Автор Тема: Каноникъл почва да съди наред...  (Прочетена 11526 пъти)

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Ако е вярно това:https://technews.bg/article-95588.html значи убунту няма да е нищо повече от Уиндоус вече с така наречените лицензи.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Каноникъл почва да съди наред...
« Отговор #1 -: Dec 08, 2016, 08:35 »
Реално погледнато никога не е и бил. Това е компания продаваща софтуер. Това я прави същата, като всяка друга.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

orangutan_baby

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 21
    • Профил
Re: Каноникъл почва да съди наред...
« Отговор #2 -: Dec 08, 2016, 08:45 »
Хе, като изкоментирах в една новина че точно това ще стане, веднага бях изтрит( анатемосан ) в сайта. Грях е (беше) да се пише такова нещо тук. Мразя лизачите, а тук са много. Всеки пост трябва да почва с възхвала на СССР - пардон линукс и плюене на win. И пак да напомня, че акаунта ми беше откраднат след като си пратих логин и парола в онзи подканващ прозорец с влизането в сайта.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Каноникъл почва да съди наред...
« Отговор #3 -: Dec 08, 2016, 08:58 »
Ако е вярно това:https://technews.bg/article-95588.html значи убунту няма да е нищо повече от Уиндоус вече с така наречените лицензи.
Четох оригиналното съобщение на Марк. Ако не го направят, скоро, може да очакваме манипулирани "оригинални" образи на Debian, Arch, Gentoo и т.н., където корпорациите са вкарали, каквото им душа иска. В съобщението, Марк ясно е написал, че подобно нещо няма да смеят на направят на Red Hat или Microsoft, защото, предварително знаят, какви ще бъдат последиците.
Интересно, че, когато Linus осъди измамника, който си присвои името Linux, нямаше подобни манипулативни публикации. А, ситуацията не е много по- различна.
П.П.: Забелязах, че три четвърти от коментиралите тази новина в различните сайтове, не правят никаква разлика между името Ubuntu (запазена марка) и софтуера в дистрибуцията Ubuntu. Не са чели и не знаят, какво представлява GPL лиценза. От коментари от типа "Ubuntu става несвободен софтуер" се срамувам, дори, като ги чета.
« Последна редакция: Dec 08, 2016, 09:04 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Каноникъл почва да съди наред...
« Отговор #4 -: Dec 08, 2016, 09:05 »
Хе, като изкоментирах в една новина че точно това ще стане, веднага бях изтрит( анатемосан ) в сайта. Грях е (беше) да се пише такова нещо тук. Мразя лизачите, а тук са много. Всеки пост трябва да почва с възхвала на СССР - пардон линукс и плюене на win. И пак да напомня, че акаунта ми беше откраднат след като си пратих логин и парола в онзи подканващ прозорец с влизането в сайта.


Орангутане посочи точна връзка, за да видим, какво си казал. ЛЗБ действат мудно, но въпросния прозорец „за кражба“ идваше от една липсваща картинка. Твоя вина е, че влизаш с подразбиращ се включен js. Ако не беше, нямаше изобщо да видиш прозореца. Като ти е включен js това е най-малкото, което може да ти се случи. Радвай се, че си се отървал с толкова.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

orangutan_baby

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 21
    • Профил
Re: Каноникъл почва да съди наред...
« Отговор #5 -: Dec 08, 2016, 09:45 »
Хе, като изкоментирах в една новина че точно това ще стане, веднага бях изтрит( анатемосан ) в сайта. Грях е (беше) да се пише такова нещо тук. Мразя лизачите, а тук са много. Всеки пост трябва да почва с възхвала на СССР - пардон линукс и плюене на win. И пак да напомня, че акаунта ми беше откраднат след като си пратих логин и парола в онзи подканващ прозорец с влизането в сайта.


Орангутане посочи точна връзка, за да видим, какво си казал. ЛЗБ действат мудно, но въпросния прозорец „за кражба“ идваше от една липсваща картинка. Твоя вина е, че влизаш с подразбиращ се включен js. Ако не беше, нямаше изобщо да видиш прозореца. Като ти е включен js това е най-малкото, което може да ти се случи. Радвай се, че си се отървал с толкова.

Ти четеш ли какво съм написал. Казал съм че след като съм  написал мнение то е изтрито, от къде да ти го изнамеря като е изтрито. И какво съм виновен аз като ми е включен js, а не сайта който е допуснал да се появява този прозорец и да праща данните ми къде ли не.
Момче чети първо, МИСЛИ преди да обвиняваш, писнало ми е от такива.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Каноникъл почва да съди наред...
« Отговор #6 -: Dec 08, 2016, 09:50 »
Орангутане на теб по-скоро съм ти чичо, клонящ, но все още не дядо.

Трудно ми е да повярвам, че в портала има изтрит коментар, като не съм видял да се трият коментари от 15 год. и повече. Дори в славните времена на Весо, не се триеха.

Дай точната тема да видим, колко е изтрито.

ЛЗБ са виновни единствено за мудност. Наистина проблема седя така две или три седмици, преди най-после да се присетят. Но е твоя вината, че вървиш с включен js.

И най-важното — не търси мисъл в ламерите и живота ти ще е по-сполучлив.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

orangutan_baby

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 21
    • Профил
Re: Каноникъл почва да съди наред...
« Отговор #7 -: Dec 08, 2016, 09:58 »
Орангутане на теб по-скоро съм ти чичо, клонящ, но все още не дядо.

Трудно ми е да повярвам, че в портала има изтрит коментар, като не съм видял да се трият коментари от 15 год. и повече. Дори в славните времена на Весо, не се триеха.

Дай точната тема да видим, колко е изтрито.

ЛЗБ са виновни единствено за мудност. Наистина проблема седя така две или три седмици, преди най-после да се присетят. Но е твоя вината, че вървиш с включен js.

И най-важното — не търси мисъл в ламерите и живота ти ще е по-сполучлив.

Сега съм на работа и не мие до търсене на  стари теми и новини ( то пък са толкова много) за да ти доказвам точно пък на теб. Ама грях ти на душата като казваш че не се трият мнения, аз съм много критичен и съм свикнал с тази практика тук. Не ми се спори с теб, и спирам по тази тема да не плашим лапетата тук.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5290
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Каноникъл почва да съди наред...
« Отговор #8 -: Dec 08, 2016, 10:00 »
Ей, мамата си тракали с тез лицензи.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Каноникъл почва да съди наред...
« Отговор #9 -: Dec 08, 2016, 10:04 »
Прави разлика между портал и форум. Форума има много строги правила за извънтемие и факта, че в момента не се спазват, е поради прекомерна заетост на Модератора. Но това е само временно и като му остане време, ще разчисти. Тъй, че е просто отлагане.

Аз съм най-големия критик на ЛЗБ в историята. Преди 7-8 години и нѝкролог публикувах. Гледам съм си още жив.

В портала никога, нищо не се е триело. Поставя му се оценка 0 или по-ниска, с което става невидимо, но при заявка се показва. Освен това в бройката на коментарите фигурира истинската заедно със скритите коментари.

п.п. Има обаче изтрити новини и статии. Дори има сравнително скорошни. Точно това цензуриране на статии беше причината да почна да ги критикувам преди точно 10 год.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Каноникъл почва да съди наред...
« Отговор #10 -: Dec 08, 2016, 10:16 »
@Go-fire : Чувстваш ли, че имаш някаква полза от комуникацията с това създание (каквото и да е то), което директно те обижда? И, мислиш ли, че тези "изтрити" постове, наистина са съдържали някаква стойностна информация ? И, че подобно същество е помогнало на поне един потребител във форума, какъвто е по принцип неговия замисъл.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Каноникъл почва да съди наред...
« Отговор #11 -: Dec 08, 2016, 10:17 »
Ей, мамата си тракали с тез лицензи.
За кои лицензи става въпрос ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Каноникъл почва да съди наред...
« Отговор #12 -: Dec 08, 2016, 10:19 »
Претендира, че е пророкувал. Та исках да видя, какво точно е предвидил, че ще се случи и как то се отнася към настоящата ситуация.

Между другото новината не е нова. Новото е, че Марк е писал в дневника си по темата. Иначе заявка за преследване на недобросъвестни разпространители имаше още преди година, може би повече.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Каноникъл почва да съди наред...
« Отговор #13 -: Dec 08, 2016, 10:34 »
Претендира, че е пророкувал. Та исках да видя, какво точно е предвидил, че ще се случи и как то се отнася към настоящата ситуация.

Между другото новината не е нова. Новото е, че Марк е писал в дневника си по темата. Иначе заявка за преследване на недобросъвестни разпространители имаше още преди година, може би повече.
Знаеш ли някоя компания или частно лице, което да предлага манипулирани образи на RHEL под фирменото наименование ?
Иначе, няма проблем всеки да ползва RHEL безплатно. Аз също имам образи, но без фирмените услуги, тя не е нищо повече от съвместимата с нея CENTOS. В последната, също ползвам EL хранилищата.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Каноникъл почва да съди наред...
« Отговор #14 -: Dec 08, 2016, 10:37 »
Ами RHEL не се предлага безплатно в двоичен вид. Всичко е на изходен код. И затова всеки, който иска да го пресъздаде, така или иначе, трябва да транслира наново. Това е и което прави Цент.

Но на мястото на Каноникъл не бих ги гонил за някакви сертификати, а за най-обикновена измама. Казват, че е Убунту, а не е.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear