване. Пък и е баш средата на лятото.
 
« Последна редакция: Jul 25, 2013, 00:11 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spinder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
    • WWW
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #3 -: Jul 25, 2013, 23:06 »
нормално, всеки си почива и не остава време за кибичене пред компа

bot

  • Гост
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #4 -: Jul 29, 2013, 01:02 »
 Мен ме мъчи една философска дилема, интересува ме има ли тук във форума някой, който да е удовлетворен от професионалното си развитие, имам предвид някой, който е достигнал върхът, към който се е стремил и да е напълно удовлетворен от постиженията си. Точно преди месец си мислех че съм достигнал върхът в професионалната си кариера, но нещо не се чувствам удовлетворен и сега се чудя дали да не се даунгрейдна.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #5 -: Jul 29, 2013, 14:59 »
@bot

Вероятно е някакъв момент в живота ти.
(страшно изречение!)

Аз ако бях стигнал върха може би щах да пиша някъде другаде с други средства [_]3

Иначе сероизно - не вярвам даже да го стигна скоро, но поне драпан на там ;)
Активен

programings

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Arch Linux, BunsenLabs Linux, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE, MATE, Openbox
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #6 -: Jul 29, 2013, 16:16 »
Дайте да коментираме Brain in a vat хипотезата, както и тая за симулираната реалност и дали Матрицата е просто неволна човешка интерпретация на реалността в която живеем, доколкото реалност съществува (If real is what you can feel, smell, taste and see, then 'real' is simply electrical signals interpreted by your brain).  :D
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #7 -: Jul 29, 2013, 16:29 »
Цитат
Мен ме мъчи една философска дилема, интересува ме има ли тук във форума някой, който да е удовлетворен от професионалното си развитие, имам предвид някой, който е достигнал върхът, към който се е стремил и да е напълно удовлетворен от постиженията си. Точно преди месец си мислех че съм достигнал върхът в професионалната си кариера, но нещо не се чувствам удовлетворен и сега се чудя дали да не се даунгрейдна.

За да ти отговорим на този въпрос, ще трябва да споделиш малко по-лична информация за себе си, като например на колко си години и какво си постигнал в професионален план. По този начин ще можем да разберем кое ти считаш за връх в професионалното ти развитие.

Ти си прецени, обаче, дали ще  го направиш точно в тоя форум.

:)
Активен

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #8 -: Jul 29, 2013, 21:39 »
Дайте да коментираме Brain in a vat хипотезата, както и тая за симулираната реалност и дали Матрицата е просто неволна човешка интерпретация на реалността в която живеем, доколкото реалност съществува (If real is what you can feel, smell, taste and see, then 'real' is simply electrical signals interpreted by your brain).  :D
Тук се сещам за една дилема за човешкото око и мозък. Представете си само - първия човек вижда един цвят - назовава го червен и всички останали негови последователи, като видят цвета казват че е червен. Да, обаче ако някой вижда кафяво вместо червено или пък жълто - той го възприема като червено. Същото е и с ухото. Интересно нещо е човешкия мозък..
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #9 -: Jul 29, 2013, 22:03 »
Интересно нещо е човешкия мозък..
може да е само интерфейс.

Ами едно куче - то вижда само в черно бяло. А сега му обясни на кучето какво е това жълто? И откъде накъде сме сигурни че кучето вижда черно-бяло. Може за него това да е усещане за 'зелено-бялo'.

По същата логика може някое животно да вижда цвят, който да не може да се обясни нито да възприеме от човека. Цвят който човека никога не виждал? Например да го наречем 'Езирнооооо'...Хкйоипйпок,...Йпоподифрс........ ??? ??? ???
« Последна редакция: Jul 29, 2013, 22:38 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

bot

  • Гост
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #10 -: Jul 29, 2013, 22:30 »
Цитат
Мен ме мъчи една философска дилема, интересува ме има ли тук във форума някой, който да е удовлетворен от професионалното си развитие, имам предвид някой, който е достигнал върхът, към който се е стремил и да е напълно удовлетворен от постиженията си. Точно преди месец си мислех че съм достигнал върхът в професионалната си кариера, но нещо не се чувствам удовлетворен и сега се чудя дали да не се даунгрейдна.

За да ти отговорим на този въпрос, ще трябва да споделиш малко по-лична информация за себе си, като например на колко си години и какво си постигнал в професионален план. По този начин ще можем да разберем кое ти считаш за връх в професионалното ти развитие.

Ти си прецени, обаче, дали ще  го направиш точно в тоя форум.
:)
Защо пък да не го направя, на 41 съм и понастоящем работя в Rolls-Royce отделът за електронни контролери на реактивни двигатели. Кандидатствах преди 3 месеца просто така да се пробвам, апликацията отне около 2 месеца и е била толкова успешна че вместо грейд 7 (всички инженери започват с този грейд) аз започвам с 8 (максимум 12). Ако всички свързват Ролс Ройс с автомобили, точно сега това е собственост на BMW, това, което е "останало" от тази компания е Rolls-Royce Marine - част от консорциума, който произвежда корабни двигатели, електроника и механика за корабната индустрия както и  всякаква електроника и механика за бойни подводници и кораби, Rolls Royce Aerospace - реактивни двигатели не само за Aerobus, но и за Боинг, както и доста по-малки производители за самолети, за които не бях дори чувал, докато не попаднах в компанията. Ролс Ройс прави двигателите на Eurocopter както и европейският истребител Eurofighter Typhoon както и на ред американски и други производители на цивилни и бойни хеликоптери и самолети. Ролс Ройс произвежда дори ракети, както и части и турбини за атомни-, водни- и топло- електроцентрали. Позицията, на която работя е project engineer, това е човека, който стои между мениджмънта и дизайнерскиярт екип, той се занимава с това, един проект да се превърне от идея в реалнот, това трябва да е най-вещият човек с всички етапи от изграждането на един електронен продукт. Това е, което аз смятам за върха на своята кариера, докато не влязох в "кухнята". Съжалявам че най-близките ми хора трябва да платят доста висока цена за моите амбиции.
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #11 -: Jul 29, 2013, 22:47 »
Е звучи чудесно, но предполагам в "кухнята" нещата изглеждат по-различно? Предполагам, ако решиш да се "даунгрейдваш" ще търсиш компромис между, хм какво? Пари/позиция и стрес?
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #12 -: Jul 29, 2013, 22:50 »
Цитат
Ами едно куче - то вижда само в черно бяло.
Абе... не било баш така...
Активен

bot

  • Гост
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #13 -: Jul 29, 2013, 23:12 »
Е звучи чудесно, но предполагам в "кухнята" нещата изглеждат по-различно? Предполагам, ако решиш да се "даунгрейдваш" ще търсиш компромис между, хм какво? Пари/позиция и стрес?
Стресът си го има навсякъде. Ако обаче вследствие на стрес извън системата ти избият чивиите и се озъбиш на шефа, по е вероярно шефът да започне да ти лиже задника, докато вътре в системата ако това се случи, ще ти наритат кучешкият задник по всички нива до изхода (за кучета си говорим, нали)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #14 -: Jul 30, 2013, 00:46 »
Не знам, на мен върха на професионалното развитие и даунгрейдването въобще не ми стоят на дневен ред.  Докато имам какво ново да научавам, нямам никакви проблеми да го правя. Иначе когато установя че зациклям с възрастта и не мога да научавам нищо ново, имам вариант: ще се преориентирам към градинарството и ще заеба всякакви IT-свързани глупости, ей така изведнъж. Винаги съм искал да гледам тропическа флора, като малък гледах доста кактуси. Може да си отоплявам парниците с видеокарти примерно, знам ли.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon