Автор Тема: проблем при видео възпроизвеждане  (Прочетена 1745 пъти)

dmvic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
    • Профил
    • WWW
Здравейте,
проблемът е следния:
използвам slackware current, но още като го инсталирах през декември започна да ми прави проблеми. Когато пусна да гледам нещо без значение с кой софтуер след 20 минути филма започва да насича, системата се скапва и ако не излезна от програмата навреме Х-а умира и ако съм на runlevel 4 се рестартира, ако не - налага се да рестартирам машината. Същото нещо става и като отварям страници с по-обемни или повечко на брой картинки. До сега всички обновявания със swaret не са помогнали. Системата е на сата диск с reiserfs, като '/' е 6GB, а '/home' - 80GB. Останалите параметри са: рам - 256 MB, суап - 300 MB, процесор AMD XP2500+, видео - GF5500 64MB.
Дано да може някой да ми помогне.
Благодаря предварително.
Активен

"...don't care what people say, just follow your own way..."

spawnman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 455
    • Профил
проблем при видео възпроизвеждане
« Отговор #1 -: Feb 27, 2005, 13:12 »
Провери ли за съобщения за грешки из логовете на Х-а?
Активен

Mandriva Cooker
BlackBox

FV80503200 SL27J, 82437FX TSC, 128 (4x32) MB 72pin EDO, AHA-2940UW, ST34572W, M2513A, CDU521, CTL0024, 3C509b-TPC, 215R3PUA22, FP767-12

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
проблем при видео възпроизвеждане
« Отговор #2 -: Feb 28, 2005, 09:46 »
Прилича ми на температурен проблем на видеото. Провери ли дали не прегрява?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

dmvic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
    • Профил
    • WWW
проблем при видео възпроизвеждане
« Отговор #3 -: Feb 28, 2005, 12:00 »
Не откривам никакви грешки в ~/.xsessionerrors, a не мога да видя дали прегрява видеото. Знам че под хр не ми прави подобни проблеми.
Активен

"...don't care what people say, just follow your own way..."

spawnman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 455
    • Профил
проблем при видео възпроизвеждане
« Отговор #4 -: Feb 28, 2005, 12:29 »
Под log-ове имах предвид онези, които се намират в /var/log/ директорията...
Активен

Mandriva Cooker
BlackBox

FV80503200 SL27J, 82437FX TSC, 128 (4x32) MB 72pin EDO, AHA-2940UW, ST34572W, M2513A, CDU521, CTL0024, 3C509b-TPC, 215R3PUA22, FP767-12

IvanST

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 369
    • Профил
проблем при видео възпроизвеждане
« Отговор #5 -: Feb 28, 2005, 22:18 »
Според мен това е някакъв хардуерен проблем CPU RAM Video просто трябва да направиш сериозна проверка на хардуера за стабилност.Овърклоквана ли е ситемата?Какво значи под уиндоус не го прави пускал ли си някой тест който товари процесора или видео картата ?
Активен

dmvic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
    • Профил
    • WWW
проблем при видео възпроизвеждане
« Отговор #6 -: Mar 02, 2005, 20:14 »
Така... Забравих някои пояснения... Първо този проблем го нямаше преди да сменя хард диска, а другите компоненти си работиха нормално. Съмнявам се дали не е от факта че ми даде един два пакета грешни при инсталацията от дисковете. Иначе в никои лог не пише някакви грешки, а когато не стартирам екс и пробвам да пусна филм с mplayer не иска да тръгне със svga драйвер, а само със vesa. При svga дава грешка 'vo error: mmap error rrr' ако правилно съм запомнил. Съмнения ми са да не е от самия хард нещо или пък от journalfs-a, или може би някакви библиотеки не са се инсталирали правилно въпреки че доколкото си спомням не ми беше дал грешка в пакет с библиотеки, но не съм сигурен.
Активен

"...don't care what people say, just follow your own way..."

dmvic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
    • Профил
    • WWW
проблем при видео възпроизвеждане
« Отговор #7 -: Mar 07, 2005, 23:57 »
Newsflash: открих, че колкото по-малко приложения имам стартирани толкова по-дълго изтрайва видеото и по-бързо се работи с изображенията. При нормално стартиране изтрайва около 20 минути, а като убия тук таме някой не толкова нужни неща и останат само тия дето не знам за какво служат и трябват ли ми изтрая почти 50 минути филма...
Активен

"...don't care what people say, just follow your own way..."