Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 196253 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2025 -: Oct 01, 2021, 10:20 »
   ЪЪЪ,реактивно-дистанционните ...

Таковаха ли ви ... така де ... ваксинираха ли ви ?
Нищо не казвате.

Аз например ясно заявих,че няма да се ваксинирам.
Колегите Nik123 и 4096bits също го казаха.



Дали пък не са ви пуснали томбола у Хамериката: 100 шевролета  ;D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2026 -: Oct 01, 2021, 11:53 »
Споменах, че правителството им е пред фалит. За пореден път. Ами то в първия доклад си го пише - нямат пари. Правителството на САЩ не може да се разплаща освен, ако конгреса не приеме увеличение на дълга. Изхарчили са всичко - 100.00%

Интересна ми е розовата графика на друга страница. Положението е било такова само след втората световна война. Но в момента САЩ не са във война. Или са?  :D

Харчат пари кат наш Бойко. Определено са му преподавали уроци всеки път, като е ходил там. Но са по-добри, признавам им го.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2027 -: Oct 01, 2021, 16:07 »
Не са ни ваксирали още.

Остави го капитализма да гние, завалийте гладни ще останат, тамън като фалират, ще си вземете един щат без пари (ама ако сте си купили само ценни книжки/бондове като Китай и Япония по за $1 трилион, може и само с водица да минете).


Как се превежда грешката:  Abort, Retry, Fail на турски: Сакън, Тамън, Язък


Под статията за починалото 20 годишно момиче от ваксина в Словения имаше интересен коментар:
"...за съжаление, дизайна на аденовекторните ваксини е такъв, че той кара тялото да синтезира по-дълго шиповият белтък, за още по-голямо съжаление циркулацията му в тялото и благодарение на неговата цитотоксичност води до имунен отговор, които предизвиква тромбоцитопения, а резултата са съсиреците (в мозъка - бел.ред.)..."
« Последна редакция: Oct 01, 2021, 16:16 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2028 -: Oct 01, 2021, 17:10 »
Фалирало правителство е различно от фалирала държава. Няма как да си купим по един щат.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2029 -: Oct 01, 2021, 17:11 »
...
Под статията за починалото 20 годишно момиче от ваксина в Словения имаше интересен коментар:
"...за съжаление, дизайна на аденовекторните ваксини е такъв, че той кара тялото да синтезира по-дълго шиповият белтък, за още по-голямо съжаление циркулацията му в тялото и благодарение на неговата цитотоксичност води до имунен отговор, които предизвиква тромбоцитопения, а резултата са съсиреците (в мозъка - бел.ред.)..."

   Aкo факта,че си цитирал това,означава,че си против ваксинирането -
все пак има при теб наченки на здрав разум.

Ако е така,поздравления !
« Последна редакция: Oct 01, 2021, 17:18 от spec1a »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2030 -: Oct 01, 2021, 17:21 »
   Между другото,даже тук,в България, не се крие факта,че има умрели от
ковид,които са неколкократно (2 или повече пъти) ваксинирани !
Визират се  около 0.7 - 0.8 % такива случаи,но може да са и повече.
Май послъгват ...



Хем натискат за ваксиниране,хем признават че ваксината не е гаранция !
« Последна редакция: Oct 01, 2021, 17:24 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2031 -: Oct 01, 2021, 18:45 »
Да, против ваксинирането съм и нееднократно съм го заявявал тук.
Ако ваксините работеха, нямаше да бият по две три, че и ежегодно, а случаите трябваше да намаляват.
Досега никога не съм си слагал дори противогрипните всеки сезон и като се замисля, там където съм работил, май само аз не съм бил болен - да чукам на дърво. Писал съм се болен, за да си почина, но не съм бил.

Държава ще фалира, ако не държи печатницата за пари, хеле пък ако световния дълг е в твоите пари - това няма как да се получи, щото ти определяш правилата на играта
Китайчоците и Джапонсите държат най-много щатски дълг, ама си държат валутата ниска та да набутват износа, за да им расте икономиката.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2032 -: Oct 01, 2021, 20:32 »
Кой ми беше казал, че не е имало година, без да си бие противогрипна ваксина и да не се разболее. Не мога да се сетя. Но продължава.
Е, струва ли си? Не говоря за парите, а за това, че е гадно да се чувстваш болен.

Не пия лекарства, не си бия ваксини и не боледувам. Почти. Понякога ми потича носа. Понякога ме втриса и се увивам, да ми е топличко. Но това не е болестно състояние. А понякога, доста рядко, нещо ме събаря на легло и ме държи по ден два. Последния път не помня нищо от самия ден. Помня, само, че не станах дори да пия вода или да ида до тоалетна. Но на другия ден ми нямаше нищо. Тези сериозните, дето ме хващат, обикновеено са в края на накой период на сериозно душевно терзание. А след като се гътна и се надигна след ден-два, съм спокоен. До степен, че ми е леко, усмихнато. Дори дишам с удоволствие. Та, предполагам, че сериозните ми "заболявания" са просто в резултат или на стрес, или на някакъв душевен катарзис, през който преминавам. Предполагам ли казах? Зная. Зная, защото каквото и да ме е мъчело преди това, след това имам решението на проблема си.

