Автор Тема: xterm fullscreen mode  (Прочетена 2192 пъти)

asm22

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
xterm fullscreen mode
« -: Jul 20, 2005, 13:48 »
Как може xterm да се писне във fullscreen mode и да се стартира определена програма в него? В .xinitrc записвам да се изпълни turbo vision приложение. В резулатат , то винаги се залепя за горен ляв ъгъл и е приблизително 1/2 ширина и 1/2 височина от дисплея. Ако в .xinit напиша:
twm &
xterm -e myprog

Пак не е както искам. Понеже twm ме чака да оразмеря xterm.

Идеята на всичко това е да пусна една програма която е за текстов режим в графичен и xterm да покрие целия дисплей? Нищо повече. Не е важно какво ще е решението важното е да се намери такова:-)

Или как да пусна една конзолна текстова програма в графичен режим и то така , че да покрие целия дислей?

xterm -geometry 160x60-0+0 -e myprog не сработи. Пак програмката се залепя за горен ляв.

Само видях , че ако дам kill или exit на (twm)прозорец и предварително съм го разпънал , програмчето остава така както е било.
Активен

rpetrov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 571
    • Профил
    • WWW
xterm fullscreen mode
« Отговор #1 -: Jul 20, 2005, 18:03 »
- ако правилно съм разбрал не ти трябва 'Window Manager' (WM)
- незнам защо ти се лепи в горния ляв, при мен с/без (WM) си е горния десен.
Активен

asm22

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
xterm fullscreen mode
« Отговор #2 -: Jul 21, 2005, 11:33 »
Не ми трябва WM. Искам само да мина в графичен режим и tv app-то да е на целия дисплей.

Като гледам и наблюдавам tv app-то си създава свой xterm и винаги го наглася на +0+0(горен ляв) и никога не е на целия дисплей.

Дори и да напиша в .xinitrc
xterm -geometry 80x80+0+0 - e ./boza

Където ./boza е програмчето

В резултат имам xterm и друг в който е ./boza


xterm -geometry 80x80-0+0 - e ./boza

Сега като искам да е в горен десен(-0+0)

Се вижда , че имам два xterm. Този и нов който си отваря сам ./boza

Какво може да се направи?
Активен

rpetrov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 571
    • Профил
    • WWW
xterm fullscreen mode
« Отговор #3 -: Jul 21, 2005, 18:19 »
значи xterm си работи както трябва и има проблем с "./boza", защото прозореца който тя отваря не е на цял екран.

край по темата "xterm fullscreen mode" .
продължението трябва да се "./boza fullscreen mode"

положението на прозореца се определя от "Window Manager", когато няма такъв и не е указано от програмата прозорците на X Window са в горния ляв край (0, 0) - това си е стандартно.


сега при стартиран twm - той има една функция f.fullzoom. на прима виста се сещам как да се настрой да се изпълнява например при натискане на някой бутон на мишката или клавиатурата.


Щом ./боза си отваря собствен прозорец (явно не е само за текстови терминал) , трябва ли да се стартира през xterm ?
Приложението ./боза (tv-app ?) няма ли настройка, с която да се укаже да отваря прозореца на цял екран ? Това би  решило проблема.
Активен