Автор Тема: Защо не мога да вляза копирам в папка с админски права?  (Прочетена 30344 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не беше половината, а това с определянето на цените остана в миналото. Изобщо, тяхното положение не е никак розово (imnsho), но това е тема за друг разговор.

Я ми кажи, защото очевидно нещо съм пропуснал, което се е случило в арабския свят.

Защо да не им е розово положението?

Последните новини, които се чуха от там е, че някакъв принц поизтрепа други принцове и по този начин за първи път се получи еднолична власт. Което за мен си беше новина. Аз си мислех, че и до този момент е абсолютна монархия, а то била някаква плутокрация.

Та след като нямат проблеми за престола, то единствения им проблем си остава вечната заплаха от Иран. Ама там не са сами. Дори наистина Тръмп да се е отметнал, което само го предполагам, не съм го чул. Пак не са сами. Израел винаги биха ги подкрепили. Защото падането на саудитската династия вещае много лоши дни за самите евреи. А те не биха допуснали подобно нещо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Не, имаше нещо дето работеше и вече не работи. Това е особеност на скапания софтуер.
Една мъдрост на индианците от Дакота гласи: “Когато забележиш, че яздиш умрял кон, слез от него.”

Но в професионалния живот се опитваме да разработваме често други стратегии за действие:

  1. снабдяваме се с по-як камшик
  2. сменяме ездача
  3. казваме, че винаги сме яздили този кон
  4. създаваме работна група, за да анализира коня
  5. посещаваме други места, за да видим как яздят там умрели коне
  6. повишаваме стандартите за качество за яздене на умрели коне
  7. създаваме Task-Force, за да съживи коня
  8. плащаме на хора от чужбина, които уж можели да яздят умрели коне
  9. включваме обучителен модул, за да се научим да яздим по-добре
 10. правим сравнение между различни умрели коне
 11. променяме критериите, които определят кога един кон е умрял
 12. впрягаме много умрели коне заедно, за да станем по-бързи
 13. обясняваме: Никой кон не може да е толкова умрял, че да не може повече да го яздим
 14. правим проучване, за да видим има ли по-добри и по-евтини умрели коне
 15. обясняваме, че нашият кон е по-добре, по-бързо и по-евтино умрял, отколкото други коне
 16. създаваме група по качеството, за да се намери приложение на умрелите коне
 17. откриваме независимо разходно перо за умрели коне
 18. увеличаваме сферата на отговорност на умрелия кон
 19. развиваме мотивационни програми за умрели коне
 20. преструктурираме, за да може една друга област да получи умрелия кон.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Благодаря, Ясене!

Прекрасно описа Sd.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
такааа... значи сведохме въпроса до това дали хардуера трбява да се прозивежда според наличния софтуер или софтуера да се пише за произвеждания хардуер? Вече предполагам на 100% се сещате колко е прав джета и колко е крив ясена...

за съжаление положението е - ни тъй, ни инак
добре дошли в реалния свят  [_]3

П.П. и аман от пишман програмистчета дето редовния им отг. е - А-а-а това е хардуерен проблем. Смени си хардуера и т.н. и след 100 смени все ще нацелиш некъв работещ хардуер с нашия софтуер  ???

П.П.П. А проблема с умрелия кон SD е че когато му се качваха, не питаха потребителите дали искат ами питаха само разработчиците, а техния отг. го знаем - сменяйте хардуер/софтуер (ъпгрейдвайте се демек) докато намерите нещо работещо и т.п.
..и затова сега положението е чукча писател (дивелъпър), чукча  не читател (юзверг/ползвател).
- или иначе казано: "Спасението на давещите се е дело на самите давещи се." - Остап Бендер

добре че още се намират хора тъдява да подхфърлят по някоя сламка от време на време - инак отдавна да сме потънали  :P
« Последна редакция: Jun 16, 2018, 18:52 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А най-голямата страрогръцка трагедия в случая е, че Sd е правен за сървъри. РХ се опитват да пробият на работния плот, но бизнеса са им сървърите. За сега Гном, Уейлент и другите неща им носят единствено загуба. Затова си гледат сървърите. И смотан демон е правен за тях. Доказателство е, че още от самото начало в него има неща, който не са полезни за работен плот, но са задължителни за сървър.

Не знам дали има астероид, който ще цапне Земята, а чичо Брус е вече дърт и не може да ни спаси. Не знам дали Йоан е бил пил много медовина, когато е писал откровението си. Само знам, че ни предстоят много интересни времена. И това не е задължително да е приятно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Имам само едно въпросче.

След като ви е жизнено необходима видео производителност и така или иначе ползвате несвободен софтуер, за чий ви е да ползвате линукс като операционна система?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ko риече???

Аз пия, тебе те хваща. Няма несвободен софтуер тука. И никой не е казвал такова нещо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
А ти що ползваш Линукс, като използваш Интел/АМД процесор, ЕЮФИ/Биоса на дъното не е свободен, не знаеш какво има във фърмуера ти на дисковете, на монитора, не знаеш какво има в чипсет-а ти на дъното, дори САТА кабелите на диска ти са патентовани. Използваш ток от Енергото ( а не свободен) , не знаеш и какво има във рутер-а ти, пощата ти я чете Гугъл, трафика ти минава през сървъри за които не подозираш, Линукс-БГ ти знае паролата, ИП-то, чете/пише в бисквитките ти на собствения ти диск. Чудя се и как се храниш като не знаеш какво има в хляба и какво е яло прасето преди да ти го сервират.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
А ти що ползваш Линукс, като използваш Интел/АМД процесор, ЕЮФИ/Биоса на дъното не е свободен, не знаеш какво има във фърмуера ти на дисковете, на монитора, не знаеш какво има в чипсет-а ти на дъното, дори САТА кабелите на диска ти са патентовани. Използваш ток от Енергото ( а не свободен) , не знаеш и какво има във рутер-а ти, пощата ти я чете Гугъл, трафика ти минава през сървъри за които не подозираш, Линукс-БГ ти знае паролата, ИП-то, чете/пише в бисквитките ти на собствения ти диск. Чудя се и как се храниш като не знаеш какво има в хляба и какво е яло прасето преди да ти го сервират.
Тоест отговор на моя въпрос нямаш. Но си написал 20 глупости или неверни неща.

За твоя информация процесорите не са  софтуер. За съжаление все още няма свободни алтернативи, но и по това се работи и ще стане един ден. BIOS-са отдавна умря. Все още се намират тук таме C2D машини с BIOS, но дори и хардуерен геронтофил като мене, вече избягва да ги ползва. Ако не си чул има едно нещо наречено coreboot което успешно заменя и BIOS и UEFI на правилния хардуер.

Останалите ти "аргументи" или попадат в същата графа като процесорите или са такива колосални тъпотии че не ми се занимава с тях. За сега.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ясене, това, което използва Джет, се нарича ирония. Иронията е проява на интелигентност, не на тъпотия. Иронизираше те, защото си измисли аргумент, след, което го приписа на нас и на края въз основа на това заключи, че не сме прави. В науката за дебатиране, това със сигурност има определено име. Но ние простонародно го наричаме демагогия.

За разлика от него обаче, ти написа няколко отявлени глупости.

Професорите от много отдавна са много повече софтуер, отколкото хардуер. Горе-долу това е от времето, малко преди да попаднеш в тоя форум.

Има свободни професори. Не са един и два. Сигурен съм, че, ако тръгна да ги изброявам на prima vista, то ще пропусна поне няколко. В този портал дето сме, има новина за компания, която развива бизнес с такива. Специално ги няма написани най-последните новини от там, но положението е съпоставимо с ARM.

BIOS не е мъртъв. Това, че ти не го виждаш, не означава, че не е произвеждат платки с него и не се продават. И така ще е поне още десет или двадесет години.

И последната малоумщина. След като сам си измисли и ни натресе аргумента, че след като не използваме само свободен софтуер, то изобщо не трябва да използваме ГНУ/Линукс, то нямаше никакво право да даваш пример със Coreboot.  (съществуването на) Собствения ти пример обори тезата ти. Не живеем в идеален свят. Но все пак, държейки на собствената си линия, трябваше да кажеш Libreboot.

п.п. v9 имах предвид, че така ARM е твърде общо.

п.п.п. Не разбирам, защо случаен ламер като мен, трябва да обяснява елементарни, технически неща на професионалист като теб, дето от това ядеш хляб??? Мен би ме било срам да дойде инженер, да ми обяснява базиса на моята професия.
« Последна редакция: Jun 17, 2018, 08:57 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1257
    • Профил
Не беше половината, а това с определянето на цените остана в миналото. Изобщо, тяхното положение не е никак розово (imnsho), но това е тема за друг разговор.

Я ми кажи, защото очевидно нещо съм пропуснал, което се е случило в арабския свят.

Защо да не им е розово положението?

Последните новини, които се чуха от там е, че някакъв принц поизтрепа други принцове и по този начин за първи път се получи еднолична власт. Което за мен си беше новина. Аз си мислех, че и до този момент е абсолютна монархия, а то била някаква плутокрация.

Та след като нямат проблеми за престола, то единствения им проблем си остава вечната заплаха от Иран. Ама там не са сами. Дори наистина Тръмп да се е отметнал, което само го предполагам, не съм го чул. Пак не са сами. Израел винаги биха ги подкрепили. Защото падането на саудитската династия вещае много лоши дни за самите евреи. А те не биха допуснали подобно нещо.

Това с изтрепването на конкуренцията сигурен ли си, че е вярно? Защото аз не съм чул арестуваните аристократи да са били разстреляни с гаубици. Чух само, че е събрал някъде към 100+ милиарда от тях. Оставям ти да се сетиш защо са му трябвали.

Преди две-три години, когато пак тръгнаха да се смъкват цените на петрола, в един момент резервите на Саудитска Арабия се оказаха по-малко от тези на Русия. Та много скоро цените пак тръгнаха нагоре.

И като кашик би трябвало да знаеш много добре, че не оръжията убиват, което обяснява неуспехите на саудитците срещу хутите в Йемен.

Проблемът между Саудитска Арабия и Иран най-вече е религиозен и единственият начин да се разреши е да седнат и да се разберат.

Същото важи между другото за Израел и Иран. И мисля, че те по-лесно ще се разберат, отколкото двете течения на исляма.
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1257
    • Профил
Ясене, това, което използва Джет, се нарича ирония. Иронията е проява на интелигентност, не на тъпотия. Иронизираше те, защото си измисли аргумент, след, което го приписа на нас и на края въз основа на това заключи, че не сме прави. В науката за дебатиране, това със сигурност има определено име. Но ние простонародно го наричаме демагогия.

Това, което използва Jet не е ирония, а ad hominem аргументи, които показват безсилие и липса на други аргументи. И демагогията я виждам от ваша страна, а не от негова. Не забравяй, че в момента флеймим по повод systemd и куците драйвери за NVidia.

Хайде да попитам защо видеокартите на Intel нямат проблем със systemd? Можеш ли да кажеш каква е причината? Кой управлява работата на видеокартата? Има ли проблеми с такива карти на дистрибуции без systemd?
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1257
    • Профил
А най-голямата страрогръцка трагедия в случая е, че Sd е правен за сървъри. РХ се опитват да пробият на работния плот, но бизнеса са им сървърите. За сега Гном, Уейлент и другите неща им носят единствено загуба. Затова си гледат сървърите. И смотан демон е правен за тях. Доказателство е, че още от самото начало в него има неща, който не са полезни за работен плот, но са задължителни за сървър.

Поименно, колега, поименно ::)
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А най-голямата страрогръцка трагедия в случая е, че Sd е правен за сървъри. РХ се опитват да пробият на работния плот, но бизнеса са им сървърите. За сега Гном, Уейлент и другите неща им носят единствено загуба. Затова си гледат сървърите. И смотан демон е правен за тях. Доказателство е, че още от самото начало в него има неща, който не са полезни за работен плот, но са задължителни за сървър.

Поименно, колега, поименно ::)

Е, какво да ти изброявам???

То е повече от ясно. Пък и го намекнах в предишно мнение. Смотан демон е строшен още при проектирането. А обяснението за това не, като да не е давано десетки пъти. Няма никой, който да се е заинтересувал и за секунда от адовото изчадие и да не го е прочел. Но след, като желаеш, специално за теб давам познатата до болка връзка, където е обяснено нашироко:

http://ewontfix.com/14/

Но все пак, понеже си пързалив, ще се опиташ да минеш с номера, че това са общи приказки, несъществени неща, празни страхове. И, че реално вътре няма списъка, за който ме питаш.

Поради тази причина се постарах да открия първоизточника на „празните страхове“. Ето ти го:

http://0pointer.de/blog/projects/systemd-for-admins-1.html

Лично от създателя на Sd. Забележи, кога е написал статията. ПРЕДИ ОСЕМ ГОДИНИ!!!

Колкото и да ти е мъчно, но Sd по замисъл е направен за сървъри. Което е добра новина. Означава, че скоро ще можем да го изметем от работния плот, след като успеят да го наложат.

А защо изобщо го пуснаха на работен плот??? Ами по същата причина, както всичко друго, което правят. Пускат го във Федора и останалите дистрибуции, за да им служим за безплатни опитни зайчета. И когато са сигурни, че нещото (Sd в този случай) е зряло, си го пускат и при тях.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1257
    • Профил
А най-голямата страрогръцка трагедия в случая е, че Sd е правен за сървъри. РХ се опитват да пробият на работния плот, но бизнеса са им сървърите. За сега Гном, Уейлент и другите неща им носят единствено загуба. Затова си гледат сървърите. И смотан демон е правен за тях. Доказателство е, че още от самото начало в него има неща, който не са полезни за работен плот, но са задължителни за сървър.

Поименно, колега, поименно ::)

Цитат
Е, какво да ти изброявам???

Изброй нещата, които според теб не са полезни за desktop машина? Нали знаеш, коя е отличителната черта на сървърите? И защо искаш desktop машините да не са като тях? Но ако може ясно и с малко думи.

Цитат
То е повече от ясно. Пък и го намекнах в предишно мнение. Смотан демон е строшен още при проектирането. А обяснението за това не, като да не е давано десетки пъти. Няма никой, който да се е заинтересувал и за секунда от адовото изчадие и да не го е прочел. Но след, като желаеш, специално за теб давам познатата до болка връзка, където е обяснено нашироко:

http://ewontfix.com/14/

Но все пак, понеже си пързалив, ще се опиташ да минеш с номера, че това са общи приказки, несъществени неща, празни страхове. И, че реално вътре няма списъка, за който ме питаш.

Поради тази причина се постарах да открия първоизточника на „празните страхове“. Ето ти го:

http://0pointer.de/blog/projects/systemd-for-admins-1.html

Лично от създателя на Sd. Забележи, кога е написал статията. ПРЕДИ ОСЕМ ГОДИНИ!!!

Е, и? Попитах те да изброиш от първите десет дистрибуции в DistroWatch колко са без systemd. Сега ще те попитам и дали е случайно това, че основните linux дистрибуции избраха да използват systemd? Всички ли са идиоти от тях или Red Hat са им платили?

И за протокола и за повече яснота на флейма -- не твърдя, че systemd е върхът на сладоледа и че в един момент няма да се появи нещо по-добро. Така, че спестете си хапливите коментари по този повод.

Цитат
Колкото и да ти е мъчно, но Sd по замисъл е направен за сървъри. Което е добра новина. Означава, че скоро ще можем да го изметем от работния плот, след като успеят да го наложат.

Ами хубаво, защо тогава ревеш? Възприемаш китайския подход и това е.

Цитат
А защо изобщо го пуснаха на работен плот??? Ами по същата причина, както всичко друго, което правят. Пускат го във Федора и останалите дистрибуции, за да им служим за безплатни опитни зайчета. И когато са сигурни, че нещото (Sd в този случай) е зряло, си го пускат и при тях.

Е, и? Нима Debian нямат подобен подход? Защо има systemd в Debian, предназначен за desktop машини? Пак ли Red Hat са виновни? А в Ubuntu защо го има? Не съм проверявал, но виж там дали и на Slackware не са платили от Red Hat (допреди две години се държаха, ама знае ли се)?

Вече го казах -- усложняването на софтуера е неизбежно. Следващата степен на еволюцията. Стигнали сме до ниво, на което досегашните принципи и подходи не вършат работа.

Толкова от мен по този въпрос.
« Последна редакция: Jun 17, 2018, 17:59 от ddantgwyn »
Активен

the lamer's team honourable member