Споменавал съм го, но ще го кажа и този път. Човек може  да се справи почти със всяка болежка, ако съумее да се справи със стреса. Но за да се постигне такова душевно равновесие, че да осъзнаваш причините за стрес, да ги изведеш пред очите си, да ги погледнеш, да ги приемеш и да живееш съзнателно с тях, а не да им обръщаш гръб, да ги опознаеш и най-накрая да намериш решение, което да те освободи и да те изведе от кризата променен и по-силен и спокоен си трябва доста практика. Но се научава. Ако човек е решил да не се самозалъгва. А научиш ли се да си честен и открит пред себе си, научаваш се да си такъв и пред околните. Това освобождава. Сънят ти е спокоен, дори да имаш грижи в някой момент. И се усмихваш и радваш на живота.
Това е, което те държи здрав и жизнен. А не страха, които се опитват да ти внушат. Не вината, която се опитват да ти вменят, защото не искаш да си опитно свинче. Не да се тревожиш непрестанно за бъдещето и живота си, защото някой ти казва от телевизора, че трябва да го правиш. Че това е разумно, че е зряло, че е отговорно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2033 -: Oct 02, 2021, 09:51 »
че не е имало година, без да си бие противогрипна ваксина и да не се разболее. Не мога да се сетя.

Я сега го преведи това сега Български :o..... Че с толкова много Не-та мозъкът ми почва да дава заето :D :D :D.....Не знам вие как сте, ама аз като чуя фраза с повече от едно Не и съвсем му омотвам смисъла....

Сега човекът разболявал ли се е или не се е разболявал през годината ???

Сматам, че трябва да го разпишем булево!!!
« Последна редакция: Oct 02, 2021, 09:56 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2034 -: Oct 02, 2021, 10:10 »
   Има йога,има чигун(китайският еквивалент на йога),има и един куп други
с-ми(всъщност базирани на техники от горните две)...
   Има достатъчно данни кое е полезно,кое е вредно и т.н.

Ако човек наистина реши да бъде здрав,нищо не може да му попречи.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2035 -: Oct 02, 2021, 10:27 »
че не е имало година, без да си бие противогрипна ваксина и да не се разболее. Не мога да се сетя.

Я сега го преведи това сега Български :o..... Че с толкова много Не-та мозъкът ми почва да дава заето :D :D :D.....Не знам вие как сте, ама аз като чуя фраза с повече от едно Не и съвсем му омотвам смисъла....

Сега човекът разболявал ли се е или не се е разболявал през годината ???

Сматам, че трябва да го разпишем булево!!!
Бие си ваксина всеки път пича, за да не серазболява от грип и го тръшва всеки път. Това означава. Иначе, както и да го смяташ, са три минуса. Минус по минус = плюс по минус = минус. Не е здрав. Или поне аз така го смятам  :D
« Последна редакция: Oct 02, 2021, 10:29 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3126
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2036 -: Oct 02, 2021, 17:00 »
И в Швейцария почнаха с бонусите за ковид ваксини :
https://www.flagman.bg/article/250746

На мен ми направи впечатление следното, от новината:
1. "Ален Берсе отбеляза, че ситуацията с коронавирус в страната не е катастрофална, нарастването на заболеваемостта и броя на хоспитализациите намаляват. Ситуацията в интензивните отделения обаче остава напрегната."

2. "Също така, според него, процентът на ваксинации в Швейцария е един от най-ниските в Европа."

Ха така, хем процента на ваксинираните един от най-ниските в Европа, хем нарастването на заболеваемостта и броя на хоспитализациите намаляват. Тогава защо е тоя зор за ваксини?

Апропо, нали нашите медии твърдят, че ние сме били с най-нисък процент ваксинирани?

А това "Освен това правителството ще наеме 1700 души, които ще се опитат да установят контакт с противниците на ваксината и да започнат диалог с тях."- някакви шпицкоманди ли ще са :) :) :)

П.П. сайтът май не е от най-достоверните. Но не знам немски, да потърся източник.

П.П.П. тука намерих потвърждение на английски за 50-те франка:

https://indianexpress.com/article/world/get-someone-jabbed-against-covid-19-get-gift-token-swiss-govt-7546710/


« Последна редакция: Oct 02, 2021, 17:08 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2037 -: Oct 02, 2021, 22:56 »
САЩ подготвят закон, който да позволява на държавата да глобява компаниите $700 000 за всеки служител, който не е факсиниран?

Това били конспирации значи? Ей го на! Предстои

https://www.youtube.com/watch?v=mhNaELdPH4s

Off
Това така ме успокоява и ми става толкова хубаво, докато го слушам  :) https://www.youtube.com/watch?v=Occ6AdCyLy0&lc=
« Последна редакция: Oct 02, 2021, 23:30 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3243
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2038 -: Oct 03, 2021, 09:05 »
Споко дългоочакваното хапче със стерилитет дойде
Засега временен - скоро и постоянен
https://m.dnevnik.bg/sviat/2021/10/02/4260355_merck_ima_hapche_s_shans_da_promeni_borbata_s_covid-19/

Е айде бе бай Тошо - откога чакаме
Опа той бай Тошо не доживя ама ще ударим по едно малко и от негово име.. човекът беше предвидлив  даже и в такива тежки времена успокояваше хората 'споко  и деца ше ви направиме'  :P
« Последна редакция: Oct 03, 2021, 09:12 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2039 -: Oct 03, 2021, 10:51 »
   Значи,трябва да премахнат задължителната ваксинация.
Нали така ...
Активен