Автор Тема: Проблем при pppoe при Debian  (Прочетена 2726 пъти)

TheMaster

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Проблем при pppoe при Debian
« -: Jan 11, 2013, 19:43 »
Здравейте, имам един голям проблем при настройката на pppoe при Debian. Когато го правя през менюто не може да се свърже, четох разни теми за това как става, но не ми се получава (явно не съм разбрал като хората :D). Та единия въпрос ми е как мога да го свържа и ако може да го обясните по просто за да разбера :D. Втория въпрос ми е относно swap, имам 16GB RAM, четох че swap може да се сложи при 2-3 пъти отгоре над RAM паметта, аз така го разбрах, че ако имам 16GB RAM мога да сложа swap 32GB (ако е 2 пъти) или 48GB (ако са 3 пъти)??? Надявам се да ми помогнете. :)


Извинявам се ако съм объркал раздела. :)
« Последна редакция: Jan 11, 2013, 19:46 от TheMaster »
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Проблем при pppoe при Debian
« Отговор #1 -: Jan 11, 2013, 19:49 »
Втория въпрос ми е относно swap, имам 16GB RAM, четох че swap може да се сложи при 2-3 пъти отгоре над RAM паметта, аз така го разбрах, че ако имам 16GB RAM мога да сложа swap 32GB (ако е 2 пъти) или 48GB (ако са 3 пъти)??? Надявам се да ми помогнете. :)
Ако компютърът на който работиш ще хибернира (спящ режим) ти е необходим swap минимум 1хРАМ (+малко повече) на отделен дял на диска, защото режимът на хибернация записва дъмп на РАМ-а във swap. Ако няма да го хибернираш с 16Гб РАМ може да минеш дори съвсем без swap.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

TheMaster

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Проблем при pppoe при Debian
« Отговор #2 -: Jan 11, 2013, 19:51 »
Въпроса е, че аз използвам програми, който използват цялата RAM и за това, и няма да е в спящ режим.
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблем при pppoe при Debian
« Отговор #4 -: Jan 11, 2013, 20:18 »
Здравейте, имам един голям проблем при настройката на pppoe при Debian. Когато го правя през менюто не може да се свърже, четох разни теми за това как става, но не ми се получава (явно не съм разбрал като хората :D). Та единия въпрос ми е как мога да го свържа и ако може да го обясните по просто за да разбера :D. Втория въпрос ми е относно swap, имам 16GB RAM, четох че swap може да се сложи при 2-3 пъти отгоре над RAM паметта, аз така го разбрах, че ако имам 16GB RAM мога да сложа swap 32GB (ако е 2 пъти) или 48GB (ако са 3 пъти)??? Надявам се да ми помогнете. :)


Извинявам се ако съм объркал раздела. :)

Свързване с pppoe :
1. От конзолата - с pppoeconf
Инсталираш пакета pppoeconf
Ако нямаш интернет - слагаш инсталационният диск и го ползваш за източник, докато инсталираш пакета. След това пишеш в конзолата
su
pppoeconf
и стартираш конфигуратора. Чукаш Enter, докато ти поиска потребителско име и парола, попълваш ги и отново Enter, докато се свържеш. При следващото влизане свързването ще е автоматично.
От аплета на Network manager : Десен бутон на мишката върху аплета>>настройка на връзките>>DSL>>добавяне, задаваш потребителско име и парола, отмяташ автоматично стартиране и достъпна за всички потребители и създаваш връзката.
http://s19.postimage.org/yvowxnc1f/pppoeconf.png
Ако не ти поиска администраторска парола - тогава нищо не си направил. В такъв случай - стартираш едно аплетче с администраторски права /Alt+F2 и gksu nm-applet и настройваш мрежата от него.
http://s19.postimage.org/q37y9yqwh/nmapl.png
Относно Swap дяла - не ти трябва повече от 2-3 GB.
Успех.
« Последна редакция: Jan 11, 2013, 20:28 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

TheMaster

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Проблем при pppoe при Debian
« Отговор #5 -: Jan 11, 2013, 20:19 »
Значи виж сега да ти обясня нещата как стоят. Имам сървър на Minecraft, постоянно е пълен (100/100), но вече не мога да го издържам на Windows, и затова реших да се преместя. Java-та много дърпа ресурси от RAM паметта, затова съм задал този въпрос.
Може да изглежда глупаво, но е така :D

Здравейте, имам един голям проблем при настройката на pppoe при Debian. Когато го правя през менюто не може да се свърже, четох разни теми за това как става, но не ми се получава (явно не съм разбрал като хората :D). Та единия въпрос ми е как мога да го свържа и ако може да го обясните по просто за да разбера :D. Втория въпрос ми е относно swap, имам 16GB RAM, четох че swap може да се сложи при 2-3 пъти отгоре над RAM паметта, аз така го разбрах, че ако имам 16GB RAM мога да сложа swap 32GB (ако е 2 пъти) или 48GB (ако са 3 пъти)??? Надявам се да ми помогнете. :)


Извинявам се ако съм объркал раздела. :)

Свързване с pppoe :
1. От конзолата - с pppoeconf
Инсталираш пакета pppoeconf
Ако нямаш интернет - слагаш инсталационният диск и го ползваш за източник, докато инсталираш пакета. След това пишеш в конзолата
su
pppoeconf
и стартираш конфигуратора. Чукаш Enter, докато ти поиска потребителско име и парола, попълваш ги и отново Enter, докато се свържеш. При следващото влизане свързването ще е автоматично.
От аплета на Network manager : Десен бутон на мишката върху аплета>>настройка на връзките>>DSL>>добавяне, задаваш потребителско име и парола, отмяташ автоматично стартиране и достъпна за всички потребители и създаваш връзката.
http://s19.postimage.org/yvowxnc1f/pppoeconf.png
Ако не ти поиска администраторска парола - тогава нищо не си направил. В такъв случай - стартираш едно аплетче с администраторски права /Alt+F2 и gksu nm-applet и настройваш мрежата от него.
Относно Swap дяла - не ти трябва повече от 2-3 GB.
Успех.

Ще го пробвам и ще докладвам :)
« Последна редакция: Jan 11, 2013, 20:23 от TheMaster »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблем при pppoe при Debian
« Отговор #6 -: Jan 11, 2013, 20:26 »
Използвай само един от двата метода, като първо опитай през мениджъра.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Проблем при pppoe при Debian
« Отговор #7 -: Jan 11, 2013, 20:28 »
Значи виж сега да ти обясня нещата как стоят. Имам сървър на Minecraft, постоянно е пълен (100/100), но вече не мога да го издържам на Windows, и затова реших да се преместя. Java-та много дърпа ресурси от RAM паметта, затова съм задал този въпрос.
Може да изглежда глупаво, но е така :D

Ни най-малко не е глупаво. Щом има жава в уравнението, тогава сложи му swap = 2хРАМ в началото, пък ако се наложи може и да се увеличи. Откъм жава трябва да си готов винаги за най-лошото в отношение на РАМ-а.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

TheMaster

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Проблем при pppoe при Debian
« Отговор #8 -: Jan 11, 2013, 22:18 »
Значи аз така го разбрах, 2xRAM=2x16=32GB swap???
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Debian 3.1+pppoe
Настройка на програми
x11r6 4 2607 Последна публикация Jan 09, 2006, 11:10
от x11r6
Debian и pppoe - странен проблем
Настройка на програми
zmeYski 7 2835 Последна публикация Jun 18, 2006, 15:46
от Blacky2
Debian netinst и pppoe
Настройка на програми
dalumar 1 1907 Последна публикация Mar 26, 2007, 21:23
от gizi_
Debian pppoe netinstall
Хардуерни и софтуерни проблеми
meneldor 3 2944 Последна публикация Apr 19, 2009, 12:59
от deyan4
проблем с pppoe debian squeeze
Настройка на хардуер
h7d8 9 3363 Последна публикация Nov 13, 2012, 15:45
от mavar