Автор Тема: Genkernel подобна джаджа  (Прочетена 2256 пъти)

Oxy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 253
  • Distribution: Fedora / Gentoo / Debian
  • Window Manager: KDE (4.2/ 3.5)
    • Профил
    • WWW
Genkernel подобна джаджа
« -: Jun 12, 2011, 07:57 »
Има ли мераклии да се захванат с такава работа?

Идеята е следната?

Прави се приложение, което да може
1. Да компилира кернел по даден темплейт файл (.хмл)
2. Да ходи по разни компоненти примерно видео карта и след изчитане на ИДтата и информацията, която идва да подбере подходящия модул в конфигурацията на ядрото, като разкара разни излишни неща от него...
3. Да има опция при компилация да инсталира ядрото и съответните инитрд файлове
4. Пише буутлоудър...
5. Да се интегрира с менуконфиг
6. Други(Предстои дерзане)

Идеята е, че преди много време бях дженту потребител и много си харесвах генкернела, обаче сега понеже нямам време да си прекомпилирам цялата система за ъпгрейд или просто добавяне на някакво ново приложение използвам убунту базирана система и генкернела мнооого ми липсва... ще ми се да се помъча малко с подобно нещо.
Понеже не съм с много свободно време за подобен проект, ще трябват и други хора... по възможност с много експириънс със С/С++... ще говоря с колегите от универсистета, предполагам има няколко много надъхани за целта, но това означава работен език английски...
Също си мисля, че за подобна глупост със самоподбора на драйвери, ще се наложи да се намерят голяма маса хора, които пишат описания на въпросния хардуер под някаква стандартизирана форма... май най-добре в база данни...

За сега толква като за добро утро... очаквам мнения и много ще се радвам на критика

pulsari

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
  • Distribution: Debian, Arch, Gentoo, Slackware
  • Window Manager: KDE, Gnome
    • Профил
Re: Genkernel подобна джаджа
« Отговор #1 -: Jun 12, 2011, 08:34 »
Би ли ми казал твоята "убунту базирана система" според теб какво ядро използва. И ако ядрото ти не е generic по какъв начин ти засича хардуера и ти дига необходимите модули.
Активен

Oxy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 253
  • Distribution: Fedora / Gentoo / Debian
  • Window Manager: KDE (4.2/ 3.5)
    • Профил
    • WWW
Re: Genkernel подобна джаджа
« Отговор #2 -: Jun 12, 2011, 17:32 »
Хм, ядрото ми не е дженерик...
По какъв начин ми засича необходимите модули? Ами повечето са компилирани директно в кърнела, не като модул.... играл съм си доста да разкарвам неща, които не ми трябват...
Относно дженерик кърнела... туй голямо нещо... не че на днешните машини има особено голямо значение, ама все пак отпимизацията никога не е зле...

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Genkernel подобна джаджа
« Отговор #3 -: Jun 13, 2011, 00:12 »
в друга тема писах-има готова такава програма- KernelCheck-
http://kcheck.sourceforge.net/

http://www.taringa.net/posts/linux/5262515/KernelCheck-Patcheado-_deb_-descarga-para-Ubuntu_Debian.html
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Gentoo genkernel странности
Настройка на програми
Oxy 7 2465 Последна публикация Mar 30, 2011, 18:51
от AMD