Автор Тема: Инстралиране на видео драйвери  (Прочетена 7215 пъти)

fityla

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Здравейте,

Може ли да даде някой едно рамо преинсталирам за 10 пъти ОС. Имам един Asus G55 с процесор I7-3630QM (видео HD4000) и външно видео Nvidia GTX 660M 2GB. Инсталирам дебиан базираната ОС Linux Kali 64bit. Но няма драйвери за видеото и подсветката на екрана, при качване или дава черен екран след reboot-a или чупя startx, не мога да разбера къде е проблема. Някой може ли да напиш стъпките без да си чупя ОС отново..
Активен

malin

  • Гост
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #1 -: Dec 19, 2014, 00:04 »
nvidia + debian + how to
Активен

Demayl

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 104
  • Distribution: XUbuntu,FreeBSD
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
    • WWW
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #2 -: Dec 19, 2014, 00:25 »
Сваляш последните drivers от сайта на nvidia и инсталираш. Само не трябва да ти е пуснат X-a, демек при boot-a влизаш директно в терминала и пускаш .run файла. А за startx най добре ПРЕМЕСТИ файла /etc/X11/xorg.conf някъде другаде
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6183
    • Профил
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #3 -: Dec 19, 2014, 02:18 »
Виж с nomodeset дали ще видиш нещо.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #4 -: Dec 19, 2014, 05:15 »
как го чупиш? бъди по-обстоятелствен! случвало ми се е, на черен екран, просто да изпиша sudo apt-get install nvidia-driver и да се получат нещата, друг път - не. и за какво ти е Kali, тя не е за хора, които се спъват на драйвърите?!

Debian базирана казваш... => http://smxi.org/
« Последна редакция: Dec 19, 2014, 05:53 от satir »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #5 -: Dec 19, 2014, 08:28 »
Малински, това Кали нали беше новото име на онова пишман кракерското? То първо беше на Слак, после го минаха на Убунту, че народа прост и не може да се оправи. Сега да са го вкарали на Дебиан? Учудващо.

fityla това да не ти работи графиката не е причина за преинсталация на ОС. На света едва ли съществува причина за преинсталация. Ако не играеш игри изобщо не се занимавай с проприетарният отпадък на Невидия. Ако пък играеш, Сатир и Малин са ти написали. Имай предвид, че sfxi не е панацея, просто автоматизира това, което ти казва Малин. По принцип да подкарваш проприетарни отпадъци на Дебиан си е мъка, макар за Невидия да си е няколко идеи по-лесно от грехопадението Ати, което може да откаже дори стар потребител.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

kierenski

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 92
    • Профил
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #6 -: Dec 19, 2014, 09:53 »
Видеокартата за лаптопа е с Optimus технология, следователно нормални драйвери няма да можеш да инсталираш!
Optimus технологията поне при мен на Geforce GT 740M (която върви с около 15% по-бавно от Intel HD 4400) работи с BumBleBee драйвера който се инсталира от допълнително хранилище на Fedora-та.
« Последна редакция: Dec 19, 2014, 10:06 от kierenski »
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #7 -: Dec 19, 2014, 09:53 »
Малински, това Кали нали беше новото име на онова пишман кракерското? То първо беше на Слак, после го минаха на Убунту, че народа прост и не може да се оправи. Сега да са го вкарали на Дебиан? Учудващо.

fityla това да не ти работи графиката не е причина за преинсталация на ОС. На света едва ли съществува причина за преинсталация. Ако не играеш игри изобщо не се занимавай с проприетарният отпадък на Невидия. Ако пък играеш, Сатир и Малин са ти написали. Имай предвид, че sfxi не е панацея, просто автоматизира това, което ти казва Малин. По принцип да подкарваш проприетарни отпадъци на Дебиан си е мъка, макар за Невидия да си е няколко идеи по-лесно от грехопадението Ати, което може да откаже дори стар потребител.

Аааа без наредби за ATI,беше в минало време,даже скоро изкараха чудесен пак за карти от хд5ххх нагоре *run файчето работи без забележки....Ако смята да ползва видеокартата за криптоалгоритми задължително му трябва официалния драйвър, иначе не му върши работа.Не може може да подкара един hashcat нито един остарял pyrit...Като иска да се пробва,ама без ако четене не става.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6183
    • Профил
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #8 -: Dec 19, 2014, 10:41 »
Кали не е пишман, ами си е сериозно нещо, бъкано със забавни неща. Ако си решил да се наиграваш прави го със собствената си мрежа, че дори тук има закони срещу влизането в чужди машини.

Инсталирай Bumblebee. Това се оправя с Optimus до някаква степен. Пак ще трябва да стартираш програмите, които искаш да ползват GPU-то с optirun. Също така май само си инсталира и видео драйвера. Във сайта на Kali би трябвало да си има и как после да активираш CUDA. Ако не го намериш там във сайта на УСУ линукс има обяснение също. Някъде в на предишните страници на публикациите.
« Последна редакция: Dec 19, 2014, 10:43 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #9 -: Dec 19, 2014, 16:58 »
//offtopic Доколкото съм чувал повечето кракерски програми си имат аналози в windows,при което ползването на кали става излишно за експерименти.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6183
    • Профил
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #10 -: Dec 19, 2014, 17:40 »
На мен не ми се струва излишно. Няма друга система с толкова неща събрани накуп с една цел. Само не ми е ясно, за какво му е на някой да се занимава с това, ако не си вади хляба по този начин. Аз улепя ли някой, че ми нюха машината.... Ще си има сериозни проблеми. И със закона, и със мен, и с адвокатите на фирмата, дето съм. А и не ти трябва Кали за да направиш туй-онуй. Ето тук при брат ми дето съм в момента, ползвам нет от съседа му от другия вход, че сигнала на рутера на брата минава през няколко стени. Човека не си е сменил фабричната парола, погледнах тази на мрежата му и му ползвам интернета. За обикновени неща като поща и този форум. Такива работи. Сега, като той е оставил пропуск и то сериозен, аз хакер ли се явявам и крада ли, ако е общодостъпно? Спорен въпрос. Моята мрежа у дома е отчасти свободна.
« Последна редакция: Dec 19, 2014, 17:42 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

malin

  • Гост
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #11 -: Dec 19, 2014, 17:50 »
Не помня къде бях чел за една инициатива - идеята и беше , че в някъкъв период от време ти не си ползваш нета и да го оставиш достъпен за всички , говоря за домашен потребител.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #12 -: Dec 19, 2014, 17:50 »
4096bits, отново изпадаш в противоречие със себе си. Няма да ти казвам коя да избереш, но ти препоръчвам да си избереш една позиция ;)

Моля, не разводнявайте темата с мнения, извън темата!
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6183
    • Профил
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #13 -: Dec 19, 2014, 21:42 »
4096bits, отново изпадаш в противоречие със себе си. Няма да ти казвам коя да избереш, но ти препоръчвам да си избереш една позиция ;)

Моля, не разводнявайте темата с мнения, извън темата!
Аз по темата съм се изказал. Човека, ако иска да пробва да направи нещо от написаното и да каже резултата.
А иначе, ако застана на едно място, на една позиция, съм по-лесна мишена. Така е по-добре. А у лево, а у десно  ::)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

fityla

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #14 -: Dec 19, 2014, 23:16 »
Да знам, че  не е нужно да се преинсталира след множество команди, го чупя доста и така за дебъгване ще отнеме повече време и за това пробвам отначало. Защо  ми е тази ОС има и други алтернативи, но има много интересни тулове за тестване в локалната мрежа. Има и друго и вече започвам да си мисля, че проблема се корени някъде там. G55 е лаптоп който  се води от "game" серия и асус и те решили за по правилно да изключат от биоса видеото на на процесора за по голямо бързодействие.  Инсталирам го не за другото защото екрана ми е 1920х1080 а без драйвъра е на 1366 x 768 за това е цялата драма..

С цялото ми уважение към всички в темата, моля нека да пишат хора който искат да помогнат.
Активен