Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191540 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2205 -: Nov 19, 2021, 17:37 »
Радвам се, че се радваш на образованието си, явно не си се сблъсквал с истинско такова.

Аз имам един въпрос, кое е истинското образование?
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2206 -: Nov 19, 2021, 17:43 »
   Кажи го това на реактивния !
Смята,че само той е прав,а другите са все криви ...
Хайде малко да ви опресня паметта:
"...
Окончателното идейно-политическо обезличаване на съюза (БЗНС) започва от съвещанието на Върховния съюзен съвет, проведено на 31 октомври – 1 ноември 1948 г. В него се взема решение за скъсване със съсловния принцип на организацията и се прокламира нейното по-нататъшно изграждане на „класова основа“ като организация на бедните и средните селяни. Приема се и нова програма на съюза за изграждането на социалистическото общество в България и се признава ръководната роля на БКП. Всичко това придава на БЗНС облика на сателитен тип партия.
..."

Гогата добре помни от преди 1948г., само, че после БЗНС = БКП
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2207 -: Nov 20, 2021, 16:13 »
   Е колко да е сателитен тип партия ?
Въпросната Светла Даскалова (виж по-горе),винаги е
твърдяла, че е "горда БЗНС -арка".
   А след 10.11.89    БЗНС вече официално няма нищо общо с БКП/БСП.
Явяваха се отделно на избори и т.н.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2208 -: Nov 20, 2021, 17:22 »
Ама то туй БЗНС сегашното, БЗНС ли е ? Едно време какво БЗНС имаше.......даже и Постоянно присъствие.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2209 -: Nov 21, 2021, 10:40 »
   Ааааааааааа, и сега има бе ?

Помните ли Гошо Тъпото ?  ;D

Тъп,тъп ... ама се оказа голям тарикат,сложи повечето от бившите
си колеги депутати в малкия си джоб.
По едно време даже беше шеф на комисията по хазарта.
Считайте ...

Толкова е напред с материала,че даже и да тичаме срещу него,
пак не можем да го стигнем ...

А е учил право в СУ повече от 20 години  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2210 -: Nov 21, 2021, 10:59 »
Не помнех, че Гошо „Обратното на острото“ е безенесар. Мислех, че е седесар. Но пък те по онова време бяха коалиционни партньори.

А „вечното студенство“ не е непременно от глупащина. Може да има много причини. Не, че на този конкретно не му личеше, че доста е лишен от „сложност“. Но за отишлите си, не трябва да се говорят такива неща.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2211 -: Nov 21, 2021, 11:25 »
   Честно,специално за него проверих в нета (DuckDuckGo),
но не видях инфо за това,че е починал.

   Вероятно проблема е в алгоритмите на DuckDuckGo.

Ако е така - лека му пръст !
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2212 -: Nov 21, 2021, 11:41 »
   Надявам се,няма да ме питаш защо използвам DuckDuckGo,
а не,например, Google .
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2213 -: Nov 21, 2021, 11:47 »
Радвам се, че се радваш на образованието си, явно не си се сблъсквал с истинско такова.

Аз имам един въпрос, кое е истинското образование?
Това, което върши работа. В крайна сметка, всичко опира до практическите ползи.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2214 -: Nov 21, 2021, 11:49 »
   Честно,специално за него проверих в нета (DuckDuckGo),
но не видях инфо за това,че е починал.

   Вероятно проблема е в алгоритмите на DuckDuckGo.

Ако е така - лека му пръст !


Явно имам „манделов ефект“. Към шестнадесети януари е бил жив:

https://faktor.bg/bg/articles/georgi-petrov-stamboliyski-za-parvi-pat-kazva-che-makedontsite-ne-ni-interesuvat

Трудно се търси поради изобилието от хора, които се казват Георги Петров.


   Надявам се,няма да ме питаш защо използвам DuckDuckGo,
а не,например, Google .

Няма как да питам, че не ползваш Гългъл, при положение, че аз ползвам Gimmeasearx. Но определено не съм почитател на DDG и са ми силно подозрителни. Приемам, че може да не съм прав, но не им вярвам и не знам нещо, което може да ме накара да им се доверя.
« Последна редакция: Nov 21, 2021, 11:53 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2215 -: Dec 11, 2021, 14:57 »
Божодаря става министър!

Или поне ще стане в понеделник.

На мястото на нищо не разбиращия Томислав Дончев, най-после имаме човек, който да ни изкара от Деветнадесети век. Точно в този форум едва ли има някой да не знае, но Божо беше заедно с Васил Величков в кабинета на „шлиферната“ Румяна Бъчварова. И двамата са жълтопаветници. Политическата им кариера започна от улицата (като и нейната) от летните протести на четиринадесетта — #ДАНС with me. Тогава всичките ни велики компютърджии от Крокодила до Hackman активно участваха в организацията им. Това бяха първите протести организирани по Интернет — по-точно по Твитер и Spybook.

Докато беше в кабинета на хванатата за Шлифера, всички знаем, какво успя и какво не успя да направи. Писал го е в дневника си и изнасял по конференции (най-вече ОФ, но не само) многократно. За две години е меко казано впечатляващо. А сега той ще е министъра.

=*=

Защо го знам ли? Ами защото съчетанието между рок-звезда и манекен Киро Харвардо̀ реши, че събота не ни е ден за почивка след тежката, работна седмица. Мизерника реши точно днес да си обяви келявия кабинет и да ни прецака коледното фимче. Нищо, че сме го гледали. Скапаняк!!!

=*=

Благодарение на Ласков и талибаните, погледнах в „Дневник“¹ и видях състава.

Първи впечатления. Първото го казах, макар да е от последните в списъка.

Преди списъка, това, което ми липсва. Няма я министърката без портмоне за циганските въпроси. Не е шега, никак не съм доволен. Очаквах да я видя. Този въпрос не търпи повече отлагане. 30 години са предостатъчни.

Връщайки се на шеговития тон — явно няма да видим македонец в NASA :'( Не ги щем на Земята, ще ги изстреляме в Космоса. Очевидно се отменя.

=*=

И започваме от края. Министър на спорта не е изявен спортист, а мистър „400 ка“ Радостин Василев. Известен е с това, че е бил в управата на ЦСКА по времето на Лупи и има вземане-даване с БФС на Перукан. Само по това вече знаем, че е мръсник. Че е адвокат ще пропусна, че ще засегна някого.

Като го видях по телевизията, го обърках с преписвача. Казах си — ама тия наистина го направиха министър на правосъдието, ега ти колко са нагли. Видях грешката си. Решението не е безкрайно лошо. Какво прави един министър? Дялка… не бяло ве, кинти дялка. Един спортист, може живота да му е това, да гори в него, да знае проблемите като десетте си пръста, ама, ако не може да управлява пари, какво правим? А няма човек по-добре от айдукат² да я знае тая, тънка работа.

Тук е и основното ми притеснение. Оня, варненски „левент“ можеше да не мяза хич на човек можещ да направи поне една лицева опора, ама правеше бая за спорта. И имаше пълната подкрепа на раз-Бойко, който може да е всякакъв боклук, ала много милееше за спорта. На тия харвардски пичове, изобщо не им влиза в речника нещо по този въпрос.

Виждаш ли Спец., защо трябваше да влязат със спортна стипендия от NBA? Сега спорта нямаше да е на дъното на приоритетите. Буквално! Пича е представен последен.

=*=

Прави впечатление, че всички министри на комунягите са от квотата на Р.Овч. Не сме очаквали друго. Ще се краде за последно — а то това са си най-крадливите министерства (ако има некрадливи) — Земеделие, Туризъм, Социална политика. За да е шлема пълен, липсва само Екология. Тя е дадена на Боби Сандев, както се очакваше. Боби е съпартиец на Ал. Шопов. Знаехте си го и без да го споменавам. Ей тъй го казах да не пропуснем гномец номер едно на родината.

Както очакваше Джет, вафла Корни получава място на вице, което ще съвместява с икономиката. Интересно е, че другото вице Асен, ще отговаря и за икономика, та как ще мешат капите, предстои да видим. Тук не са се уточнили, кой, какво ще краде.

=*=

Следващата изненада. Лорер не получава външно. Американосите явно му нямат доверие, макар да е от правилния народ. Ще прегърне чисто новото — на иновации и растеж. Това звучи като „устойчиво развитие“, но щом ще продължи да има министерства на икономиката, енергетиката и екологията, не е ясно, какво точно ще прави този. Явно нищо.

Лорер може да е изненада, но собственика на „Еконт“ не е и ще отговаря за разграбването на транспорта. Бърза вметка, че към това министерство са БДЖ и БП, които се оказаха толкова държеливи, че не успяха да ги доунищожат. Събев ще свърши „благородното“ дело. Вярваме в него!

=*=

Следащата полу-изненада е, че все пак професора няма да си запази поста и културата я получава някакъв артист. За него в същата статия пишат, че е възстановил селско читалище. Похвално! Дано продължава в същия дух. Нищо не знам за него, не мога да коментирам. Никога не съм чувал името му.

Дребното ми притеснение е, че всички актьори са въздухари, а професията им е на измамници. Дано не е бил отличник в НАТФИЗ. А там от Болен Лидеров знаем, че не само професионалната измама им преподават, а и тревица за паша.

От същата организация — ПППП — президентската партия за продължаване на поробването — е и министъра на здравеопазването. Освен Минеков и Кацаров не си е запазил поста, както беше народното настроение.

Имаме министърка. За нея слушахме на широко през летните протести, когато редовно беше тероризирана от зъл гербер, който и понастоящем си е все още преподавател в Алма матер — СУ.

Истеричка ли е, ще разберем скоро. Но все пак психиатър няма как да се откачи от професията си. Но на здравеопазването може би му трябва луд човек.

Тук сигурно е момента да спомена, че Киро е далеч по-малко демократ от Славун и Никиту̀ Василев. В техния кабинет около 50% бяха жени. Тук на телевизионния екран преброих пет. По-точно четири. Сега, вафла Корни няма как да броим за жена. За човек е трудно да я преброим. Но пък ще нокалтира раз-Бойко в стил Кобрата. Обеща му кръчмарска свада още преди няколко години.

=*=

За нещастие на учащите, третия възпитаник на Харвард — Денков си запазва поста, както и очаквахме. Пича ще удължава годината, следващта ще я почва по-рано, викам направо да отмени лятната ваканция. Какви са тия лигавщини, децата ни да си почиват от безумията в училище?

Разбира се, ще им бъркат в носовете, скоро по китайски, очакваме в г*зовете.

Майната му изрод! Скоро гледах негово интервю. Буквално — всеки ден не слиза от ЬТВ и Нова. Вече не го изписват професор, а академик. Нещо, срам, а? Гадина.

=*=

Полуизненадващо е, че Христо „Брадатия поборник на Сараите“, няма да вземе правосъдието. Но все пак ще е негов човек. Пичка. Предстои да я видим. Знаех си аз, че не му се занимава, вече знае, колко е невъзможно да се промени нещо. Пък и си го казваше, че не му се министерства.

Но по-изненадващо (поне за мен), е, че Янев остава в МС. Този път ще е министър. Ще управлява разнебитената ни армия, отдавна плачеща за закриване. Бившия шеф, става подчинен. Понижават го. Но пък, то и досега си беше така.

=*=

Някой си Теодор Генчовски поема външно. Ще го видим и него, какво келеме е. За разлика от нас, явно е добре познат на „ханъм“ по изразяването на Спеца.

Гроздан Караджов, последното вице го пропускаме със скрита надежда да не гледаме оцапаните му гащи, което няма да ни се случи.

И отиваме директно при Бойко Рашков. Изненада няма. Ще продължава да громи ГЕРБ. И тоя път ще успее, колкото успя предните два пъти, като „шев и кройка“ на следствието и СРС-тата.

Имало и още едно вице, нова Калинка. На тия хора не им омръзна. В конституцията трябва да се запише — никакви калинки на държавни постове!



===
¹/ За български изходи на Tor не е отрязан, Remo обяснява, как се правят;
²/ Изпуснах се, извинявам се.
« Последна редакция: Dec 11, 2021, 15:41 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2216 -: Dec 11, 2021, 16:27 »
Цитат
Виждаш ли Спец., защо трябваше да влязат със спортна стипендия от NBA? Сега спорта нямаше да е на дъното на приоритетите. Буквално! Пича е представен последен.

   И откъде-накъде спорта трябва да е приоритет !?!
Мутри ли трябва да създаваме  >:D

Не трябва ли икономиката да е на първо място ?





Чий го дърви евреин в кабинета ?  >:D >:D >:D
Да ходи в Израел да прави мизерии.





   Продължава се тенденцията да слагат за министър на енергетиката
някакъв измислен меринджей - в случая Александър Николов.
И този министър (както по-предния) не знае какво е квтч.





П.С. Николай Денков е като цяло читав.
Само че къде прочете,че е учил в Харвард ?


А,пропуснах да коментирам Гроздан Караджов - ако съществува
олицетворение на некомпетентността: то това е той.



И един призив към САЩистанските мастии от Посолството:

Долу ръцете от Българското правителство !
« Последна редакция: Dec 11, 2021, 16:34 от spec1a »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2217 -: Dec 11, 2021, 16:30 »
..Че е адвокат ще пропусна, че ще засегна някого.

Не се засягам, ако мен визираш  ;D

П.П. Адвокатската професия е просто професия. Все едно аз да очаквам, псувайки продуктите на АД "Информационно обслужване", да се засегнат всички програмисти.
 [_]3
« Последна редакция: Dec 11, 2021, 16:32 от Nik123 »
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2218 -: Dec 11, 2021, 17:45 »
Не се стърпях....
Няма да коментирам всичко....
Дойде малко в повече коментара за липсата на министерство на циганите. Тогава искам министерство на българите, лунатиците и т.н.
С какво са по - хора, или по - по  най, че трябва министерство за някакви паразитиращи индивиди?
Има достатъчно институции, които да им помагат. Проблема е че не желаят и двете страни - повече културни и образовани индивиди, а не благодаря.
Началото е от детската градина, училище...не ходи на училище, незнае български няма помощи. Някой ще каже дискриминация - не не е. Така им е удобно.
Сред тях има доста постигнали много над средното, но  са надскочили себе си, излезли са от статуквото и не са се върнали обратно. Приети са нвсякъде.
С министерство на незнам си кво си, ще се усвояват едни пари, и ще се отчита дейност и нищо повече.
Трябва морков и тояга + воля.


Активен

А печат ?

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2219 -: Dec 11, 2021, 17:54 »
Аз имам един въпрос, кое е истинското образование?

Нямам идея как е на запад......Но напоследък от време на време гледам лекции в youtube...от все готини университети …от преподаватели от Stanford, MIT и все разни такива... и си сверявам часовника.

Ами нещата са си все същите. Науката си е все същата :o
Има и много разбрани преподаватели...ама има и такива дето само си водят лекциите без да си дават много зор...ама са се паснали на систематa.

Та мисълта ми е, че във всеки един университет, независмо колко е престижен, може да случиш на 'истински' преподаватели, а може и да не случиш.
Аз лично съм имал само 2-3 дето бяха такива. Другите само си 'изпяват' лекциите. Вярвам, че и в най-реномирания университет на запад пак ще е така.

Сега някой да не каже че 'вишито' не е само лекции. Може и така да е и на запад и нещата да се по-добре организирани.

------

А да попадам и на много лекции на Индийци от некакви си техни там университети. Английският им е с много силен акцент.....(и от време на време превключват и на индиански, та нищо не им се разбира), но ми прави впечатление, че тези индийци много по-добре обесняват, много по простичко, много по-добре си водят лекциите в сравнение от западните им колеги.




« Последна редакция: Dec 11, 2021, 18:11 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.