Автор Тема: Конфигуриране на потребителски десктоп  (Прочетена 9260 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Ти може да си противник на настолните, но на хората им вършат работа. На мен например.
Също, геймърите могат да извадят много ползи. Освен по-добрата производителност на по-приемлива цена, могат да им сложат водно охлаждане и да играят с процесорите, памет и прочее занимавки. Просто ти нямаш нужда.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Ето ти ги Ябълките и отношението им към клиентите. Сервиза им е добър, казваш? https://www.youtube.com/watch?v=MG_NRcy5mxU
Ей са го гледам.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

vyrgozunqk

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Т'ва го знам. В продължението казва, че е говорил с мениджъра на магазина и са му го сменили. Той въобще не е искал да го ремонтирам, ама някакъв от служителите решил да го прави... Както и да е, тоя дебил е с нов компютър а Епъл са изискали стойката за "изследване", все тая.
Активен

Macbook Pro 15" 2017, Intel Core i7 @2.9 GHz, 16 GB RAM, 512 GB nvme, Radeon Pro 560, Mac OS X High Sierra

rado84

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 73
    • Профил
За разлика от повечето писали в темата, аз съм абсолютен нуб на тема Линукс, така че конфигурирането ми е нубско: инсталирам си ОС от лайв средата, като ѝ задавам да си инсталира гръб-а на същия дял, където е Линукс и след като десктопът тръгне, деинсталирам всичко, което не ми харесва и/или няма да ползвам никога в живота си. После инсталирам програмите, които на мен ми харесват, след това идва ред на драйверите и кодеците, клав. подредба и на темите (вкл. и темата за курсора и един екстенжън). Пускам скрипта на любимата си тема, за да направя прозрачно всичко, което може да стане такова. След това идва ред на инсталирането и настройката (последното става с копиране на бекъпнати настройки) на аудио и видео плеъра. Когато всичко е готово, пускам grub-customizer, настройвам го както искам да бъде и след това пускам Clonezilla-та и си правя бекъп. И тук идва причината да слагам гръб на същия дял, където е Линукс - при архивирането гръб-ът също се бекъпва, така че при възстановяването от бекъпа получавам и работещ гръб. И така, след всички настройки, имам това: https://s20.postimg.cc/xeh9kjp97/2018-06-07_23-00-42.png (мноу е голЕмо за имидж тага).
« Последна редакция: Jun 07, 2018, 23:04 от rado84 »
Активен

AsRock B85M Pro4, Core i7-4770, Palit GTX 1660 Ti 6GB, Corsair CX750 PSU, Corsair 32GB DDR3-1600, Storages = 6.5TB, Cinnamon 5.2.7.
I use Arch, btw.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За разлика от повечето писали в темата, аз съм абсолютен нуб на тема Линукс, така че конфигурирането ми е нубско: инсталирам си ОС от лайв средата, като ѝ задавам да си инсталира гръб-а на същия дял, където е Линукс и след като десктопът тръгне, деинсталирам всичко, което не ми харесва и/или няма да ползвам никога в живота си. После инсталирам програмите, които на мен ми харесват, след това идва ред на драйверите и кодеците, клав. подредба и на темите (вкл. и темата за курсора и един екстенжън). Пускам скрипта на любимата си тема, за да направя прозрачно всичко, което може да стане такова. След това идва ред на инсталирането и настройката (последното става с копиране на бекъпнати настройки) на аудио и видео плеъра. Когато всичко е готово, пускам grub-customizer, настройвам го както искам да бъде и след това пускам Clonezilla-та и си правя бекъп. И тук идва причината да слагам гръб на същия дял, където е Линукс - при архивирането гръб-ът също се бекъпва, така че при възстановяването от бекъпа получавам и работещ гръб. И така, след всички настройки, имам това: https://s20.postimg.cc/xeh9kjp97/2018-06-07_23-00-42.png (мноу е голЕмо за имидж тага).

Това е най-шиндошарския почин към поддръжката на работния плот, която съм виждал. В самия Усхадуя не е толкова шиндошарско. От друга страна, живеем в свободен свят и всеки може да прави всичко, което му е угодно, както иска да го стори.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear