Автор Тема: Изчисляване на тегло на datacenter  (Прочетена 1515 пъти)

rcbandit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 144
    • Профил
Здравейте,
Интересувам се какъв е най-професионалния начин да се изчисли теглото в datacenter. Стига ли просто да се събере теглото на всички racks или има някакъв по-прецизен начин с формула да стане. Питам по повод дипломната си работа.



Поздрави
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Изчисляване на тегло на datacenter
« Отговор #1 -: Oct 17, 2012, 22:08 »
Като гледах вчера един apc UPS for datacenter, че беше около 980 кв. предполагам, че отговора на въпроса ти е: МНОГО.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Изчисляване на тегло на datacenter
« Отговор #2 -: Oct 17, 2012, 23:44 »
Здравейте,
Интересувам се какъв е най-професионалния начин да се изчисли теглото в datacenter. Стига ли просто да се събере теглото на всички racks или има някакъв по-прецизен начин с формула да стане. Питам по повод дипломната си работа.



Поздрави

Аз си мисля, че професионалния начин е за архитекти и конструктори, а не за ИТ специалисти!

Всяка сграда, преди да се построи, трябва да бъде изконструирана от различните инжинери и се прави с някакво предназначение, според което се стартира проекта, а в хода на строителството се контролира от различни комисии дали са спазено всичко по проект.
Една производствена сграда, не може да има носимост колкото един апартамент, а в различни производства има различни машини с различна тежект.
Но, ако трябва все пак да го правиш този проект, трябва да се започни от планирането на пълния капацитет и нужната техника за обезпечаването му.
Според мен, отправната точка трябва да бъде броя сървъри които могат да се поберат, тяхната тежест и от там нататъче захранвания резервни захарнвания, че те тежат много и тежеста им ще зависи от мощността която трябва да подават и автономията която трябва да осигуряват.
Активен