Автор Тема: Debian - nvidia - 3.2 kernel  (Прочетена 2088 пъти)

Wessly

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Debian - nvidia - 3.2 kernel
« -: Apr 24, 2012, 15:09 »
Здравейте,

имам проблем с nvidia драйвъра на Debian SID под 3.2 кернел. Като стартирам някоя игра и просто или не тръгва или сече ужасно много. Под 2.6 нямах такива проблеми. Има ли някакво решение?
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Debian - nvidia - 3.2 kernel
« Отговор #1 -: Apr 24, 2012, 16:13 »
Каква е картата, кой драйвър е инсталиран, как е инсталиран?
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Debian - nvidia - 3.2 kernel
« Отговор #2 -: Apr 24, 2012, 16:33 »
Може би проблемът е не в ядрото, а в новата версия на драйвъра за видеокартата.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Debian - nvidia - 3.2 kernel
« Отговор #3 -: Apr 24, 2012, 16:37 »
В момента съм със squeeze и съм инсталирал "заводския" драйвър,защото nouveau не ми харесва как работи на моята машина.Та аз знам два начина как се инсталира несвободния драйвър.
1.Първи начин:Инсталират се linux-headers на ядрото.След това се тегли съответния драйвър от сайта на nVidia и се стартира инсталацията като се излезе от графичната среда,
2.Втори начин:Като се изтегли инсталционен скрипт sgfxi.След това пак се излезе от графична среда и се стартира скрипта.Ето и инфо за скрипта:
http://smxi.org/site/faqs-sgfxi.htm
« Последна редакция: Apr 24, 2012, 16:40 от radoshow »
Активен

Wessly

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Debian - nvidia - 3.2 kernel
« Отговор #4 -: Apr 24, 2012, 17:15 »
295.40 е драйвъра, но и с 295.33 пробвах, пак така. Под 2.6 кернел със същите нямах проблем, минах ли на 3.2 кернел нещата се оцапаха. А ги инсталирах драйвърите и по двата начина от wiki на дебиан (както винаги си го правя, сигурно десетки пъти) и с драйвъри от сайта на nvidia. Ползвам Debian от 4 години и д/г имам представа, че грешката не е в мен май тоя път. Може би да изчакам ъпдейт в sid пакетите?
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Debian - nvidia - 3.2 kernel
« Отговор #5 -: Apr 24, 2012, 17:49 »
Проблема ти не е в ядрото.Аз като инсталирах squeeze-то+backport хранилищата също беше с 3.2 ядро и Xorg 7.6.Драйвъра се инсталира без проблем и си работеше коректно,но аз след това си инсталирах по-старо ядро 2.6.32,защото моя хардуер е стар и ядрото ми разпознава всичко и нямам нужда от ново ядро.
Препоръчвам ти инсталирай видео драйвъра със скрипта sgfxi.Той ще ти открие хардуера ще деинсталира стария драйвър.Ако имаш инсталиран nouveau ще го сложи в бляк листата да не се зарежда със стартиране на системата.След това проверява дали са инсталирани хедарите на ядрото и gcc също.Ако всичко е ОК тегли най-новия драйвър от сайта и го инсталира.Скрипта се стартира два пъти,защото след като бляктне nouveau-то трябва рестарт.Ми тва ако искаш пробвай.
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: Debian - nvidia - 3.2 kernel
« Отговор #6 -: Apr 25, 2012, 10:19 »
В момента съм със squeeze и съм инсталирал "заводския" драйвър,защото nouveau не ми харесва как работи на моята машина.Та аз знам два начина как се инсталира несвободния драйвър.
1.Първи начин:Инсталират се linux-headers на ядрото.След това се тегли съответния драйвър от сайта на nVidia и се стартира инсталацията като се излезе от графичната среда,
2.Втори начин:Като се изтегли инсталционен скрипт sgfxi.След това пак се излезе от графична среда и се стартира скрипта.Ето и инфо за скрипта:
http://smxi.org/site/faqs-sgfxi.htm
Третият, най-лесен и препоръчван от Debian е да си добавиш contrib и non-free хранилищата и да инсталираш nvidia-glx. Той ще си сложи всички депендансита и ще премахне nouveau. Също така си слага и dkms, така че модула се компилира още при инсталация на ново ядро. Разбира се, ако си мазал преди това по системата с инсталатора на nvidia или с някой друг скрипт сигурно ще се наложи ръчно да махаш неработещ драйвер.

@Wessly - прегледа ли това?
Активен