Автор Тема: Странно деградиране на производителността  (Прочетена 2141 пъти)

sdr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 655
    • Профил
Имам следния много интересне проблем - системата ми (Gentoo, 2.6.10), като поработи няколко дена и започва да се държи странно: като движиш мишката курсора замръзва за малко след това продължава нормално след това пак прескача. Най-странното е, че при рестарт нещата се оправят, а когато избия всички демони, Х-ове и прочие пак си прескача курсора на мишката (даже и тоя на gpm). Днеска стигнах дотам, да направя swapoff -a и да тествам - ефект нямаше. Интересно дали при други се е получавало и как са го решили проблема.

п.с. Иначе хардуера е сравнително добър AMD 1.6 DDR 512M. Но най-ме претиснява че след ребоот се оправя за няколко дена
Активен

CaBA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 303
    • Профил
    • WWW
Каква ти е мишката? USB или PS/2? Аз имах подобен проблем с ядро 2.6.6 на SuSE и USB мишка Logitech (от най-простия модел) и го реших, като и сложих преходник USB->PS/2 и я включих в PS/2 порта.
Активен

10 години ябълкова диета стигат, стигат!

alabal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2173
  • cat /earth/europe/bg/sofia | grep Nacamura
    • Профил
Аз имах подобен проблем, който се оказа, че е свързан с DMA на харда и на CD.
Какво ти дава
hdparm -d /dev/hda
hdparm -d /dev/hdb

Трябва да е нещо като:

hdparm -d /dev/hda

/dev/hda:
 using_dma    =  1 (on)
Активен

It makes you awful glad that you were born a man.

sdr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 655
    • Профил
Ми то ДМА-то ми е включено обаче то сега и не прескача. Като почне да прескача ще го проверя пак. Мишката ми е USB Logitech. Интерсено защо обаче го прави след като понатрупа uptime(или на мене така ми се струва) ако проблема е в драйвера на USB мишките няма ли да е добре да се оплачем някаде белким го фикснат?
Активен

  • Гост
Не занм - нямам таква мишка, просто dma трябваше да се изключи като вариант, защото имах точно същите проблеми при изключено dma.
Активен