Автор Тема: Истината за Linux  (Прочетена 7446 пъти)

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #15 -: Jan 05, 2009, 22:15 »
Dell-a,който искам е доста стара машинка.Говоря за Dell Optiplex GX240 или Dell Optiplex SX280.Познати са още като компютрите по банките(онези сивичките,тънките,легналите). DELL OPTIPLEX SX280 INTEL PENTIUM 4 2800/512/40/CD-ROM
DELL OPTIPLEX GX240 INTEL PENTIUM 4 1700/512/20/CD-ROM
ама така като чета,че са капризни машини не мисля да си вкарам таралеж в гащите май.Добре де,а какво тогава?Някой китайски сбиртък от техномагазините за 300лв. ли?Дъно на Asrock бива ли го за експерименти с линукс?Съжалявам,че съм малко офтопик.Спирам вече ;D
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

tyuio

  • Гост
Re: Истината за Linux
« Отговор #16 -: Jan 05, 2009, 23:51 »
Е хубаво че поне споменаваш че е стара :) не е от времето на виста :) да аз май ти споменах че сменихме адна от мрежовите карти на такъв но със сигурност върви Убунту и Мандрива, но и помни какво и казах за интереса.И това кой какво би ти продал. Те все пак не са напълно читави като фирма, макар аз самия да съм доволен.
Активен

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #17 -: Jan 06, 2009, 09:41 »
/офт
@tarball
Как да те разубедим, като аз например по-миналата седмица взех една доста старичка машина с цел тестoве и ръчкане.
Ама засега съм я паркирал щото ми висят хиляди неща на главата, ще почака малко!
« Последна редакция: Jan 06, 2009, 09:43 от nedpetko »
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

dedmin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 456
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #18 -: Jan 06, 2009, 10:21 »
Някой от вас говори ли китайски? А опитвал ли се е да научи китайски? Много е труден, направо ужасен! И все пак 1 500 000 000 души говорят някой от диалектите - млади, стари, глупави, умни! Как става тая работа? А Линукс е по-лесен от китайския!
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #19 -: Jan 06, 2009, 10:55 »
Някой от вас говори ли китайски? А опитвал ли се е да научи китайски? Много е труден, направо ужасен! И все пак 1 500 000 000 души говорят някой от диалектите - млади, стари, глупави, умни! Как става тая работа? А Линукс е по-лесен от китайския!

Е да ама китайския го почват, откакто се родят ............... не искам да си помислям какво ще се получи, ако някой се хване с  линукс от рождението си  >:D
Активен

edmon

  • Гост
Re: Истината за Linux
« Отговор #20 -: Jan 06, 2009, 11:44 »
edmon обикновено е краен. Аз няма да кажа "АБЕ Я СИ ..." , но и такива дълги текстове не чета.

нищо лично...
абе не искам да съм краен...
може би трябваше да уточня, че преди няколко години и аз съм я пял тази песен...
Линукса това, линукса онова, тва няма, онова няма....който и квото да ми кажеше тогава
не можеше да ме убеди в друго.....
поставям се просто на мястото на човека.
просто се нуждае от малко ортезвяване и приземяване.
за да се надъха и да се опита да реши някой от проблемите си и когато
успее да реши един такъв няма да има нужда никой да го убеждава.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #21 -: Jan 06, 2009, 12:09 »
@tarball - стават си ASROCK дъната. До сега съм нямал грижи с тях никакви. Е ако е някое засукано моделче с екзотичен чипсет може и да те потрови но на практика те ползват само стандартни решения.

P.S. Опита ми е придимно с машини с АМД платформи но и с Интелските не съм срещат трудности. Ако си от София - иди си поръчай в Моста, Аргус, Ресет нещо до 300-350 лева - ще се учудиш какво ще получиш ;)
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #22 -: Jan 06, 2009, 12:18 »
Д*ба не ми помагате никак,големи прятели сте.Само ме насъсквате и аз направо ще умра.зачешала ме е крастата яко ;D [_]3
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Истината за Linux
« Отговор #23 -: Jan 06, 2009, 17:35 »
senser,
Не богохулствай моля те,че тъкмо това ми трябва.Ръката ми вече притрепва на мишката... ;D ;D ;D.А какво ми се иска......проблема е,че друго трябва да ми се иска............ ;D ;D ;D ;D,а не да седя и да настройвам линукс системи ;D ;D ;D
На вниманието на всички в ЛинуксБГ!!! - за какво ни е този Линукс, ако някоя мацка не охка истерично - докато свири хубава музика, визуализирана със GooM  и сняг отгоре от Compiz !!!   ::) :o ;) [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 - така,  де - да не сме импотентни като Win-бозата !!!! :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
 Пробвах Deell XPS M1330 - струва 2000 лева - екранът въпреки прецизните ми настройки с NVIDIA,  дава студени цветове като от луминисцентна лампа -.ейй - голям боклук - като купувате ръгнете една флашка със снимка на човешко лице на дневна светлина !!! Внимавайте какви маркови БОКЛУЦИ се опитват да ви продават!!! Wi - Fi - то не тръгна - естествеННо, нито пък звукът, обаче нали със глиста хоме базик - дето от Замунда може да се свали безплатно "Ултимате"...... - тъпо желязо - да си грухтят преобладаващите потребители..., ма иначе отвънка е като бижу....
« Последна редакция: Jan 06, 2009, 18:05 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Warstomp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
  • Distribution: Debian, Ubuntu
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #24 -: Jan 06, 2009, 20:03 »
Dell-a,който искам е доста стара машинка.Говоря за Dell Optiplex GX240 или Dell Optiplex SX280.Познати са още като компютрите по банките(онези сивичките,тънките,легналите). DELL OPTIPLEX SX280 INTEL PENTIUM 4 2800/512/40/CD-ROM
DELL OPTIPLEX GX240 INTEL PENTIUM 4 1700/512/20/CD-ROM
ама така като чета,че са капризни машини не мисля да си вкарам таралеж в гащите май.Добре де,а какво тогава?Някой китайски сбиртък от техномагазините за 300лв. ли?Дъно на Asrock бива ли го за експерименти с линукс?Съжалявам,че съм малко офтопик.Спирам вече ;D

Имам Dell Optiplex GX280. Нямам никакви проблеми. Пускал съм му Mandriva, Gentoo и Debian.  Всяка за по около 8-9 месеца. Изключително стабилен, но ще го сменям ,че изостава доста като производителност вече. Мисля че е идеален за линукс тестове.
Активен

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #25 -: Jan 06, 2009, 23:09 »
Има един огромен проблем. И той не е само в Linux-а. Той е в мен, във Вас и във всички в това общество. Човекът, който започна темата ясно сигнализира какъв е неговия проблем, но никой не опитва да реши точно този проблем. Всички го убеждават, че китайския е по-лесен или по-труден, но никой не каза: "Пич, кажи какви проблеми имаш и аз ще се опитам да ти помогна, както и да помогна на всички други с такива затруднения."

Вместо да сте фанатици на една или друга ОС, старайте се да окуражавате хората да видят предимствата. Като пример ще дам следното:
Моя компютър в офиса е с Windows XP, който е инсталиран през далечната 2004 година и от тогава не е пипан. Как го постигам? Нищо не инсталирам, цялата система работи добре и експериментите ги правя върху виртуална машина. Дори антивирус нямам.
А сега се старая да направя същото с Ubuntu върху същата машина и втория диск. Имам проблеми, но чета. Засега без успех, информацията е малко. Но ще се справя и тогава ще се похваля.
И за да не противопоставям ОС срещу ОС мога да кажа че в едната имам опит, при другата се уча. И най-вероятно точно техническата литература е ключът към успеха.
Активен

SOMNIVM

  • Гост
Re: Истината за Linux
« Отговор #26 -: Jan 06, 2009, 23:20 »
theviking87, аз открих Линукс през юли 1998. Цялата история започна с това, че исках уеб сървър на който да ми се въртят няколко скрипта написани на Perl. По идеята ме запали един приятел от Холандия. Тогава бях ученик. Започнах с RedHat 5.1. Инвестирах си почти цялото лято и доста пари на родителите ми, за да търся информация в Интернет през модем 56К (и много нерви, защото линията беше аналогова). Тогава графичната среда Гном беше версия 1, а пък за разни графични глезотийки да си конфигурираш устройствата и програмите, и дума не можеше да става. Всичко се правеше от командния ред (май имаше нещо за конфигуриране на връзката през модема ::) ).
Знанието не идва даром - трябва работа. Предполагам, че човек на 21 години би трябвало вече да го е разбрал това. Линукс наистина не е за всички. Линукс е за хората, които знаят да четат и обичат да се образоват.

vixon, когато човек има конкретен проблем обикновено задава въпрос. Аз в случая въпрос не видях, а само упреци.
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #27 -: Jan 07, 2009, 10:35 »
Има един огромен проблем. И той не е само в Linux-а. Той е в мен, във Вас и във всички в това общество. Човекът, който започна темата ясно сигнализира какъв е неговия проблем, но никой не опитва да реши точно този проблем. Всички го убеждават, че китайския е по-лесен или по-труден, но никой не каза: "Пич, кажи какви проблеми имаш и аз ще се опитам да ти помогна, както и да помогна на всички други с такива затруднения."

