Автор Тема: Официалните неофициални тарифни планове на мобилните оператори в България  (Прочетена 14424 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
   Не знам как точно и на какво обучават персонала в магазините на
мобилните оператори,но някои са изключително нагли.
   Веднъж попаднах на един пикльо,който много агресивно се опита да
ми пробута "изгоден" тарифен план (с "безплатен" смартфон),направо
ми идеше да му обърша 2 шамара.
   Е,направих се на културен и се измъкнах от ситуацията учтиво ...
На какво ги обучават ли? Да ти хвърлят нещо в лицето и да ти видят реакцията. Ако се покажеш като нестабилен, значи могат да пробват да ти влязат под кожата и да се опитат да ти набутат/пробутат някой договор.
Но, ако се покажеш спокоен и уравновесен, много бързо се отказват. Аз дори ги питам, какво могат да ми предложат и след като започнат да си декламират договора, ги прекъсвам на трийстата секунда с кисела визиономия и им казвам, че изобщо не ми е по-изгодно спрямо сегашня план. А те, като няма какво по-хубаво да ми дадат и млъкват.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Малко оф-топик, за което се извинявам.
Имам усещането, че за разни промоутъри (да ева аз тия модерни думи) избират най-нахалните и най-простите пишлемета.
Преди 2 години някъде, може и повече, ходих в Технополис тука, във Варна, да купувам прахосмукачка. Търсех си 1600 вата, колко старата ми (която издъхна след 10 години служба и два ремонта от моя страна).  Отбих там всякакви предложения (още на входа) за уреди на изплащане. На щанда с прахосмукачките не намерих нещо над 1200 вата. Довтаса някакво пишлеме, естествено, разговора тръгна любезно, казах, че търся прахосмукачка 1600, или отгоре, като ватове, то ми обясни, че според незнам си кви еврогейски изисквания и практики, за спестяване на енергия, бла-бла, нямало такива. Викам- Окей, харесах тази- една 1200 вата, даже не й знам марката, ама си я ползвам още де, работи. Дайте ми тази. Пишлемето ми казва- "А може ли аз да препоръчам нещо, ще ме изслушате ли?" Е, мисля си, как няма да те изслушам, с тия стари като света методи за вербовка. Казвам- "Да, ще Ви изслушам, но се придържайте към това, което заявих, че търся- 1600 вата, нямате такава прахосмукачка, имате 1200, спрял съм се на нея". Малкия продължава- "Господине, изглежда не сте запознат с новите европейски тенденции и измервателна система- отдавна не се измерва мощността на прахосмукачката, по мощността на двигателя.". Тука го ударих направо на културна ебавка- 'Добре, а според всички европейски системи за измерване, какво ще ми предложите?" Малкият се усмихна режисирано и ми сочи една прахосмукачка 900 вата. И почва да ми обяснява, как според европейските стандарти, мощността на прахосмукачката не се измервала вече според мощността на двигателя, а според всмукателната способност. Аз вече не издържах- "Добре, хайде да ми обясните, как двигател 1200 вата, смуче по-малко, от двигател 900 вата, че не мога да разбера.". Тук промоутърчето леко запецна и пак се върна на европейските стандарти. Аз вече бях набрал инерция, понеже ми стана накрая досаден целия този цирк, и му казах- "Вие като не разбирате, аз ще Ви обясня- двигател 900 вата може да има по-голяма всмукателна способност, според Вашите приказки, от 1200-ватов, само ако 900-ватовия е с чувствително по-тънка тръба. А като гледам, прахосмукачката, която ми рекламирате, 900 вата, е с тръба като  тази, която харесах, с двигател 1200 вата. А сега, как Вашето предложение, ще смуче по-добре от харесания от мен продукт?". И се отказа, взех си, каквото си бях набелязал.

П.П. И такива идиотчета са ги наслагали във всички офиси за продажба на продукти в големите офиси/магазини.
« Последна редакция: Nov 06, 2021, 17:42 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
На теория, 900 ватовата може да се справи и по-добре от 1200. Говорихме ли тук за хеликоптерчето на Марс? Не помня... Според мен, няма как при налягане от един процент само от земната атмосфера онова да литне. Но онези опонират, че имало перки с незнайно каква площ и подемната сила била по-голяма.
Според мен всмукателната сила не зависи единствено от мощността на двигателя или диаметъра на всмукателната тръба. Тук има значение площта на перките, оборотите на двигателя. също. Как е направен. Доброто му охлаждане.
У дома има един прахосмукачка робот. На батерии е, двигателя не му е мощен, малко е, но това нещо как чисти, си нямаш на идея. Приятно учуден останах още първия ден.
Та, не мери само спрямо мощността. В крайна сметка, до седмица или две беше, можеш да върнеш всичко закупено, без да си длъжен да даваш никакви обяснения. Не ти харесва, не ти върши работа, прекалено е шумно и  толкова.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Добро утро :)

Мхм, не са само мощността и диаметъра на тръбата. Но ме съмнява при една и съща тръба 900-ватовата да се справи по-добре, колко да се различават перките.. оборотите също са фактор, да. В слуая 900-ватовата беше някаква промоционална, аз 2-3 пъти съм си купувал такива продукти назад във времето (перфоратор, малка кафемашина), останал съм с впечатление, че по-калпавото се пуска на промоции, съдейки по своя опит. Може и да не съм прав.
Да, имаше някакъв срок за връщане.
Бях мярнал за това хеликоптерче на Марс статия от пролетта някъде, тази година. Може би там играе и фактора, че гравитацията на Марс е около една трета от земната  и предметите там са по-леки?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Ако ще си купуваш прахосмукачка, нещо без торбичка търси. И, ако може, с воден филтър. Той задържа всякакви прахови частици вътре или поне повечето. При останалите винаги нещо излиза навън и можеш да подушиш във въздуха почти веднага, след като я пуснеш. Прекалено са фини много от праховите частици, за да ги хване торбичката и след това филтъра. Това всичко го дишаш след това.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ама я най-хубу една нова метла на жената, и да се хваща да чисти. Хич да не се офлянква.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
За евтина и смучеща смукачка, се купува такава дето са за работилниците. С голям кош, здраво изпълнение, може да смуче и вода на половин цена.
С тези на Дайсън народа се изпедераси.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Промишлена, стабилна и корава - на трифазен ток.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

bdenkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
Извинявам се за разводняването на поредната тема. Коментарът ми ще бъде кратък.

Снощи по- новините на Нова телевизия съобщиха, че: Олигопол - И трите мобилни оператора заедно вдигат цените на предлаганите от тях мобилни услуги и абонаменти Съгласно Инфлацията на Българският лев. Примерно. На договор за месечен абонамент сте на терифа 20 лв. месечен абонамент и т. нат. Заради инфлацията на Българският лев от 20 лв. на месец се увеличава на 60 лв. за месец. Примерно. И от 40 ст. за минута става 2лв. за минута. Инфлация. За SMS е подобно с подобни примери. Може и по- скъпи, може и по- евтини. Това е за сега. За в бъдеще се сещате.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Е тези неща са малко в моята професионална сфера. Има три вида „поли“ — монопол, олигопол и забравих третия. Не е необходимо фактически да е така, а ти да действаш така.

Монопола е най-лесен. Определяш цените по свое усмотрение /изчисление/ и не се интересуваш има или няма други участници на пазара. Може да има, но те да са прекалено малки, а ти да си най-големия. Както казах, това може и да не е така, а ти да действаш по този начин. Много от дребните бизнеси работят точно така.

Онова дето му забравих името, е версия на горното. На пазара има множество, но малки играчи. Пак можеш да не се съобразяваш или да се съобразяваш само с малка част от тях. Например може да се съобразяваш с най-близките до теб териториално.

Олигопола е най-сложния пазарен модел. При него има няколко големи играча. Там всеки се съобразява с всеки, изчисленията са влудяващи, а конкуренцията е убийствена.

Това, което описваш ти, се нарича — тръст или още се среща като картел. Това е случай, когато има няколко големи на пазара и те вместо да се конкурират, се договарят. Това нещо представлява пазарно изкривяване и е незаконно в „белия свят“. Много важни клечки са влизали за по повече от десет години в затвора.

Разбира се, ние сме „бяла държава“ на думи и въпреки, че имаме противотръстово законодателство, то у нас всеки голям свободно, открито се договаря с другите големи, а когато това все пак стигне до разглеждане, нещото се прекратява от съответната комисия.

Корупция, брат…
« Последна редакция: Dec 23, 2021, 09:18 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear