Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191648 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2085 -: Oct 23, 2021, 09:50 »
Физици обявиха резултати, увличаващи доказателствата за нова фундаментална физика

Не осъзнавам, какво точно четох в тази статия, защото съм стабилно тъп.

Но отдавна настоявам, че фундаменталната наука ѝ е време да мръдне, защото се е превърнала в религия — система от догми.

Преди време¹ гледах интервю с един пич от IBM. Та той обясняваше, че те са много напред в квантовите компютри. Но по-интересното беше, че обясняваше за един друг човек, българин, който докато си бил при баба на село и ял мекици, преобърнал цялата квантова физика, каквато я познаваме. Прибрал се в Лос Аламос или там дето беше и взел, че го доказал. Тоя младеж няма тридесет и пет, но догодина със сигурност щели да му дадат Нобелова награда за Физика.

За съжаление интервюиращия не разбираше нищо и затова интервюирания не даде подробности. Но, като да е счупил едно от най-важните неща — Закона за неопределенността. И, ако това наистина е така, определено сме на прага на революция в тути-кванти и съвсем скоро трябва да забравим всичко, което си мислим, че знаем за компютрите.


п.п. Ремо, тия ми ти пусти комари ги видях още на един от първите TED. Те, кога бяха? 2009? 2010? 2011? Там някъде. Но се опасявам, че и към тях съм силно скептичен. Едно към едно ми прилича на принципа на хомеопатията или както по-често е наричан на ваксинацията: Давай тук да залъжем природата, тя е проста и номера ще мине. Въобще не съм убеден, че това работи в дългосрочен план. Никакъв шанс да работи.



===
¹/ Скоро беше да речем месец, но ми се губи.

« Последна редакция: Oct 23, 2021, 09:51 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2086 -: Oct 23, 2021, 10:38 »
Е то ние българите сме /по-/така .. още от време оно
Е още преди век на бай Глигор сина / или беше унуката./ забравил мекиците и после се чудил какво да го прави тва кисело млеко и се заел да го изследва и така открил българския бацил, а тоя сега забравил йогурта ама при него и на баба му мекицата свършила работа.. брей с кво ги ръсят тия мекици бей... Или съседа нещо гледа ганджа...

И отново да смъкнем нервното напрежение /че то направо с нож да го режеш - нещо много сме се изнервили покрай тия командировки... опа епидемии напоследък - ама вие ме разбрахте/

Попитали радио Ереван:
- Как се доят овце?
- Като пуснеш нов iPhone на пазара...

Радио Ереван:
- Кой пътен знак означава "Край на всички наложени ограничения?"
- Табела "ПЕРНИК!"

При силен нощен ураган бурният вятър свалил и намачкал до неузнаваемост ламаринения покрив от бунгалото на Пенчо от с. Долно уйно. По съвет на приятели той го занесъл за поправка в автосервиза на Спиро Джантата в Перник.
Вчера бай Пенчо получил СМС: "Не разбрахме какво точно му има на Голфа, но утре ще е готов."
« Последна редакция: Oct 23, 2021, 10:45 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2087 -: Oct 23, 2021, 11:23 »
Ремо, добри са!  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2088 -: Oct 23, 2021, 12:51 »
   Перник е единственият град в Галактиката,в който даже да караш в насрещното
с над 100 км/ч ,могат да те ударят отзад ...
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2089 -: Oct 24, 2021, 17:32 »
В нашите варненските нямаше нищо отразено. И по ТВ също.
Ходил съм на доста от протестите във Варна. Понякога протестиращите сме били по-малко от полицаите. Били сме и повече :) . Отразяването в повечето случаи е 0. Все едно ти казват: "Вас просто ви няма!".

Какво ще стане, ако унищожим всички вируси?

И уж бяха забранени генетичните изследвания вкл. и върху животни пък вече произвеждаме серийни мутанти
https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Genetichno-modifitciranite-komari-dokazaha-svoiata-efektivnost-v-Brazi_14474.html

Уж за добро...
Тия дни съобщиха за успешно присаждане (в САЩ) на бъбрек от свиня на човек. Прасето е било генно модифицирано, с цел липса на еди-кой-си ензим, който предизвиквал отхвърляне на органа. Пациентът бил изпаднала в мозъчна смърт жена. Бъбрекът заработил веднага, а след 55 часа лекарите изключили животоподдържащите системи. Операцията била направена със съгласието на роднините на жената.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2090 -: Oct 25, 2021, 10:16 »
Потвърждението, че всичко е заради контрол, власт, пари, не и заради здравето ни.

https://www.youtube.com/watch?v=nYIJxoh7gqw
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2091 -: Oct 28, 2021, 13:56 »
   Един много неудобен факт:
Хероин е ... търговска марка на фирмата "Байер".
Навремето е рекламиран като чудодейно лекарство !
И са направили луди кинти от продажбите му.  >:D

Въпреки,че е било известно,че създава наркотична зависимост.

Сещайте се как е започнало зарибяването ...
« Последна редакция: Oct 28, 2021, 13:59 от spec1a »
Активен

bcdenkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2092 -: Oct 29, 2021, 21:49 »
Извинявам, се че пиша в произволна тема и то различни неща.
Бихте ли направили сравнение между следните марки автомобили:
Ситроен Пикасо. Бензин.
Сеат Ибиза или Сеат Алхамбра. Бензин.
Ситроен С4 или Ситроен С4 Комби. Бензин.
Опел Зафира Дизел или Опел Зафира комби дизел.
Имам в предвид втора употреба автомобили с максимална цена До 5 000 лв.
Главно предназначение, като голям семеен автомобил с Деца и Багаж за извън градско. Например съпругът е роден в София, а съпругата му е от Бургас.
Защо се разпространяват следните или подобни твърдения в интернет:„
В Швейцария са малки разстояния.
В Германия са по- големи разстоянията.
Автомобилите внос от Австрия гният, заради солта разпръсквана върху снегът.
Автомобилите внос от Швейцария гният, заради солта разпръсквана върху снегът.
Автомобилите внос от Италия са без смяна на масло и консумативи от първите или следващите им собственици.
Вероятност за следните ситуации:
1. Автомобил шофиран в Италия от Германец и с изрядна сервизна и истинска история и книжка.
2. Оглеждам автокъщи в София за произволен автомобил втора употреба. Харесвам си някакъв дву врат Мерцедес от 2009 год. или 2013 год. беше. Последно да приемем 2013 год. да е произведен. Дизел с електронна помпа за горивото ако това има значение. Без ток не може да работи. Няма такова нещо- палиш и не гасне. Преглеждат го в Автосервиз. В автосервиз аз нямам познати. Там ми казаха отличен е. Вече за Шест месеца са навъртени над 12 000 км. от краен квартал на София до пазар и работа по- София. За консумативи не съм чул да е сменяно. Просто колата била в отлично състояние. Но не изключвам да са сменяни консумативи - масла, ремъци, накладки, вериги и др. Не съм сигурен дали колата е кабриолет или не е. Може и да не е кабриолет, но е двуместна. Забравих номерът на конкретният описван модел на Мерцедес. Къде е уловката? Реално възможен ли е такъв случай или случка? Каква би била ориентировъчната цена на такъв автомобил, ако приемем, че авто джамбазите го пуснат случайно за продажба сред масовката, а не го запазят за себе си за да го карат и експлоатират?
3. БМВ дизел комби от 1996 год. Тройка. Бундесрепубликата. Внос в България.
При единият случай 200 000 км. изминати за всяка една календарна година.
При вторият случай 70 000 км. изминати за всяка една календарна година. Километражът на автомобила БМВ дизел комби 3 от 1996 год. показва 105 045 км. След продажбата при нотариус лаптопът показва 1 050 458км. Изтрили са последната цифра. Кола на 17 години в описваното време, момент и събития. Внос от Германия.
4. От София да ходя примерно до Велико Търново за да закупя Ситроен С4 от автокъща - направо от автовоза, без да познавам никого в този град. Без да познавам града. Без да познавам човек от града. Без да имам доверен сервиз. Колата да е бензинова в много добро състояние, закупена от Автокъща за 2500 лв. След покупката повече от шест месеца да е безпроблемна и без ядове. Просто както си я закупил от авто къщата я юркаш без проблеми и ремонти повече от шест месеца след сделката. Внос от Австрия или Швейцария. Втора употреба.
Вашето мнение е ценно за мен.
Извинявам, се че ви занимавам с глупости и разводнявам темата.


Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2093 -: Oct 29, 2021, 22:51 »
Що не си отвориш съответната тема в някой автофорум? Тук повечето юзъри са компютърджии, какво очакваш да ти напишат?
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2094 -: Nov 07, 2021, 17:28 »
Плановата икономика в действие:
https://www.youtube.com/watch?v=bcI1eoVi10w

Тръгнаха да наказват вноса на въглища от Австралия, че искали компартията да разследва Ковид-а в Ухан, сега всичко се разклаща.
Що се подмазват на щатите ами не ги накажат и тях.
Сега червените дрънкат оръжие срещу Австралия.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2095 -: Nov 07, 2021, 17:44 »
Плановата икономика в действие:
https://www.youtube.com/watch?v=bcI1eoVi10w

Тръгнаха да наказват вноса на въглища от Австралия, че искали компартията да разследва Ковид-а в Ухан, сега всичко се разклаща.
Що се подмазват на щатите ами не ги накажат и тях.
Сега червените дрънкат оръжие срещу Австралия.
Всичко е откачило. Икономиките на двете държави са толкова обвързани...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2096 -: Nov 08, 2021, 19:04 »
Няма страшно ИИ вече повежда в надпреварата - скоро антибиотиците и др. илачи ще станат още по евтини (зависи само от марджините /на печалба/ който ще си сложат биг фарма а скоро след това и... докога ли ще му отърва /на ИИ да поддържа хората на 'командно дишане' че само му разходват излишно ресурсите и прецакват планетата/)

https://www.forbes.com/sites/arunshastri/2021/11/02/trust-the-ai-you-decide/?sh=581e4800549e


тук има две кратки  филмчета които го обясняват по-подробно (особено второто)
https://deepmind.com/blog/article/alphafold-a-solution-to-a-50-year-old-grand-challenge-in-biology

https://www.youtube.com/watch?v=KpedmJdrTpY
https://www.youtube.com/watch?v=gg7WjuFs8F4

П.П. Между другото /не знам дали сте забелязали покрай ковидиотите no тече и една друга епидемия/

Robinhood says email addresses of 5 million customers exposed in security breach

Изберете българското  ::)

..ех до какво доживяхме - едно време Робин худ крадеше от богатите и раздаваше на бедните -е ... доде и неговия ред
« Последна редакция: Nov 09, 2021, 00:10 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2097 -: Nov 09, 2021, 10:50 »
Robinhood says email addresses of 5 million customers exposed in security breach

Изберете българското  ::)

..ех до какво доживяхме - едно време Робин худ крадеше от богатите и раздаваше на бедните -е ... доде и неговия ред


На „Робин Худ“ отдавна им е дошло времето. Тия боклуци играха на страната на Wallstreet в случая с GameStop. Предатели! Но, както става в живота, няма да бъдат наказани по никакъв начин и ще продължават със свинщините си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2098 -: Nov 09, 2021, 11:40 »
   Аааааааааа,съосновател на „Робин Худ“ е Влад Тенев, официално
най-богатият българин в момента.
   Ей сега ще наскачат да те критикуват защо плюеш по успелите ни
сънародници и "защо в ада няма пазачи до казана с българите".

   Макар,че ... май най-богатият българин е ... българка: Ружа Игнатова.
Създателката на пирамидата onecoin.
По най-скромни изчисления има поне 5 млрд $.
Слага в малкия си джоб както Влад Тенев,така и Черепа, и Симитлийската булка.

Между другото,веднъж коментирахме гъза й (на  Ружа Игнатова де) ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2099 -: Nov 09, 2021, 15:50 »
   Аааааааааа,съосновател на „Робин Худ“ е Влад Тенев, официално
най-богатият българин в момента.
   Ей сега ще наскачат да те критикуват защо плюеш по успелите ни
сънародници и "защо в ада няма пазачи до казана с българите".

   Макар,че ... май най-богатият българин е ... българка: Ружа Игнатова.
Създателката на пирамидата onecoin.
По най-скромни изчисления има поне 5 млрд $.
Слага в малкия си джоб както Влад Тенев,така и Черепа, и Симитлийската булка.

Между другото,веднъж коментирахме гъза й (на  Ружа Игнатова де) ...
Говорил съм си с хора, вътре в тази пирамида. Като сектанти са. Никакви обяснения, защо тяхното не е криптовалута, защо децентрализацията е важна стигат до тях. Питал съм ги, къде са им били мощностите за копаене на валутата им, как фирмата е успявала да си поеме разходите за електричество първата година. откъде знаят, че блокчейна или часто от него, който виждат на сайта не се генерира от проста функция, вместо да се "копае". Питал съм ги, защо сайта им е на евтин и скапан хост. Нищо от това не достигаше до тях. Като зомбирани бяха. Очите им грееха като на дрогирани и само ми говореха, как щели да превземат света и за бляскавото ми бъдеще, ако се включа и аз. Много подобно на ситуацията с вируса сега.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.