Вместо да сте фанатици на една или друга ОС, старайте се да окуражавате хората да видят предимствата. Като пример ще дам следното:
Моя компютър в офиса е с Windows XP, който е инсталиран през далечната 2004 година и от тогава не е пипан. Как го постигам? Нищо не инсталирам, цялата система работи добре и експериментите ги правя върху виртуална машина. Дори антивирус нямам.
А сега се старая да направя същото с Ubuntu върху същата машина и втория диск. Имам проблеми, но чета. Засега без успех, информацията е малко. Но ще се справя и тогава ще се похваля.
И за да не противопоставям ОС срещу ОС мога да кажа че в едната имам опит, при другата се уча. И най-вероятно точно техническата литература е ключът към успеха.

Разбирам човека да беше питал, че да му отговори някой. Той вместо това е решил а сподели впечатленията си от линукс и "обществото му" (много ми е тъпа тази дума), в което лошо няма, ама защо трябва да му помагаме да разбере и да прогледне колко на погрешен път е. Човека е предубеден към нещо и не виждам смисъл някой да му обяснява колко е хубаво то. Както каза somnivm линукс е за хора, обичащи да четат да се образоват и т.н. (това важи не само за линукс според мен, а за много неща).

П.П. И аз имам един Уиндоус 2000 дето е стабилен, без вируси и проблеми и т.н. и не съм го пускал от 5 год.  ;D - не можах да разбера какво трябваше да означава, това че имаш работещо 4 год. ХР, на което нищо не правиш
П.П.2 Ако наистина ХР, с което се влиза в нета 4 год. е изкарало без антивирусна - евалата, това си е постижение за мен
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Истината за Linux
« Отговор #28 -: Jan 07, 2009, 10:38 »
SOMNIVM, ако мога да помогна с нещо за VMWARE ще съм радостен да споделя скромните си познания.
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Истината за Linux
« Отговор #29 -: Jan 07, 2009, 10:50 »
   :) :) :) :) :) :) :) - Така, така и аз имам един от 2 години винбоз със Макинтош интерфейс - махнал съм с Касперски двата троянски коня - много е красив - перфектен е и влизам веднъж във месеца за 2 минути и бягам от него като от чума - абе MS - изделие - много си е хубаво, направо е върхът, само че "комунистическият" Москвич - вършеше повече работа от капиталистическият софтуер във вид на пазарна МАСОГЪЗАЦИЯ . :D [_]3 [_]3 [_]3

   Цитат -   "Вместо да сте фанатици " - САМОЧУВСТВИЕ - ето това липсва на хората в България - и как не го разбират някои хора в този форум - трябва настроение като от футболните запалянковци (без чупене на хардуер и софтуер), а иначе ще си ползваме Windows да си свършиме работа и после пак с пренебрежение ще си отидем в Линукс, щото сме яли както са казвали бившите ни поробители - "гяурска храна"- демек робски софтуер - това е изкуството - минаваш покрай мършата, обаче излизаш незасегнат !!! - няма да се ПРОТИВОПОСТАВЯМЕ - просто ще минаваме през него като през  "комунистическа" манифестация - нищо не виждаме и не чуваме, обаче в главата ни има нещо съвсем различно .....
« Последна редакция: Jan 07, 2009, 11:18 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Бисквитките на linux-bg.org
Предложения за подобрения на сайта
ogi 0 4783 Последна публикация Apr 29, 2002, 21:40
от ogi
Лаком Linux
Хардуерни и софтуерни проблеми
kennedy 2 5350 Последна публикация Aug 13, 2002, 01:15
от zarrro
Mandrake Linux 10 and Linux
Настройка на програми
aaaSASlover 3 9109 Последна публикация Dec 08, 2012, 20:46
от UBIGI
Remote връзка Linux<--> Linux
Настройка на програми
stoyanovs 5 7661 Последна публикация Jan 24, 2006, 16:49
от gostenin
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 7736 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork