Автор Тема: dock станция за андроид  (Прочетена 3056 пъти)

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
dock станция за андроид
« -: May 08, 2013, 08:42 »
Бърз въпрос към хората дето са се занимавали с подобни неща. Вчера придобих един samsung galaxy xcover2. Процесорът е двуядрен и веднага ми се прииска да сложа Ubuntu за андроид. Да обаче си трябва док станция.
От друга страна имам 2 джаджи дето са нещо подобно.
Plugable 125 - туй са клиенти за multiseat - VGA, 2 USB-та
другото е
HP-t200 zero client - туй пък е малко по интелигентно щото се ползва за клиент за windows multipoint server.
Та мисълта ми е дали някаква такава джаджа може да се ползва за док за андроида.
На това вероятно няма да можете да ми отговорите, но питането ми е как се връзва андроид телефон към док станция с монитор, клавиатура, мишка и прочие. Нещо инсталира ли се на самия телефон или като се пъхне, мониторът и другата периферия тръгват сами.
Аз като вържа телефона към тия жужавки, нищо не става.

Мерси
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

d1saster

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 182
    • Профил
Re: dock станция за андроид
« Отговор #1 -: May 08, 2013, 18:21 »
Погледнах набързо спесификациите на телефона и се оказва, че поддържа MHL, т.е. можеш да ползваш MHL to HDMI Adapter. С не го ще можеш да изкараш картина и звук през HDMI. В такъв режим обаче не можеш да ползваш USB вход (за клавиатура, мишка, хард дискове). Можеш да ползваш Bluetooth клавиатура + мишка. USB хард диск за съжаление няма как да ползваш, докато ползваш MHL.

Самсунг имат мултимедиен док с HDMI и USB едновременно, но не знам дали е съвместим с телефони/таблети освен изброените:

Smart Dock Multimedia Hub
http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EDD-S20JWEGSTA
Активен

petko10

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: dock станция за андроид
« Отговор #2 -: May 21, 2013, 15:02 »
 Че то Убунту за Андроид не е излязло още . Не знам за къде го пазят , но понеже сега се занимават с мобилната операционна система предполагам тоя проект е замръзнал .
Активен

Kras

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 155
  • Distribution: Arch
    • Профил
Re: dock станция за андроид
« Отговор #3 -: May 21, 2013, 15:31 »
Ipolit я кажи как е телефона, че мисля да си купувам такъв(Samsung S7710 Galaxy Xcover 2).
Единственото което ме спира е че няма Жироскоп и казват, че екрана на слънчева светлина е кофти - така ли е?
Активен