Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67432 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил

Свами Дев Мурти  живя 108 г. (1901-2009),ако си беше стоял в Хималаите,
със сигурност щеше да е още жив.
Значи номера е в Хималаите, а не как е дишал/пърдял.

"...
Ще е нужна годишна имунизация за COVID-19 за много години напред, смята шефът на компанията "Пфайзер“.
В интервю пред Би Би Си д-р Албер Бурла
..."

Който се е качил на въртележката.
Одеве го четох. Не сме и очаквали друго.

А пък Меркел иска задължителна ваксинация в Германия от февруари. Странно съвпадение със задължителната в Австрия, която също започва тогава. По план. Дали  ще стане е отделен въпрос.

И като споменах израза "отделен въпрос", журналист пита Фаучи, всички ли ще се или се тестват на влизане в САЩ и Фаучи отговаря положително. И втория въпрос на журналиста беше, а защо това не се прави с преминаващите нелегално южната им граница и на всичко отгоре влезлите се извозват към различни щати. Фаучи отговори, че това било отделен въпрос. Ако "That is another issue" се превежда така...  Изобщо не се притесни.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
"Фаучи отговори, че това било отделен въпрос. Ако "That is another issue" се превежда така.."

Ама не отговори и на отделното issue лицемерния дъртак. Само избяга йезуитски. Нищо, курбана му ври на четири на котлона.

П.П. Чудя се, защо слагат такива младежи в САЩ на ръководни постове? Дали не е защото дните им са преброени и ако след време трябва да се търси от ръководни фактори отговорност, е много удобно- тях няма да ги има вече?
« Последна редакция: Dec 02, 2021, 21:02 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А може би трябва да си го преведем, че бедните, угнетени мигранти са виновни за епидемията. Лично аз на този журналист бих му зашил шамар.

=*=

Такива „младежи“ заемат ръководните постове, защото е много трудно и дълго начинание да се пребориш с другите акули. Почти всички изобщо не успяват. Малкото дето го постигат, са станали междувременно на преклонна възраст. Та затова.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Този ... Фаучи ли е ... Мяучи ли е ... да го духа  >:D >:D >:D
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Викам,да направим анализ на ситуацията.
Например,кашика в качеството си на икономист, да изчисли каква рентабилност
имат фарма уродите,годишни/тримесечни/месечни печалби,пазарна капитализация и т.н.
Имам предвид реалните данни,а не тези манипулативни глупости в медиите

   И после тези данни да се използват за "подгряване" на масови протести.
Все пак,фактите са си факти.
« Последна редакция: Dec 03, 2021, 11:10 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
   Викам,да направим анализ на ситуацията.
Например,кашика в качеството си на икономист, да изчисли каква рентабилност
имат фарма уродите,годишни/тримесечни/месечни печалби,пазарна капитализация и т.н.
Имам предвид реалните данни,а не тези манипулативни глупости в медиите

   И после тези данни да се използват за "подгряване" на масови протести.
Все пак,фактите са си факти.
Като си публикуват годишните отчети ще разберем. Впрочем, скритите договри с правителствата няма как да ги включим в сметките.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Продаваш физиологичен разтвор, като го кръщаваш супер-дупер ваксина по време на грипния сезон. Ама преди това си си купил акцийки.
Правиш олелия в медиите (правителствата и инвеститорите сами ще те намерят) и продаваш акциите.
Целия рисърч и девелъпмънт се състой в дигането на патардията.
Нещо като Теранос скандалът. Тази кака (и особено тъпкачът и) ако не беше станала толкова алчна, можеше още години да си развява байрака.

Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   "Каката" Елизабет Холмс се осра тотално.
   Всъщност,историята с "магическите тестове" просто нямаше как
 да продължи още дълго.
На хората им се отвориха очите.
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Има, значи, некъв Фронт за нещо си и завършва на България. Има го  - чух го по ТиВи-то, т.е. покрива изискванията да го има. Ама що всички се натискат да са генерали (или поне секретарки на генералите), а не щат да мъкнат катюшките или паласките с позиви (ако са патроне - става сложно). АЕЦ Белене (който го няма) си има директор (който го има, със всички съпътстващи нещица)... Това го научих случайно. Но знам със сигурност, че няма да го има никога (АЕЦа).
Ковида - ... надявам се да съм корав, щото ако требе да разчитам на здравеопазване(то ни) и ваксини, ш' съ гътна за нула време. Мой приятел (който е "наистина корав") го е изкарал много тежко, подозирам, че не си е взимал дозата алкохол редовно. Затова взимам "много сериозни предпазни мерки" авансово - най-много 3 дни без "доза" ;)
Децата изкарали днешните онлайн уроци вероятно след време ще се познават по по-големия диоптър на очилата които ще носят. А очните лекари тогава "ще са на върха на хранителната верига" .
« Последна редакция: Dec 05, 2021, 16:52 от malin1 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Да налеем малко масло в огъня:

Какво не знаем за ваксините — „Въпросите“ задава Светла Петрова, 01 декември 2021

От средата нататък. Ако гледате с mpv, натиснете два пъти Pege Up.

Не, че се казва нещо, което не го говорим още от март, миналата година. Но си е друго да го чуеш от професори.

п.п. Все пак има и ново. Досега не знаехме, че всъщност се умира от „сгъстяване на кръвта“, а не от инфаркти.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Да ви светна нещо: в големите магазини за техника,строителни материали и т.н.
можете да влезете и без сертификат,ако сте тарикати. Гледайте да е по към
края на работното време, или в събота/неделя .
   И,разбира се - физиономия тип  "ни лук яли,ни лук мирисали" ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
   Да ви светна нещо: в големите магазини за техника,строителни материали и т.н.
можете да влезете и без сертификат,ако сте тарикати. Гледайте да е по към
края на работното време, или в събота/неделя .
   И,разбира се - физиономия тип  "ни лук яли,ни лук мирисали" ...
Тази физиономия ми е постоянно на лицето. Нито чувствам вина за нещо, нито притеснение. Даже съм усмихнат нон-стоп.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ашколсун бе, аз за да вляза в "Мосю Бриколаж", трябва да имам зелен сертификат, а депутатите ще влизат в парламента без такова зелено говненце? Въпроса не е, защо депутатите ще влизат в парламента без зелен сертификат, а защо аз трябва да имам такова говненце, за да вляза в строителен магазин? Баси лицемерието..

А другата простотия, "Труд" не си плащали наемите, и се канят да ги изхвърлят, ама журналята ревнали, че било посегателство върху свободата на словото.. Бах тая свобода на словото, значи можеш да не плащаш наема си.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
...
Учените идентифицираха нова версия на варианта на коронавируса Омикрон, която затруднява рутинните PCR тестове, съобщава "Гардиън".

Тази мутация се различава от обичайния Омикрон, като при нея липсва конкретен генетичен маркер, който позволява PCR тестовете да се използват като готово средство за регистриране на щама на коронавируса. Така лабораториите не могат да са сигурни дали това е Омикрон или не, освен ако не използват геномно секвениране.
..."

Ами сега. Най-добре е да се лашне още по една ваксинка и без тест.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Тъй де! Само дето превъзходните ваксини не действат на гръцкото „О“. И това е защото му липсва, променена е точно въпросната „корона“. А пък точно нейните „лъчи“ са това, заложено във ваксините. Което пък поставя въпроса това въобще, коронован вирус ли е в момента? Или то като с царете. Един път цар, цял живот цар, докато не абдикираш, пък и след това. Симеончо го доказва.
« Последна редакция: Dec 08, 2021, 08:15 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 78   Нагоре
« назад напред »