Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 98928 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Вчера ми се привидя, че Ремо пуска връзка, в чието заглавие пише, че зеления комедиант бил в Бахмут. Така и не отворих връзката, защото повечето връзки на Ремо са от ресурси зад Клаудфлеър, а аз не държа да им давам никаква информация. Чак се позачудих да науча, как се пишат добавки (в гитхъба гългълци щедро са дали скелети) за хромавото нещо. И да си напиша една добавчица, която да проверява дали адреса по ИП е в клаудфлеърското пространство (това е публична информация) и ако е, да не го отваря.

Как да е. Рекох си, че не съм видял нещо и отминах. Нещото не звучи безумно. Няма дума, която да го опише. Бахмут от седмици е под пълно обкръжение. Там почти никъде няма тухла върху тухла останала. Съответно ЧВК обикаля улиците и застрелва от упор всичко, което помръдне. Страшна касапница. Няма как птиче да прехвръкне към Бахмут, камо ли някой да иде на посещение.

И така до преди няколко минути, когато открих руски vlog-ъри да се подиграват по темата. И източника на тази пълна глупост се оказа не някакъв побъркан, бандеровски дебил, а както обичат да я наричат „Комсомолская правда“ на западното полукълбо, а именно „Times“. Не погледнах списанието или вестника, ама е все тая.

Някакви глави прекалено много са се разкаламбучкали. На тези хора им трябва почивка. Как пък чак толкова налудничава информация ще публикуват??? Това е възможно, само ако зеленото човече е отишло в Бахмут с летяща чиния. А после тази чиния е кацнала на Емпайър стейт билдинг. Ега ти тъпотиите :( :( :(
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Бил е там (Бахмут) "преди време, но скоро", кога се е върнал е неизвестно, но се е върнал, в някакво гаражно хале и награждава които е имало за награждаване. Само в Бахмут има такива халета.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Те и тибетците ако живееха по 150 щеше да е бая навалица из баира.



Поредните ти вицове.

   Пак се объркА...

   Става дума за тибетците,които се занимават сериозно със самоусъвършенстване
(йогийски или будистки практики),те живеят над 150 г.
Едва ли са повече от 5% от всички тибетци.

   Точно както в Хималаите.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
А хрумна ли ви, че може да не еса им необходими повече от 150 години на тибетците.

150 год. са „нисшите“ йоги. Има един очен доктор, казва се Мулдашев. Той още в началото на века изписа поредица от книги по въпроса. В Тибет има „живи мумии“ по хиляда, че и по две холяди години.

Не знам защо толкова се учудвате, с какво това е много по различно от съвременните методи за замразяване и размразяване след десетки години. Криогеника или нещо подобно беше.
Дори си плащаш и то бая солено, особено за разни болни богаташи дето се страхуват да умрат.
Или това да замразят органи за кратко време (транспортиране, др.) докато ги трансплантират !

PS: може би най-сериозната разлика между самадхи (ако не бъркам) и криогенно замразяване е че при първото реализацията и контрола е от самия човек, докато във втория са необходими технически средства и то захранвани в течение на дълъг период от време  8)

   Kриогенното замразяване всъщност унищожава тъканите и тялото няма как да се върне към живот.
   Докато състоянието, известно като "самадхи",дава възможност за "оживяване".
Това е нещо като авто-анабиоза,в което жизнените процеси са сведени до минимум.
« Последна редакция: Mar 23, 2023, 21:57 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Зная за откритите от Мулдашев "мумии"

@Nik123, защо не вярваш на това, след като е напълно възможно.

Не малко хора могат съзнателно да забавят сърдечния си ритъм

Представи си такова медитативно състояние, което забавя в пъти метаболизма и потребностите на енергия на тялото ти.

На мен ми се случва да медитирам понякога, когато трябва да се освободя от по-голямо напрежениеи или стрес. Изпадал съм в интересни състояния. Не съм си мерил пулса или честотата на дишан, ма няколко пъти изобщо не изпитвах нужда да дишам. И ми беше много добре. Чак не ми се ставаше и исках да си остана така  :D Толкова хубаво ми беше
« Последна редакция: Mar 23, 2023, 22:56 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
4096, не вярвам, защото, първо, съм агностик (нали така беше думата, Ремотекс беше дал линк), второ, съм скептик за тия неща и ще повярвам, едва когато видя такава жива хилядолетна мумия. Възможни са много неща, на теория, но теорията и практиката са различни неща. Едно е забавен метаболизъм за известно време, друго е хилядолетно живо тяло, биологично няма как да стане, ако ще и през тия хиляда години само да е дишал, лежешком, без да е мърдал и малкия си пръст. Клетките, тъканите, органите, си имат време за живот.
От мен една  [_]3 и лека!
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Направи ми впечатление, и в пропагандните клипове/филми, и в истинските - тва много левичари има ( и са на преден план), а калашниците са си "десни" (все още, в голямата си част).
Другото което ми идва на ума е, че при обработката на клиповете (що ли ги обработват, нали са автентични) може да се обърне огледално кадъра и от дясно да стане ляво.
А иначе знам от време оно, че ако е еди къв си формат и клипа се завърти на 90 градуса, мине се с avidemux с не помня къв филтър, и става картинка, хем малък като обем.
« Последна редакция: Mar 24, 2023, 00:32 от malin1 »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Според ведите времето на земята е разделено на 4 епохи - юги.
Сатья-юга   1 728 000 години
Трета-юга   1 296 000 години
Двапара-юга   864 000 години
Кали-юга   432 000 години


Като кали юга е най-гадната и последната епоха в която живеем и е започнала много наскоро преди около 6000 години или 4000 BC. Започва непосредствено след битката при Курушетра.

