Автор Тема: Мобилен интернет  (Прочетена 4919 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Мобилен интернет
« -: Dec 14, 2014, 12:52 »
Нали предишния доставчик отказа да ми доставя интернет, та сега сключих договор с друг и пакета включва и мобилен нет. Но ми дадоха единствено SIM карта и питам, какво трябва да си купя, за да го пъхна в USB-то и да мога да ползвам тази услуга?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Мобилен интернет
« Отговор #1 -: Dec 14, 2014, 13:15 »
USB стик за интернет, примерно Huawei E173. Намират се най-вече по обяви, и е добре да е разкодиран за да върви със всякаква карта.
Активен

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Мобилен интернет
« Отговор #2 -: Dec 14, 2014, 13:24 »
Устройството се нарича 3G modem. В бившия продавалник вървят по 15-20лв бройката. Ако не е разкодиран трябва да е на същия оператор, за това по-добре си купи разкодиран.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Мобилен интернет
« Отговор #3 -: Dec 14, 2014, 20:27 »
А не мога ли да си купя такова нещо от магазин за компютърни джуджавки, а да не е за от някой оператор? Иначе картата е към Виваком
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Мобилен интернет
« Отговор #4 -: Dec 15, 2014, 08:47 »
Добре дошъл в клуба. Вече година и половина и аз съм така. И зададох същият въпрос. Тогава ми дадоха акъл по-добре за целта да си взема телефони да го вържа. И моя боклучив доставчик е същото тъпо БТК и е много педерастко да не ти дадат модемче. Ако все пак ще си купуваш модем, вземи от беличките хуявейки, уж са малко по-добри от черните. Ама връзката все си е бокук де.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Мобилен интернет
« Отговор #5 -: Dec 15, 2014, 10:43 »
Аз при Виваком няма да ходя да купувам нищо. Излъгаха ме преди време. Питам, дали не може да ида в някой нормален магазин и да си купя такъв модем. Няма ли да мога да им ползвам услугата на тея.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Мобилен интернет
« Отговор #6 -: Dec 15, 2014, 13:08 »
Да не се приема като реклама към друг сайт, но цък

Има си доста и предполагам ще ги дава за 15-20 лв. ако се договориш :) Питай човечеца там.
Може и да има и други, търси... Но, се намират да се продават :) Линка беше първото което видях, може и да има и други търговци. Наскоро подарих един такъв, ако беше по рано щеше да си поемеш само доставката :)
« Последна редакция: Dec 15, 2014, 13:11 от runtime »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Мобилен интернет
« Отговор #7 -: Dec 15, 2014, 13:21 »
И пет лева са му много на тоя боклук, ако питате мен, ама не ме питате. Четири ка да те изненадам приятно. Независимо при кой доставчик идеш, все ще те преебе. Това им е работата и затова получават тези заплати. А ако те мине повече от десет пъти наведнъж, има премия.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Мобилен интернет
« Отговор #8 -: Dec 15, 2014, 13:37 »
Определено не са прекрасни заплатите из мобилните оператори, не е като навремето дето правеха двуцифрен ръст всяка година. Специално при търговците е трагедия там.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Мобилен интернет
« Отговор #9 -: Dec 15, 2014, 14:06 »
Интернета ми НЕ е към Виваком. Съвсем друг доставчик, но явно имат сключен догово с тези измекяри и дават и SIM карта за мобилен интернет там до определен трафик. Та въпросния модем в никакъв случай не искам да го купувам от Виваком или някой друг оператор. Въпроса ми беше, дали тези устройства - 3G modem - се продава в обикновен магазин за компютри и всякакви IT щуротии? Определено ще ми е полезен, че смених работа и ще ми интернет навсякъде.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Мобилен интернет
« Отговор #10 -: Dec 15, 2014, 15:42 »
Въпроса ми беше, дали тези устройства - 3G modem - се продава в обикновен магазин за компютри и всякакви IT щуротии? Определено ще ми е полезен, че смених работа и ще ми интернет навсякъде.

Зависи какво разбираш под обикновен магазин и дали AliBaba попада в твоята дефиниция за обикновен магазин ::)

Например във Vali Computers намирам само wireless карти, но не и 3g модеми. В други фирми не съм търсил засега.
Активен

the lamer's team honourable member

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Мобилен интернет
« Отговор #11 -: Dec 15, 2014, 16:11 »
Няколко пъти ти казахме да прегледаш обявите, но ти държиш да си създадеш проблеми. Също можеш да ползваш добър смартфон за шерване на нета от оператора. В разните магазини не се продават такива устройства защото трябва да поддържат определени стандарти за България, а само операторските устройства гарантирано покриват тези стандарти. Можеш да си купиш примерно от али-то нещо такова но дали ще работи пълноценно в България е доста под въпрос.
Активен

bILLY

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Red Hat 7
  • Window Manager: Windows 10
    • Профил
    • WWW
Re: Мобилен интернет
« Отговор #12 -: Dec 15, 2014, 21:30 »
Въпроса ми беше, дали тези устройства - 3G modem - се продава в обикновен магазин за компютри и всякакви IT щуротии?

Няколко пъти ти казахме да прегледаш обявите, но ти държиш да си създадеш проблеми.
Що бе? Остави го да се оръси 45-50 лв. вместо 10-15. Какво си се загрижил ;D
В отговор на автора на темата: ДА! Има такива ... ето тук, от "някви" ИТ Магазини >> 4sale.exsitee.com<< >> sale.bg <<

Но, лично и аз ти препоръчвам операторските, понеже са ползвани - а като са позлвани, значи са и тествани, и както споменаха по-горе - отговарят напълно на критериите на нашите 3Г мрежи.

А и те ще са като нови. Бас ловя, че който си е взел подобен 3G USB модем, се е отказал на втория ден дори на втория час ... и го е захвърлил, впрочем вместо да го захвърля, би му взел едни 10-15 лева, та защо да го хвърля - нали така? :)
« Последна редакция: Dec 15, 2014, 21:34 от bILLY »
Активен

"UNIX is like sex: If you don't know it, you don't miss it. But if you know it, you'll need it!"
Lars Eilebrecht

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Мобилен интернет
« Отговор #13 -: Dec 15, 2014, 23:26 »
А-а-а не е баш така. Аз ползвам такъв година и половина. А и много хора в движение също. Аз не съм в движение (познавам и такива), но истината е, че това е най-евтиният начин да имаш някаква връзка. Пет кинта, не струва, но се трае, ако нямаш големи нужди, например нямаш профил в spybook. И все пак за два сант'а пластмаса, една лампичка и една миниатюрна интегрална схемичка ми се вижда нещо бая скъпо 50 лв. една десета от тази цена не бих дал.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Мобилен интернет
« Отговор #14 -: Dec 16, 2014, 00:11 »
Така погледнато, лампичка, пластаса и малко силиции и алумин, е скъпо. Сигурно и долар им много. Аз обаче съм свикнал да не мисля за цена, когато нещо ми трябва. Не, че изобщо не се съобразявам, но това почти никога не е било определящо, ще купя или не. 50 лв със сигурност не бих дал обаче. По-добре да си купя нещо от еВау. С доставката ще ми излезе по-ефтино  :D Имам един чисто нов и неизползван на Мтел, та се чудя, дали не може да се направи някоя трампа?!  ::)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.