Автор Тема: Собствената операционна система Clear Linux на Intel - Впечатления  (Прочетена 14260 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Мойто си беше домашна систсема.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Тя и мойта, ама пак се разпадна.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

bdenkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
Понеже в заглавието на темата е написано Впечатления, то аз няма да отварям нова тема, а ще питам в тази тема:

В къщи сте на Линукс?   За какво използвате Линукс?

Вид на компютъра?

Например аз.

В къщи. Десктоп. Арч. Само браузер, копиране в  Опън офис от интернет

и евентуално принтиране на книги. Не работя и нямам служебен.






вид н*а
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Какво точно ще сваляш от Download.bg? Може би ще го намерим другаде. Съдържанието там не е точно уникално, че да си заслужава плащане.

Вкъщи основно гледам телевизия (seirsanduk, bggledaitv и подобни места). Това е така, защото в нашата стая нямаме телевизор (не се скъпим за четири лева, други са причините) и лаптопа ми е окупиран от желанията на съпругата. Вързан е към външен, не помня, май беше 31 инча.

Понякога докато тя гледа безсмислици, мога да си свърша и нещо мое, но не много. Семейството иска внимание.

Когато я няма, а аз съм вкъщи (рядко) гледам youtube (invidio.us), пиша в този форум и още един, професионален за моето поприще. Чета някакви работи и никога не ги дочитам. Проверявам новини основно от пощенски списъци и няколко места, от които най-много харесвам Opennet.ru (без www), защото е доста концентриран.

Ползвам АОО/ЛО единствено по професионални причини и това е по-рядко вкъщи. Откакто Спец ме светна за AnyDesk ползвам основно него за целта, като mega.nz ми стана по-скоро резервно копие. АД има някой друг недостатък като прилични проблеми с клавиатури, но не е болка за умиране.

Компютъра е лаптоп, който няма твърд диск (по ирония на съдбата имам чисто нов диск) и го ползвам с жива дистрибуция. Преди основно ползвах Antix (от няколко месеца вече не се събира на компактен диск), но пък точно навреме излезе Девуан 11 minimal live, та сега съм на него.

Мамка му и работа. Преди минималните се събираха на „диск тип визитка“, сега в цял трудно се навират. А уж няма голямо развитие на не-графичните неща. Лудост.

Понякога за разпускане играя Pysolfc или SuperTux. Друго почти не пипам, а и за СТ не ми остава кой знае, колко време. За последния месец сигурно имам не повече от половин час.

Ако ще печатам нещо, основно е в pdf, а не на хартия.
« Последна редакция: May 10, 2022, 16:26 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Clear console history
Настройка на програми
tryn4o 3 2648 Последна публикация Dec 16, 2005, 20:21
от
Gcc vs intel®  c++ compiler for linux
Настройка на програми
ZEN 4 3092 Последна публикация Jun 05, 2006, 09:33
от greenbul
Cmos clear от конзола
Хардуерни и софтуерни проблеми
Gizmo 8 3865 Последна публикация Dec 13, 2007, 16:55
от Gizmo
INTEL VGA Debian GNU/Linux 7.3 (wheezy)
Настройка на програми
Julian_ 1 2374 Последна публикация Dec 18, 2013, 11:26
от Julian_
Intel GVT-g и KVM
Начини за увеличаване на бързодействието
mimosh 0 13990 Последна публикация Jul 03, 2018, 09:04
от mimosh