Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33   Надолу

Автор Тема: Курвенските пинизи на малките-и-меките  (Прочетена 51692 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #75 -: Jul 17, 2021, 09:40 »
   Педерастките номера на телекомите са известни.
Но все пак,проблема се решава за около 50-60 лв -
толкова струва читав USB LTE модем,с размер колкото на обикновена
флашка.Имам такъв,работи безпроблемно.
   Купих го от мой познат,не от мобилен оператор (при тези педераси
цената отива на над 100 лв).
   Лошото е,че ще се наложи да се цака на някои от операторите за
СИМ карта - с договор или с предплатени гигабайти (малко по-скъпо).
« Последна редакция: Jul 17, 2021, 09:44 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #76 -: Jul 17, 2021, 10:39 »
   Педерастките номера на телекомите са известни.
Но все пак,проблема се решава за около 50-60 лв -
толкова струва читав USB LTE модем,с размер колкото на обикновена
флашка.Имам такъв,работи безпроблемно.
   Купих го от мой познат,не от мобилен оператор (при тези педераси
цената отива на над 100 лв).
   Лошото е,че ще се наложи да се цака на някои от операторите за
СИМ карта - с договор или с предплатени гигабайти (малко по-скъпо).

Аз работих по този начин седем години. Свързано е с големи неудобства и твърде малко хора биха се навили и биха могли да се нагодят. Затова няма заговор. Твърде неефективно е на лаптоп с ограничение в мегабайтите.


 Казваш "Дори колата ми е в нед-а " - а представяш ли си да не можеш да я запалиш, ако нямаш връзка, или ако не си си платил абонамента? Не си е работа това, дори някога да бъде възможно.

Представям си. Казват му — Тесла.

=*=

За съжаление няма как да не се съглася с мнението на Jet от четвъртък. М$ ще направят това да се продава като топъл хляб. Винаги са го правили. Ако да не биха могли да успеят, тогава просто ще фалират. Светът е нов и те го осъзнават. Макар да изглеждат мудни и тежки, с 35 нива на управление или нещо такова бяха.

А относно лошите практики, те ще си продължат. Прозаичната истина е, че това е начина да се правят много пари и друг начин нито е измислен, нито е възможно да се измисли.

Разни чучела в овалния кабинет¹ нито искат, нито могат да спрат тези неща, защото те са единия от трите стълба на величието им. Другите два са долара и флота. Трите са силно обвързани помежду си.



===
¹/ Както и да се казват, а всяко следващо е по-голяма гротеска от предишното.
« Последна редакция: Jul 17, 2021, 10:47 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #77 -: Jul 17, 2021, 11:30 »
   Педерастките номера на телекомите са известни.
Но все пак,проблема се решава за около 50-60 лв -
толкова струва читав USB LTE модем,с размер колкото на обикновена
флашка.Имам такъв,работи безпроблемно.
   Купих го от мой познат,не от мобилен оператор (при тези педераси
цената отива на над 100 лв).
   Лошото е,че ще се наложи да се цака на някои от операторите за
СИМ карта - с договор или с предплатени гигабайти (малко по-скъпо).

Аз работих по този начин седем години. Свързано е с големи неудобства и твърде малко хора биха се навили и биха могли да се нагодят. Затова няма заговор. Твърде неефективно е на лаптоп с ограничение в мегабайтите.

   Проблем е ако често гледаш клипове.
Или сваляш филми.
Ясно е защо.

Иначе,ако си пестелив (като мен,в повечето случаи) е почти ОК.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #78 -: Jul 17, 2021, 11:49 »
Ако децата не бяха минали на дистанционно обучение и до днес щях да съм на такава връзка. 7 КБ/с е приемлива връзка за четене, но картинките трябва да са изключени. Освен това страницата не трябва да има много js. JS е много, много, много бавен език за зареждане и изпълнение. Това си личи дори на добра, кабелна връзка, но на мобилен трафик е трагично.

Клипове гледам предимно от тубата. Казвал съм, че го правя през Invidious, което също има (но несъществени) ограничения. Очевидно, не можеш да коментираш. Но пък си има хранилка (rss/atom) и имаш търсене, което си има програмен интерфейс. Мога да търся през текстовия си редактор дори. Така, че ползите са даже повече.

За първи път от няколко години влязох в реалната туба преди няколкон дни и то само защото исках да взема връзка с точно време, нещо което го няма в Invidio.us. Сега мога да направя сметка минути да ги превърна в секунди по шестдесет, но не ми се занимаваше.

Мисля съм го споменавал поне няколко пъти. Ако си на мобилна връзка и изтеглиш само аудиото с най-ниското възможно качество (телефонче, 56 Кб/с), то става за времетраенето на клипчето. Ако освен това дръпнеш и картинката с най-ниското качество, то става до три пъти времетраенето. Хубавото е, че след това не ти трябва ffmpeg, защото mpv си има --audio-file path в командния ред. По-старите версии даже автоматично пускаха, ако имаш m4a със същото име.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #79 -: Jul 17, 2021, 12:00 »
Ако децата не бяха минали на дистанционно обучение и до днес щях да съм на такава връзка. 7 КБ/с е приемлива връзка за четене, но картинките трябва да са изключени. Освен това страницата не трябва да има много js. JS е много, много, много бавен език за зареждане и изпълнение. Това си личи дори на добра, кабелна връзка, но на мобилен трафик е трагично.

Клипове гледам предимно от тубата. Казвал съм, че го правя през Invidious, което също има (но несъществени) ограничения. Очевидно, не можеш да коментираш. Но пък си има хранилка (rss/atom) и имаш търсене, което си има програмен интерфейс. Мога да търся през текстовия си редактор дори. Така, че ползите са даже повече.

За първи път от няколко години влязох в реалната туба преди няколкон дни и то само защото исках да взема връзка с точно време, нещо което го няма в Invidio.us. Сега мога да направя сметка минути да ги превърна в секунди по шестдесет, но не ми се занимаваше.

Мисля съм го споменавал поне няколко пъти. Ако си на мобилна връзка и изтеглиш само аудиото с най-ниското възможно качество (телефонче, 56 Кб/с), то става за времетраенето на клипчето. Ако освен това дръпнеш и картинката с най-ниското качество, то става до три пъти времетраенето. Хубавото е, че след това не ти трябва ffmpeg, защото mpv си има --audio-file path в командния ред. По-старите версии даже автоматично пускаха, ако имаш m4a със същото име.

   Много бавна връзка !
Да не си на 2G ?

   Със моя LTE модем тегля с около 30 Mbit/s .
Понякога пада,но по принцип винаги е над 10 Mbit/s .
Умея да си правя сметката. В повечето случаи 25 GB на месец ми стигат.
Даже понякога тегля и филми,ако има останали GB в края на месеца.
« Последна редакция: Jul 17, 2021, 12:03 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #80 -: Jul 17, 2021, 12:04 »
Толкова е, но само за мегабайтите по план. Всичко друго е на седем. 25 ГБ може би ти стигат и остават, но това не е единствената връзка, която ползваш. Пак по моите деца. Те харчеха толкова за два дни. Да речем, че ти не висиш само в тубата, на теб ще стигнат за седмица.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #81 -: Jul 17, 2021, 14:37 »
Аз работих по този начин седем години. Свързано е с големи неудобства и твърде малко хора биха се навили и биха могли да се нагодят. Затова няма заговор. Твърде неефективно е на лаптоп с ограничение в мегабайтите.

И защо си вършил такава простотия? Не се ли предлага нещо по жица за 10-15 лева на твоята локация?

Аз винаги съм плащал 15 лева - от 2003 г. насам и не съм имал никакви ограничения на трафика. Първата ми скорост беше 4 КБ/с, сега по договор ограничението ми е 100 Мб/с.
Тогава 15 лева бяха 30 хляба, сега са 12-13 хляба - разхода ми за интернет е намалял над два пъти, а доходите са се увеличили 4 пъти, скоростта се е увеличила 3125 пъти.

Казваш, че никой няма да ползва GSM/LTE на лаптопа си заради ограниченията. Но това са ограничения на доставчика, а не на технологията. Освен това ние не си говорим само за България, а за целия свят. И там, до където не стига жица, хората така или иначе ги ползват дори и в момента. Всъщност, повечето устройства в момента се свързват към мрежата с LTE. Е, да - не са x86 машини, но това е защото нямат модеми. Но не са само телефони - има и стотици милиони таблети.

Проблемът с мобилните оператори е, че оперират под държавно гарантиран монопол. Освен това, условията, които ти поставят за да станеш такъв са абсурдни. Не само, че трябва да им дадеш пари, но и трябва да имаш пълно покритие на страната, да направиш определен брой абонати за Х години. Затова макар и да получиха лиценз, четвъртия и петия мобилен оператор в България не успяха да прокопсат. И за това установените могат да ти предлагат по-скапана и по-скъпа услуга. Но пък бяха натиснати от VoIP услугите и сега гласовите им обаждания са почти без пари. SMS си стои странно скъп, макар да има безброй начини, по които можеш да изпратиш текстово съобщение на някого.

На М$ монопола им се даде първо от IBM, а след 2001 г. и от другите асемблатори. Които както стана дума някъде, изобщо няма да са щастливи да продават само терминали - самите производители на желязото също няма да са щастливи.
А и това, което сега М$ предлагат като Windows 365 не е точно операционна система. Точно него няма как да го наложат. Но това е началото - след време може и да извадят нещо друго.

А и темата не започна ли с това, как М$ чрез Windows 11 се опитват да принудят хората да си обновят хардуера чрез TPM и липса на поддръжка на процесори по-стари от 2017 г.? Това с отдалечения достъп през браузъра звучи като алтернатива - няма да можете да го инсталирате, обаче можете да си наемете достъп ей тук, и в допълнение към това получавате ей тези други неща. Дали дори искат да го налагат?

Но изглежда Windows отново става приоритет за тях - преди години бяха казали, че ще се съсредоточат върху други неща. През последните години обаче са разработвали Windows 10X, сега ще пускат 11 - въпреки, че бяха казали, че няма да има нови версии. Облачният достъп... От друга страна разработват собствен Линукс, интегрират Линукс в Windows.

Google пък си разработват свое ядро и искат да се отърват от Линукс. Apple искат да минават на ARM. Интересно десетилетие ще бъде - както за софтуера, така и за хардуера. Дори и при нас - GNOME минаха на GTK4, KDE разработват версия 6, базирана на Qt 6. Mozilla пуснаха VPN и наблягат на поверителността във Firefox, Thunderbird все още си съществува и даже ще интегрира Enigmail. LibreOffice си се разработва стабилно и даже и те пуснах ауеб версия. Wayland, KDE на мобилни телефони. Само за GNU Hurd не се чува нищо, от както пуснаха версия на Debian с него през 2015 г.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6187
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #82 -: Jul 17, 2021, 14:44 »
Вече има офернти за мобилен интернет без ограничения в трафика, на пълна скорост според плана. Ма са някъде към тридесет + лева.
« Последна редакция: Jul 17, 2021, 14:46 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #83 -: Jul 17, 2021, 17:58 »
И защо си вършил такава простотия? Не се ли предлага нещо по жица за 10-15 лева на твоята локация?

Историята е относително дълга.

Раз-Бойко дойде за втори път на власт и уж по несвързани обстоятелства, но останах безработен. Колкото пъти този човек е идвал на власт, толкова пъти съм бил безработен. Определено има корелация.

Та трябваше да се режат разходи, а най-лесните за махане са разходите за кабелна телевизия и достъп до Интернет. Без тези неща си може. Та така.

Радвам се, че никога повече няма да управлява, макар да съм сигурен, че още доста често и за доста дълго ще бъда безработен.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #84 -: Jul 17, 2021, 19:34 »
Та трябваше да се режат разходи, а най-лесните за махане са разходите за кабелна телевизия и достъп до Интернет. Без тези неща си може. Та така.

Нямаш доставчик на Интернет, който да ти го предлага самостоятелно  - без кабелна телевизия, на цена близка до тази на интернета на мобилния оператор, така ли? Аз също нямам кабелна телевизия , защото не гледам телевизия, но по-скоро бих се отказал от 10 хляба месечно, от колкото от Интернет. Защо не стана един Интернет доставчик - щеше да си имаш Интернет и даже да изкарваш пари от него. :P
Активен

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #85 -: Jul 19, 2021, 19:35 »
Междувременно, използването на WSL става все по-лесно.

От една страна, оригиналната идея на WSL беше да накара програмистите да изоставят Линукс, давайки им възможност да правят абсолютно същото, което правят под Линукс, но под Windows.

Чудя се обаче дали това не може да доведе и до един друг ефект - програмистите да започнат да пишат все повече програми за Линукс, с цел да покрият едновременно както Линукс, така и Windows.

Колкото повече Windows потребители използват Линукс програми, толкова по-голяма става вероятността някои от тях да изоставят Windows и да преминат на Линукс  за да получат повече сигурност, поверителност, стабилност и производителност.

Спомнете си защо Линус не иска WINE или друга Windows поддръжка в Линукс ядрото: Хората ще започнат да ползват масово Windows програми и това ще навреди на разработката на Линукс програми, както и това, което казах по-горе, но с обратен знак.

Доста вероятно е според мен М$ да си вкарват голям автогол с поддръжката на Линукс в Windows в дългосрочен план.

Също и при сървърите - защо хората да разработват сървърни Windows програми, след като самите М$ прегръщат Линукс?
« Последна редакция: Jul 20, 2021, 02:14 от zahari_bgr »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #86 -: Jul 19, 2021, 22:56 »
Самоче Майкрософт обясниха, че причината да поддържат/развиват Линукс в техния облак е, че "Клиентите го искат" иначе облакът им ще пустее.

"...Linux workloads on Azure began to outpace Windows Server VMs, both for customer's own applications and for apps from ISVs. "If you look at the images that we have on Azure Marketplace, sixty percent of them are based on Linux," Talal Alqinawi, senior director in Azure marketing, told TechRepublic recently. "We support some of the largest enterprise workloads in Azure -- like SAP, for example -- and they are almost completely run on Linux today." ..."

Просто клиентите са "подушили розите" най-накрая, че сървърите на МС са пълен ташак и ако искаш да свършиш някаква смислена работа - ти трябва Линукс сървър. На практика всеки сървър за който можеш да се сетиш върви по-добре под Линукс и меките не могат да направят нищо по въпроса.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #87 -: Jul 20, 2021, 02:13 »
Самоче Майкрософт обясниха, че причината да поддържат/развиват Линукс в техния облак е, че "Клиентите го искат" иначе облакът им ще пустее.

В моя коментар говоря само и единствено за клиентски машини - desktop/laptop/workstation, с изключение на последното изречение. За последното изречение причината е това, което ти казваш.

Но като нищо някой може и да използва WSL и на Windows сървъри. Във въпросното последно изречение обаче имах предвид по-скоро Линукс дистрибуцията им и портовете на техни програми на Линукс преди това.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #88 -: Jul 20, 2021, 02:45 »
Ами как ще тестваш / разработваш за контейнери ако нямаш Линукс на десктоп-а - WSL.
А десктоп линукс от МС ще има да почакаш - това няма да се случи.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #89 -: Jul 20, 2021, 05:10 »
Ами как ще тестваш / разработваш за контейнери ако нямаш Линукс на десктоп-а - WSL.

"However, since WSL 2 now runs on a Linux kernel with full system call capacity, Docker can fully run in WSL 2. This means that Linux containers can run natively without emulation, resulting in better performance and interoperability between your Windows and Linux tools."


А десктоп линукс от МС ще има да почакаш - това няма да се случи.

Не съм казал нищо за десктоп Линукс от МС. Имаше време, когато се развличах с идеята, но едва ли ще стане в обозримото бъдеще. Някой ден, ако Линукс на десктоп достигне 60% пазарен дял, а Windows падне на 20% - тогава може.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33   Нагоре
« назад напред »