Автор Тема: Отново имам проблем  (Прочетена 828 пъти)

ivo_86_8

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Отново имам проблем
« -: Jan 08, 2005, 12:15 »
Значи оптивам се да инсталирам супер самба  добре свалих я хубаво тръгнах по стъпките на реадмето но до къде стигам първо ми даваше следнтата грешка след като се опитвах да направя командата ./configure влезнал съм в директорията на програмата т.е дето сам я разархивирал.даде ми следната грешка "configure: error: no acceptable C compiler found in $PATH" след като инсталирах компилатора ми даде пък друга грешка:"checking for X... configure: error: Can't find X includes. Please check your installation and add the correct paths! и аз съм до тук вече незнам какво да го правя.Ако някой знае плс да ми каже!мерси
Активен

kwiksilver

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
    • Профил
Отново имам проблем
« Отговор #1 -: Jan 08, 2005, 12:48 »
аз малко наизуст ще те посъветвам, но пробай нещо от сорта на: ./configure --with-x-includes=/usr/X11R6/include/X11
значи, първо пиши configure --help да видиш какви опции има - може да не е точно --with-x-includes, а нещо от сорта... и също така провери дали това е пътеката - влез в /usr/include и там виж коя директория се казва подобно на X11 или X11R6... при мен е тази, която съм написал, при теб може да е друга.. друг вариант - свали си пакета (каквото и да е това супер самба дет казваш) като rpm или deb - те се инсталират по-автоматично и без да трябва да компилираш...
Активен

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
Отново имам проблем
« Отговор #2 -: Jan 08, 2005, 12:54 »
с каква дистрибуция си ?
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

ivo_86_8

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Отново имам проблем
« Отговор #3 -: Jan 08, 2005, 13:32 »
Suse 9.2 извинявам се забравил съм да напиша
Активен

ivo_86_8

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Отново имам проблем
« Отговор #4 -: Jan 08, 2005, 13:34 »
Цитат (kwiksilver @ Ян. 08 2005,13:48)
аз малко наизуст ще те посъветвам, но пробай нещо от сорта на: ./configure --with-x-includes=/usr/X11R6/include/X11
значи, първо пиши configure --help да видиш какви опции има - може да не е точно --with-x-includes, а нещо от сорта... и също така провери дали това е пътеката - влез в /usr/include и там виж коя директория се казва подобно на X11 или X11R6... при мен е тази, която съм написал, при теб може да е друга.. друг вариант - свали си пакета (каквото и да е това супер самба дет казваш) като rpm или deb - те се инсталират по-автоматично и без да трябва да компилираш...

Ми чесно да ти кажа и намен ще ми е по-лесно така през РПМ ама като незнам как да стане защото аз едва едва човъркам в СУсе-то несам солкова запознат.
Активен

ivo_86_8

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Отново имам проблем
« Отговор #5 -: Jan 08, 2005, 13:56 »
Лелеееееее колко съм тъм лелееее не супер самба а е супер карамба мале мале.
Активен

  • Гост
Отново имам проблем
« Отговор #6 -: Jan 08, 2005, 14:19 »
ахахахха, имах чувството, че е това (понеже аз преди половин час я инсталирах..;-) но реших, че така си мисля просто защото аз се занимавам с нея... ами значи напиши точно това, което ти написах в предния пост - при мен така стана. освен това rpm пакетите не вършат работа, да ти кажа, ако не си разбрал.. и също така да кажа, че аз съм много разочарован от тази супер карамба... в инсталационните дискове има една просто карамба - тя ми харесва повече и е 100 пъти по-функционална... тази суперската мисля веднага да я махна...
Активен