Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191484 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2100 -: Nov 09, 2021, 15:55 »
Няма страшно ИИ вече повежда в надпреварата - скоро антибиотиците и др. илачи ще станат още по евтини (зависи само от марджините /на печалба/ който ще си сложат биг фарма а скоро след това и... докога ли ще му отърва /на ИИ да поддържа хората на 'командно дишане' че само му разходват излишно ресурсите и прецакват планетата/)

https://www.forbes.com/sites/arunshastri/2021/11/02/trust-the-ai-you-decide/?sh=581e4800549e


тук има две кратки  филмчета които го обясняват по-подробно (особено второто)
https://deepmind.com/blog/article/alphafold-a-solution-to-a-50-year-old-grand-challenge-in-biology

https://www.youtube.com/watch?v=KpedmJdrTpY
https://www.youtube.com/watch?v=gg7WjuFs8F4

П.П. Между другото /не знам дали сте забелязали покрай ковидиотите no тече и една друга епидемия/

Robinhood says email addresses of 5 million customers exposed in security breach

Изберете българското  ::)

..ех до какво доживяхме - едно време Робин худ крадеше от богатите и раздаваше на бедните -е ... доде и неговия ред
Защо ли се сетих за този цитат на Н. Тесла...

Цитат
Today’s scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2101 -: Nov 10, 2021, 10:00 »
   Аааааааааа,съосновател на „Робин Худ“ е Влад Тенев, официално
най-богатият българин в момента.
   Ей сега ще наскачат да те критикуват защо плюеш по успелите ни
сънародници и "защо в ада няма пазачи до казана с българите".

   Макар,че ... май най-богатият българин е ... българка: Ружа Игнатова.
Създателката на пирамидата onecoin.
По най-скромни изчисления има поне 5 млрд $.
Слага в малкия си джоб както Влад Тенев,така и Черепа, и Симитлийската булка.

Между другото,веднъж коментирахме гъза й (на  Ружа Игнатова де) ...
Говорил съм си с хора, вътре в тази пирамида. Като сектанти са. Никакви обяснения, защо тяхното не е криптовалута, защо децентрализацията е важна стигат до тях. Питал съм ги, къде са им били мощностите за копаене на валутата им, как фирмата е успявала да си поеме разходите за електричество първата година. откъде знаят, че блокчейна или часто от него, който виждат на сайта не се генерира от проста функция, вместо да се "копае". Питал съм ги, защо сайта им е на евтин и скапан хост. Нищо от това не достигаше до тях. Като зомбирани бяха. Очите им грееха като на дрогирани и само ми говореха, как щели да превземат света и за бляскавото ми бъдеще, ако се включа и аз. Много подобно на ситуацията с вируса сега.

   Комбинацията от хитрост и харизма е особено благоприятна за
тарикатите,умеещи да баламосват хората - cъздателите на някои религии и
секти;  диктатори (някои все пак са взели властта по напълно законен
начин - с избори), влиятелни гангстери,създателите на финансови пирамиди  и т.н.
   Въпросната Ружа Игнатова притежава тези качества.

   И все пак считам,че ако нямаше балъци, Ружа нямаше да просперира -
щяха да я заритат още на първата сбирка с нейно участие.
Някои хора са много алчни и не особено умни; или просто са си наивни -
това са 2 -та психологически типа,податливи на такива манипулации.
   Вторият тип - наивните,биха могли да се стегнат и да се вземат в ръце,
но за това са нужни силна воля и мотивация - малко хора ги притежават.
« Последна редакция: Nov 10, 2021, 10:07 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2102 -: Nov 10, 2021, 11:43 »
   Аааааааааа,съосновател на „Робин Худ“ е Влад Тенев, официално
най-богатият българин в момента.
   Ей сега ще наскачат да те критикуват защо плюеш по успелите ни
сънародници и "защо в ада няма пазачи до казана с българите".

   Макар,че ... май най-богатият българин е ... българка: Ружа Игнатова.
Създателката на пирамидата onecoin.
По най-скромни изчисления има поне 5 млрд $.
Слага в малкия си джоб както Влад Тенев,така и Черепа, и Симитлийската булка.

Между другото,веднъж коментирахме гъза й (на  Ружа Игнатова де) ...
Говорил съм си с хора, вътре в тази пирамида. Като сектанти са. Никакви обяснения, защо тяхното не е криптовалута, защо децентрализацията е важна стигат до тях. Питал съм ги, къде са им били мощностите за копаене на валутата им, как фирмата е успявала да си поеме разходите за електричество първата година. откъде знаят, че блокчейна или часто от него, който виждат на сайта не се генерира от проста функция, вместо да се "копае". Питал съм ги, защо сайта им е на евтин и скапан хост. Нищо от това не достигаше до тях. Като зомбирани бяха. Очите им грееха като на дрогирани и само ми говореха, как щели да превземат света и за бляскавото ми бъдеще, ако се включа и аз. Много подобно на ситуацията с вируса сега.

   Комбинацията от хитрост и харизма е особено благоприятна за
тарикатите,умеещи да баламосват хората - cъздателите на някои религии и
секти;  диктатори (някои все пак са взели властта по напълно законен
начин - с избори), влиятелни гангстери,създателите на финансови пирамиди  и т.н.
   Въпросната Ружа Игнатова притежава тези качества.

   И все пак считам,че ако нямаше балъци, Ружа нямаше да просперира -
щяха да я заритат още на първата сбирка с нейно участие.
Някои хора са много алчни и не особено умни; или просто са си наивни -
това са 2 -та психологически типа,податливи на такива манипулации.
   Вторият тип - наивните,биха могли да се стегнат и да се вземат в ръце,
но за това са нужни силна воля и мотивация - малко хора ги притежават.
Малко по-сложно от това е. За харизмата се подразбира, обаче Ружа я няма. Гледал съм нейни речи. Не става. Не може с нищо да ме грабне. Достатъчно много време съм изнасял презентации пред една камара хора, почти винаги непознати. Виждаш, като им грабнеш вниманието. А и се държиш по определен начин, когато това се случ. Стойката ти се променя, интонацията на гласа, главата ти е вдигната високо и раменете ти са изправени и без тежест в тях. Стоиш на двата си крака като пълен господар на себе си и свободен като бог. При Ружа това липсва. Кукла, която си декламира наученото.

Замислял съм се над друго, всеки път, като си говорех с тези сектанти. Сред тях има интелигентни хора, образовани и добри специалисти в своята област. Хора постигнали нещо в живота си. Но и те са там. И всички тези се мислят, че им е пределно ясно, какво е криптовалута и как функционира. Че децентрализацията е вредна. Те дори не са наясно, какво означава копаене. Обясняват ти, колко велико нещо е блокчейна, но май не са наясно, че това е просто една голяма счетоводна книга, от която не можеш да късаш страници или да я коригираш, без да я счупиш. Престъпното минало на някои от директорите не ги притесняваше, нито факта, че изобщо са попаднали там.
Абсолютно паралелен свят. Един от онези ми беше разказвал преди това за неблагополучния опит на брат му да копае биткойн. Скъпо за техниката, не можел да си плати тока. И го питах, ако си представи същото, но да го мащабира достатъчно, че да се приложи за Onecoin, не следва ли да се замисли, къде са им сървърите, как си плащат сметките за ток и изобщо всички разходи. Питах го, откъде според него идват печалбите на компанията. Не можа да ми отговори на нито един от въпросите. Призна, че са основателни и напълно разумни, че няма как да работи, но въпреки това остана там и продължаваше с мечтите за бляскаво бъдеще и как ще превземат света.
Чудя се, как е възможно изобщо хората да са толкова рационални и такива специалисти в нещо и такива глупаци същевременно и то до такава степен, че са слепи за всеки разумен аргумент, който може да събори въздушните им кули.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2103 -: Nov 10, 2021, 12:02 »
   Аааааааааа,съосновател на „Робин Худ“ е Влад Тенев, официално
най-богатият българин в момента.
   Ей сега ще наскачат да те критикуват защо плюеш по успелите ни
сънародници и "защо в ада няма пазачи до казана с българите".

   Макар,че ... май най-богатият българин е ... българка: Ружа Игнатова.
Създателката на пирамидата onecoin.
По най-скромни изчисления има поне 5 млрд $.
Слага в малкия си джоб както Влад Тенев,така и Черепа, и Симитлийската булка.

Между другото,веднъж коментирахме гъза й (на  Ружа Игнатова де) ...
Говорил съм си с хора, вътре в тази пирамида. Като сектанти са. Никакви обяснения, защо тяхното не е криптовалута, защо децентрализацията е важна стигат до тях. Питал съм ги, къде са им били мощностите за копаене на валутата им, как фирмата е успявала да си поеме разходите за електричество първата година. откъде знаят, че блокчейна или часто от него, който виждат на сайта не се генерира от проста функция, вместо да се "копае". Питал съм ги, защо сайта им е на евтин и скапан хост. Нищо от това не достигаше до тях. Като зомбирани бяха. Очите им грееха като на дрогирани и само ми говореха, как щели да превземат света и за бляскавото ми бъдеще, ако се включа и аз. Много подобно на ситуацията с вируса сега.

   Комбинацията от хитрост и харизма е особено благоприятна за
тарикатите,умеещи да баламосват хората - cъздателите на някои религии и
секти;  диктатори (някои все пак са взели властта по напълно законен
начин - с избори), влиятелни гангстери,създателите на финансови пирамиди  и т.н.
   Въпросната Ружа Игнатова притежава тези качества.

   И все пак считам,че ако нямаше балъци, Ружа нямаше да просперира -
щяха да я заритат още на първата сбирка с нейно участие.
Някои хора са много алчни и не особено умни; или просто са си наивни -
това са 2 -та психологически типа,податливи на такива манипулации.
   Вторият тип - наивните,биха могли да се стегнат и да се вземат в ръце,
но за това са нужни силна воля и мотивация - малко хора ги притежават.
Малко по-сложно от това е. За харизмата се подразбира, обаче Ружа я няма. Гледал съм нейни речи. Не става. Не може с нищо да ме грабне. Достатъчно много време съм изнасял презентации пред една камара хора, почти винаги непознати. Виждаш, като им грабнеш вниманието. А и се държиш по определен начин, когато това се случ. Стойката ти се променя, интонацията на гласа, главата ти е вдигната високо и раменете ти са изправени и без тежест в тях. Стоиш на двата си крака като пълен господар на себе си и свободен като бог. При Ружа това липсва. Кукла, която си декламира наученото.

Замислял съм се над друго, всеки път, като си говорех с тези сектанти. Сред тях има интелигентни хора, образовани и добри специалисти в своята област. Хора постигнали нещо в живота си. Но и те са там. И всички тези се мислят, че им е пределно ясно, какво е криптовалута и как функционира. Че децентрализацията е вредна. Те дори не са наясно, какво означава копаене. Обясняват ти, колко велико нещо е блокчейна, но май не са наясно, че това е просто една голяма счетоводна книга, от която не можеш да късаш страници или да я коригираш, без да я счупиш. Престъпното минало на някои от директорите не ги притесняваше, нито факта, че изобщо са попаднали там.
Абсолютно паралелен свят. Един от онези ми беше разказвал преди това за неблагополучния опит на брат му да копае биткойн. Скъпо за техниката, не можел да си плати тока. И го питах, ако си представи същото, но да го мащабира достатъчно, че да се приложи за Onecoin, не следва ли да се замисли, къде са им сървърите, как си плащат сметките за ток и изобщо всички разходи. Питах го, откъде според него идват печалбите на компанията. Не можа да ми отговори на нито един от въпросите. Призна, че са основателни и напълно разумни, че няма как да работи, но въпреки това остана там и продължаваше с мечтите за бляскаво бъдеще и как ще превземат света.
Чудя се, как е възможно изобщо хората да са толкова рационални и такива специалисти в нещо и такива глупаци същевременно и то до такава степен, че са слепи за всеки разумен аргумент, който може да събори въздушните им кули.

   Не може "да те грабне",защото не си податлив.
И аз съм така.

   Няма строга дефиниция що е харизма. Според много специалисти
това е нещо като "излъчване" от съответният човек.
Освен всичко друго,не си присъствал лично на презентациите,и няма
как да "усетиш" всичко това.
Гледал си клипове,не си бил на място.

   Има е нещо друго. Тези ,които са се вързали на измамата, са някак
подсъзнателно податливи. Това го твърдят както психиатри и психолози,
така и криминалисти с дългогодишен стаж.

   Ние не сме податливи.
   За щастие ...
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2104 -: Nov 10, 2021, 15:15 »
Комунетата се готвят за война:

https://www.youtube.com/watch?v=X3UTafuNfCw

https://www.youtube.com/watch?v=ZexfWkTEK0w
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2105 -: Nov 10, 2021, 15:41 »
Комунетата се готвят за война:

https://www.youtube.com/watch?v=X3UTafuNfCw

https://www.youtube.com/watch?v=ZexfWkTEK0w
Едно единствено нещо може да предизвика голяма война в този момент. Сривът на долара и цени на петрола до луната и обратно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2106 -: Nov 10, 2021, 15:59 »
Тоз Петков и той половин канадец се драскал.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2107 -: Nov 10, 2021, 16:16 »
Комунетата се готвят за война:

https://www.youtube.com/watch?v=X3UTafuNfCw

https://www.youtube.com/watch?v=ZexfWkTEK0w

   Айдеееееее,пак "комунетата" виновни.

Аз не знам случаи "комунетата"  да са избивали милиони и да са
завладявали земите им.
Или да са изгаряли живи хора с напалм.

Ти знаеш ли такива случаи ?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2108 -: Nov 10, 2021, 17:48 »
Това разделение на комунета и капиталисти е за наша употреба. Онези, дето дърпат конците на всичко и всеки, не страдат от такива заблуди или какъвто и да е политически идеализъм.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2109 -: Nov 10, 2021, 20:03 »
Все още не съм изгледал клиповете на Джет, за да видя, за какво се отнасят. Туко що се прибирам от работа.

Но, определено знам такива случаи. Най-видим е Афганистан през седемдесет и девета. Комунистически Китай завладява Тибет. Води и (неуспешна) война срещу Виетнам, изтормозен от франсетата, а след това и американосите. СССР отделно влиза с танкове в Унгария, а по-късно и в Чехословакия (за срам с наше участие). За малко не го прави и в Полша.

Комунягите не са някакви миролюбиви ангелчета. Нашата армия, кога беше най-многочислена и най-силна? При Добри Джуров. Отделно участваха и в преврата на десети, макар все пак да не се стигна до престрелки. Но танковете бяха на чълтите павета.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2110 -: Nov 10, 2021, 20:49 »
Тук става въпрос за собственият им народ, ама за феновете на Бузлуджа няма какво да се обясняваме.
То затова и 32г. преход сме още в соц-а - ДС-то на власт с порциите, комсомолците са бизнесмените.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2111 -: Nov 11, 2021, 07:45 »
Ами!  Готвят се - не са се научили още как да лъжат или как му викат  сега - алтернативни източници... трябваше просто да кажат - бе има спанак само че у съседния магазин  ;D

 Друго си е старата школа - имало санитари ама биле в съседната стая

А то това  се учи още в предучилищна: тате каза че ще ми купи колелооо - ама друг пъъът  :D

П.П. А сега Гогата да каже верна ли е информацията или да потърсим алтернативни източници...

П.П.П. и за финал - старата класика но в нов вариант:
Кобрата е втори, а Кличко е предпоследен  8)

https://vicove.top/a/vic_48640122633
« Последна редакция: Nov 11, 2021, 08:03 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2112 -: Nov 11, 2021, 08:44 »
Китай не ми е точно любима тема. Те са една от трите водещи сили. Но също така са и диктатура. Не обичам диктатури.

По повод на първия репортаж, разбрах, че това китайците и те са хора. Гледах мили, родни картинки, каквито сме гледали не само у нас, а къде ли не.

И въпреки, че тенденциозно се опитват да ни натрисат теза за наближаваща опасност, все пак има нещо. Това, че армията прави маневри, е в реда на нещата. Всяка армия го прави. Нашата го прави.

Но това със снега си е поличба. Знам, че някой твърд материалист ще каже, че това са глупости. Сигурно е така. Само ще припомня, че през 1939-та снега пада още през септември над цяла Европа. Дори с „климатични промени“ и „малък, ледников период“, това си е странно.

Не е изненада да вали през ноември, но от моя гледна точка, това е поличба.

доп.
===

Знаех, че „туберколозното“ няма, как да не стане новина. Между другото отвън тази сграда е доста масивна и внушителна. Но няколко години това отделение беше затворено.

Пролетта местен боклук някакъв се нагуши с едни пари да му прави ремонт. До преди две седмици не подозирах за съществуването му, но същия по съвместителство е председател на общинския съвет. И всичко, което изслушах за тоя човек, е меко казано потресаващо.

Никога не съм имал високо мнение за местния ни бизнес, но след едни други далавери (с деткски градини този път), трябваше да имам обица, че тези не са хора, а обикновени чудовища. Но пусто… все се надявам.

А относно статията, прави констатации и някакви внушения. Знаели сме, че нещата са зле, ама „що така бе Миме, татко ти ще те пита“¹. Добре бе, пич! Работи ти над двадесет, двадесет и пет години в условия подобни на концлагер и да видим, колко точно човечност ще ти остане. Що автора се прави на улав²?

=*=

Между другото и Бойко Рашков се е разшетал. Прави „превенция“ на милиционерски език. Тарашат някакви „фактори“ и ги прибират за по 24 часа. Целта е ясна. Правим се, че се борим с покупко-продажбата на гласове. Но, разбира се, не го правим наистина, защото всички партии купуват и така ще си навредим на самите себе си.

Ей затова трябва да е законно, както и допинга трябва да е законен. Така отново ще имаме равен старт. А сега просто променяме изборните резултати.

Ще дам една прогноза. ДПС на тези избори ще има по-малко гласове в моя край от тези, които е имал преди три месеца. Трябва да проверя, колко са имали.

Щото то и там е така. Разни ни разправят, как ДПС има триста хиляди гласа, монолитни и значението им просто расте от намаляващите гласоподаватели.

Не само българи (като мен) отказват категорично да гласуват за нещо различно от референдуми. Не само българи (като теб) емигрират. Да го кажем право — бягат с двеста.

Географията на ДПС се промени. Те имаха 300 х., но го имаха в това, което „франкофонски“ наричат — региони. Сега имат в цялата страна. От Враца на горе не можеш да срещнеш кьорав турчин. Аз познавам една помакиня, която мъжа ѝ бил войник и си я довел. Толкова. И съм почти убеден, че тя не гласува за ДПС.

Обаче от десетина общини, ДПС владеят две и в трета са с много силни позиции. До предните местни избори нямаха нищо.  Няма да ви казвам, че и двете дето взеха, са пълни с цигани и от къде са дошли, но повечето, не всичките им гласове. И защо да не гласуват за ДПС? ДПС се грижи за тях и им помага. А другите се сещат за тях само по време на избори.

===
¹/ Това е от текста на една чалга от началото на века. В изпълнение е на Руслан Мъйнов. Текста и музиката са на някои от хората на Славун;

²/ Диалектна дума за медицинското състояние — идиот.
« Последна редакция: Nov 11, 2021, 09:49 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2113 -: Nov 11, 2021, 10:11 »
Гога, не обичаш диктатури, но няма държава, която да не е диктатура. Виждаш, как се процедира, когато трябва да се наложат непопулярни мерки, правила, закони. Хората може да си протестират, но на онези не им пука, взели са решението, изкарват полицията на улицата, екипирани със средства за борба с безредици и се започва. Това е точно диктатура. Виж Австралия. Доскоро беше една от най-свободните, демократични и благобприятни за живот страни. Сега е най-репресивната. Стана за нула време.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2114 -: Nov 11, 2021, 10:30 »
Все още не съм изгледал клиповете на Джет, за да видя, за какво се отнасят. Туко що се прибирам от работа.

Но, определено знам такива случаи. Най-видим е Афганистан през седемдесет и девета. Комунистически Китай завладява Тибет. Води и (неуспешна) война срещу Виетнам, изтормозен от франсетата, а след това и американосите. СССР отделно влиза с танкове в Унгария, а по-късно и в Чехословакия (за срам с наше участие). За малко не го прави и в Полша.

Комунягите не са някакви миролюбиви ангелчета. Нашата армия, кога беше най-многочислена и най-силна? При Добри Джуров. Отделно участваха и в преврата на десети, макар все пак да не се стигна до престрелки. Но танковете бяха на чълтите павета.

   Е те това е !
   Метна се като Матросов на амбразурата да защитиш честта на
"великата" държава САЩистан.

   Ама хайде да бъдем обективни.
Жертвите на китайското нахлуване в Тибет са от порядъка на няколко
десетки хиляди (не оправдавам нахлуването).
Убитите от армията на СССР в Афганистан са значително по-малко.
Със сигурност събитията в Унгария (1956 г.) и Чехословакия (1968 г.)
са довели общо до по-малко от 1000 жертви.
   Как може това да се сравни с геноцида над индианците ?
И нито Китай,нито СССР са извършвали такива брутални жестокости
като изгаряне на живи хора с напалм,извършвано от САЩистанската
армия във Виетнам през 60-те и 70-те години на миналия век.
Активен