А Сатья юга е първата и най-добрата за живеене а и най дългата.

Сега което е интересното. Продължителността на живота спада с по 10 пъти при всяка следваща.
Сатья-юга   100 000 години живот
Трета-юга   10 000 години
Двапара-юга   1000 години
Кали-юга   100 години живот


А в самия край на кали юга продължителността на живота щял да бъде само 50 години.

Сега това много съвпада с библейските години около Адам, Ной и роднини. Които гонят 900 години. Кали юга е почнала много наскоро 4000 г. BC   така че както и да го смяташ исторически отиваш в библейските времена в Двапара-юга, когато хората са живяли по 1000 години. Предполагам става въпрос за някакви вселенски, глобални енергии, които и са определяли живота.


« Последна редакция: Mar 24, 2023, 01:00 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Цитат
Как кво праим - като при всички останали,само че имат предимства през преходния
период,съответно през следващия живот ще са на много по-високо ниво.

Това е така, обаче.... Ведическото учение е че прераждането не е нещо положително. Не е нещо към което трябва да се стремиш. Целта е да нямаш повече прераждания, да отидеш в божието царство (вайкунти) и да живееш вечно. За какво ти е да се прераждаш и пак да се мъчиш?

За какъв ти е да живеш например 100 000 години като пак ще умреш.  Дали ще са 100 или 100000 все тая.
 
Дали ще отидеш на по високо материално ниво също не е много сигурно. Ако си ги вършил гадориите може да се преродиш на адова планета (Пата лока) - и такива имало във вселената.
 
« Последна редакция: Mar 24, 2023, 05:29 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Нашите попове като чуят за прераждане и почват да подскачат и да си скубят брадите. Не разбират 'теорията' на прераждането. Мислят си, че като има прераждания човек трябва непременно 100% да се прероди- вечно и непрекъснато (само че това не е така) .... И им пропада учението за спасението на душата и възкресението. Да вземат малко да прочетът, да се образоват и да видят че даже и да има прераждания, то накрая това не е абсолютно 100% задължително за всички и да видят че пак има спасение.


Никой не е отменял спасението. Ведическото учение е че цикъла на  преражданията завършва с освобождение (спасение по христянски) на душата от материалния свят. И това става когато човек добие съзнание (вяра) в Бога.

Ако трябва да се използва христянската терминология, цикълът на преражданията завършва с Възкресение.
« Последна редакция: Mar 24, 2023, 05:31 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Е то т'ва живот ли е  ??? хилядо години ама без да дишаш, поне 950 от тях в сън да изкараш и ако може на някое място дето климатичните промени няма да ти влияят (няма да мухлясаш междувременно, или ако не те изяде мухъла, молци и т.п. някое диво прасе да те изрови и да замези)

От "адова планета" не виждам никакъв смисъл: 1) като знаеш че по-зле от това няма накъде - можеш да си правиш каквито си искаш поразии там (няма къде по-лошо място да те преместят) 2) а пък ако слушкаш следващата /нова/ планета ще ти се види песен 3) а бе йогите колко ли живеят на тая планета
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Е то т'ва живот ли е  ??? хилядо години ама без да дишаш, поне 950 от тях в сън да изкараш и ако може на някое място дето климатичните промени няма да ти влияят (няма да мухлясаш междувременно, или ако не те изяде мухъла, молци и т.п. някое диво прасе да те изрови и да замези)

Не става дума за вегетативно състояние, каквито идеи се изказаха по горе, а за пълноценен живот. Това означава че ако някой е живял 950 г то на 500 г е изглеждал и е бил млад като за нашите 40-50години

От "адова планета" не виждам никакъв смисъл: 1) като знаеш че по-зле от това няма накъде - можеш да си правиш каквито си искаш поразии там (няма къде по-лошо място да те преместят) 2) а пък ако слушкаш следващата /нова/ планета ще ти се види песен 3) а бе йогите колко ли живеят на тая планета

Карма. Ще си сърбаш попарата докато не си изплатиш греховете.
Но по скоро тези дето попадат там се чувстват добре и на местото си. Човек отива там каквото му е съзнанието. И не може да осъзнае колко е паднал и в каква 'кочина' живее.

Това важи и за нас.

 
« Последна редакция: Mar 24, 2023, 03:14 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Тъпо ми е да пиша след Naka, който е написал фундаментални неща, азбуката на окултните учения. А аз пиша някакви лигавщини. Няма как :'(

=*=

Тук наистина става въпрос за различни неща. Онова си е живот-живот. Ной дето живял стотици години, не ги е прекарал в самадхи.

