Автор Тема: Linux за слаб лаптоп,на който се играят игри като LEAGUE OF LEGENDS.  (Прочетена 27559 пъти)

koko95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Здравейте, лаптопа ми е 4гб рам+pentium p6200 процесор ,уиндолс 8.1 32 бит, изполва се 2,3 гб рам,останалите се ползват от интел хд(нз как да оправя този проблем уиндолса да ползва към 3,7гб рам). Нещо уиндолса е леко бавен , та от доста време се замислям за linux. Моля дайте мнение кой линукс евентуално да сложа за гейминг,има ли смисъл и т.н. ??? Level 1 support от сайта на майкрософт уж бърника из лаптопа ми да изтрие бавните уиндолс ъпдейти дето забавят лаптопа ми , но уви нищо не можа да направи и за това се замислям за линукс. Level 2 ако не успее да оправи проблема ми, май ще инсталирам линукс, но пък играя една игра за бавни компютри и лаптопи дето я има в xbox microsoft store.
« Последна редакция: Sep 05, 2018, 03:49 от koko95 »
Активен

koko95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
НИЩО НЕ МОЖА ДА НАПРАВИ ШИБАНИЯ LEVEL 2 SUPPORT ОТ МАЙКРОСОФТ!!! Искаше да инсталирам уиндолс с ъпдейти уиндолс и някви такива глупости!!!! А преди 4-5 дни бях инсталирал тоя уиндолс с ъпдейтите дето забавиха уиндолса ми 5-10% ... И ми пише: не мога да изтрия ъпдейтите wtf  ??? ??? ???
Активен

koko95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Изтрих някви ъпдейти уж от папката уиндолс software нещо си и сега уиндолс хбокс стор не се отваря wtf и еб*ния уиндолс  ??? ??? ??? Level 2 support ми чекна с няква програма и излезе,че някъв файл е missing ,и иска пак да run-на с ъпдейтите ония уиндолс от microsoft сайта wtf ...
« Последна редакция: Sep 05, 2018, 05:17 от koko95 »
Активен

koko95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Мога ли някакъв платен линукс да си купя, за да може да ми е ултра бърз и да няма ебани ъпдейти като в уиндолса ???
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Колкото и политически неправилно да звучи, ще го кажа. Аз не съм политик.

В твоя случай няма смисъл изобщо да се докосваш до какъв да е компютър.

А ЗА ДОБРОТО НА СВЕТА НЕ СИ И ПОМИСЛЯЙ ЗА ГНУ/ЛИНУКС!!!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
"ебани ъпдейти" Хахаххахаааааааааааааааааааааа
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Ако на уиндоуса не ти върви лигата и на линукс няма да ти върви. Иначе ако ти се пробва си сложи едно убунту, и пробвай. Успех!
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

malin

  • Гост
Мога ли някакъв платен линукс да си купя, за да може да ми е ултра бърз и да няма ебани ъпдейти като в уиндолса ???
Е, па тоя беше платен, и сега гледам ще има актуална (не бета) версия тия дни. Никой още не е направил Съвършената ОС, че да не трябва да се обновява.
И тоя Уйн не е оригиналния, сега (пък и преди) и на по-слаби машини слагат 64 битови, с идея да го ъпгреднеш хич да не е с още РАМ пък "те" да ти вземат парите.
А иначе, какво му е на сегашното състояние - https://www.techrepublic.com/blog/windows-and-office/override-the-4gb-memory-barrier-on-32-bit-windows-81-systems/
« Последна редакция: Sep 05, 2018, 21:13 от malin »
Активен

koko95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Лигата си върви с постоянни 30 кадъра в секунда! Иска ми се по-масов линук от Еливе! Някой да даде мнения за windows и след тва като е сложил линукса моля.
Активен

malin

  • Гост
В момента ползваш най-добрата ОС към днешна дата за твоите знания.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Лигата си върви с постоянни 30 кадъра в секунда! Иска ми се по-масов линук от Еливе! Някой да даде мнения за windows и след тва като е сложил линукса моля.

Страхувам се, че ще се повторя, но моля те за доброто на всички. Моля, на момента забрави, че някога си чувал за ГНУ/Линукс. Да това е хубава ОС. Но не е способна на библейски чудеса. И все още не е напълно приспособена за „потребители“ от твоя калибър.

Пробвай LoL на Андроид. Чувам бил хубав.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

koko95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Къв lol на андроид бе, бегайте  с тия шитни...
Активен

koko95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Вариант е и да си сложа първия windows 8.1 от замунда ,дето не е с ъпдейти от 2018-та година :) .
Активен

koko95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Лигата си върви с постоянни 30 кадъра в секунда! Иска ми се по-масов линук от Еливе! Някой да даде мнения за windows и след тва като е сложил линукса моля.

Страхувам се, че ще се повторя, но моля те за доброто на всички. Моля, на момента забрави, че някога си чувал за ГНУ/Линукс. Да това е хубава ОС. Но не е способна на библейски чудеса. И все още не е напълно приспособена за „потребители“ от твоя калибър.

Пробвай LoL на Андроид. Чувам бил хубав.

Сигурно не е способна на чудеса и няма някои джаджи като уиндолс 8.1, но пък има функционалността на уиндолс 7 - всички програми тръгват с емулатори на линукс.
Активен

koko95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Последното ubuntu е с изисквания като на уиндолс 8.1 , тъй че май отпада от списъка. Lubuntu-то е як,поне така ми изглежда.Linux mint ми изглежда як. Дайте мнения за тези двата моля- MIN&LUBUNTU.
« Последна редакция: Sep 07, 2018, 00:01 от koko95 »
Активен