Онова за Тибет, мога дори повече да шашна Nik123, като му кажа, че хилядолетните „живи мумии“ не са най-старите. Има и на по десет хиляди години. Спекулирането е по въпроса защо са там.

Едната му теория е да се пази генофонда. Но аз не вярвам в нея. По-скоро се поддържа енергийния баланс на планетата от тези души. Както и да е.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Е то т'ва живот ли е  ??? хилядо години ама без да дишаш, поне 950 от тях в сън да изкараш и ако може на някое място дето климатичните промени няма да ти влияят (няма да мухлясаш междувременно, или ако не те изяде мухъла, молци и т.п. някое диво прасе да те изрови и да замези)

Не става дума за вегетативно състояние, каквито идеи се изказаха по горе, а за пълноценен живот. Това означава че ако някой е живял 950 г то на 500 г е изглеждал и е бил млад като за нашите 40-50години

От "адова планета" не виждам никакъв смисъл: 1) като знаеш че по-зле от това няма накъде - можеш да си правиш каквито си искаш поразии там (няма къде по-лошо място да те преместят) 2) а пък ако слушкаш следващата /нова/ планета ще ти се види песен 3) а бе йогите колко ли живеят на тая планета

Карма. Ще си сърбаш попарата докато не си изплатиш греховете.
Но по скоро тези дето попадат там се чувстват добре и на местото си. Човек отива там каквото му е съзнанието. И не може да осъзнае колко е паднал и в каква 'кочина' живее.

Това важи и за нас.

Е то т'ва живот ли е  ??? хилядо години ама без да дишаш, поне 950 от тях в сън да изкараш и ако може на някое място дето климатичните промени няма да ти влияят (няма да мухлясаш междувременно, или ако не те изяде мухъла, молци и т.п. някое диво прасе да те изрови и да замези)

Не става дума за вегетативно състояние, каквито идеи се изказаха по горе, а за пълноценен живот. Това означава че ако някой е живял 950 г то на 500 г е изглеждал и е бил млад като за нашите 40-50години
...

Вижте, помислете поне за следното (реален проверим факт) вечер заспивате, може да сънувате или не после идва и периода на дълбокия сън (безсъзнателност).
Нямате тяло, чувства и т.н., сутрин се събуждате и ето ти чудо: спомняш си всичко от вчера и цялото минало.
Значи има нещо което е отвъд тялото и всичко свързано с него, съзнанието - нощем човек е безсъзнателен (но паметта остава) и сутрин със събуждането на съзнанието паметта пак се връща (съзнанието отново се свързва с паметта).
Висшия живот е в това да живееш в непрекъснато будно съзнание, независимо дали си в тяло или не !

...
От "адова планета" не виждам никакъв смисъл: 1) като знаеш че по-зле от това няма накъде - можеш да си правиш каквито си искаш поразии там (няма къде по-лошо място да те преместят) 2) а пък ако слушкаш следващата /нова/ планета ще ти се види песен 3) а бе йогите колко ли живеят на тая планета

Карма. Ще си сърбаш попарата докато не си изплатиш греховете.
Но по скоро тези дето попадат там се чувстват добре и на местото си. Човек отива там каквото му е съзнанието. И не може да осъзнае колко е паднал и в каква 'кочина' живее.

Това важи и за нас.

И нещо интересно относно Мулдашев, наговата може би най-известна разработка е алоплант, това е мъртва тъкън която след обработка и присаждане (основно на око) оживява и окото започва да функционира.
Има доста инфо из Интернет (част е критична, което не е учудващо, по-скоро е нормално).
Ето един линк след кратко търсене:
https://bnr.bg/en/post/100105946/world-famous-russian-ophthalmologist-ernest-muldashev-visits-sofia
Ако повярваме следва че има нещо в човека което може да оживи дори мъртва тъкън  :o

PS: При другия подход (криогеника) човек става зависим/заключен към материалния/технически свят и си остава там.
« Последна редакция: Mar 24, 2023, 09:26 от ray »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Вижте, помислете поне за следното (реален проверим факт) вечер заспивате, може да сънувате или не после идва и периода на дълбокия сън (безсъзнателност).
Нямате тяло, чувства и т.н., сутрин се събуждате и ето ти чудо: спомняш си всичко от вчера и цялото минало.
Значи има нещо което е отвъд тялото и всичко свързано с него, съзнанието - нощем човек е безсъзнателен (но паметта остава) и сутрин със събуждането на съзнанието паметта пак се връща (съзнанието отново се свързва с паметта).
Висшия живот е в това да живееш в непрекъснато будно съзнание, независимо дали си в тяло или не !

Не случайно наричат съня: малка смърт. Душата напуска тялото. Но тъй като „пъпната връв“ не е скъсана, то и тленното тяло не умира. Състоянието на сън, както и други състояния като опиенение от алкохол и наркотици, обратното хормонална възбуда, са все неща помагащи по-лесно да понасяме материалния свят. Но това, всичко са патерици. Един ден ще спрем да ги ползваме.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4443 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 68702 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx