Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 164   Надолу

Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191450 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #105 -: Apr 01, 2020, 09:06 »
Цитат на: jet link=topic=48733.msg313473#msg313473 date=1585693281данската отговорност.
(що не вземат и презервативи да шият)).
:D

Цитат на: jet link=topic=48733.msg313473#msg313473 date=1585693281данската отговорност.
Като тресне рецесията тоя вирус ще е като ташак.
Абсолютно!
Казано е, че не могат да ти направят толкова лошо, колкото ти можеш сам на себе си.
Няма да е просто рецесия
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #106 -: Apr 01, 2020, 09:38 »
При нас били въвели вечерен час, официално.
Телефона ми добре, че е от устойчивите, досега да е дал фира от третирането с дезинфектанти и спирт от жена ми.
Мисля си, дали не може да се ползва забрадка (по нашенски/както им казваше баба ми - двале) вместо маска, ще мязам на каубоец-банков обирджия. Когато съм работил, доказано такъв вариант ми е помагал повече (когато съм имал случайно/нарочно забрадката). Ммм не знам къде да попитам и дали ще ме отразят. Пък и ще ми излезе в пъти по-евтино - имам си няколко, още от времето на баба ми, не са мръднали, е, едната е почти несиня вече от пране, тя ми е любимата.
Вариант 2 (докато е още студено) - може ли да се ползва шапка, от тия, дето само очите се виждат. Имам такава, не съм я носил, таман ще я поразкарам.
Мисля си - по арабските държави трябва само пришълци да са болни от тая корона - не пият корона и са забулени като мумии, как тогава ще хванат това дето не требе.

Ето нещо по-модерно по въпроса със забрадките https://lupa.bg/news/sasho-kadiev-sreshtu-covid-19-kak-da-si-napravim-maska-ot-bokserki-snimki_50860news.html ;D:
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #107 -: Apr 01, 2020, 10:14 »
Те пък китайските ако си мислиш че пускат 3u, ще има да чакаш.
Апропо някой не ви ли обясни за тези маски, че пазят околните а не носещия ги. Т.е. филтрират изходящия поток, а не входящия (ама сигурно има и Плацебо ефект та народа се е побъркал, взе и да си ги шие (що не вземат и презервативи да шият)).
Хирурга като влезе в операционната да ви кълца не носи маска и не си мие ръцете предварително да не хване нещо, ами кълцания да не прихване нещо.
Това е нещо като БГ гражданската отговорност.

Днес германците казаха, че дори не оцелявал и не се предавал по въздуха.
https://www.plovdiv24.bg/novini/mejdunarodni/Germanski-ucheni-COVID-19-ne-se-predava-po-vuzduha-951246

А Путин е мобилизирал запаса (човека желязо бори епидемия).

Това за пореден път показва безумието на ситуацията.
Като тресне рецесията тоя вирус ще е като ташак.

Вярно, че маските повече предпазват околните от носещия ги заразоносител, затова мисля че всички трябва да ги носят, тъй като човек може да се чувства дълго време здрав и същевременно да е заразоносител. Това е най-коварното при този вирус. Дори по последни данни се смята че заразеният оделя по-малко вируси когато вече има изразени симптоми на болестта : https://www.youtube.com/watch?v=ilUfmZVTfCA

Прочетох това което са установили германците че вируса не се предава по въздуха и така изречено е много подвеждащо, тъй като това именно означава че не се предават отделни вирусни частици  по въздуха, а не че не се предават по въздуха цели микроскопични аерозолни капки слюнка/храчка при кашляне/кихане/говорене, съдържащи множество вирусни частици. Фактът, че тези капки са доста по-едри от отделните вирусни частици обяснява предпазното действие на маските - тоест не е необходимо филтъра им да е толкова ситен колкото са отделните вируси, а колкото най-ситните капки.

Нещо което се подозира при този вирус, е че тежестта на заболяването е пропорционална на броя погълнати вирусни частици, тъй като има наблюдения че медицинските работници боледуват по-тежко, тъй като са били изложени по-дълго време и на повече заразоносители. Това косвено пак подкрепя идеята да се носят маски, защото маската и да не филтрира всички капки, поне ще филтрира голяма част от тях.

Дано да се окаже вярно предположението че в държавите в които е правена БЦЖ ваксина нивата на заболеваемост и смъртност са доста по-ниски. Има такова предположение, тъй-като има статистически значима по-ниска заболеваемост в източна Германия спрямо западна Германия и в Португалия спрямо Испания и Италия. В източна Германия и Португалия са правени масови ваксинации с БЦЖ в миналото. В Япония също са правени такива ваксинации за разлика от Китай. В България също са правени и се правят такива от 1940 и някоя година насам (не запомних точната година, но е преди 1950-та със сигурност).
« Последна редакция: Apr 01, 2020, 10:15 от vektorman »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #108 -: Apr 01, 2020, 10:44 »
Като тресне рецесията тоя вирус ще е като ташак.
Абсолютно!
Казано е, че не могат да ти направят толкова лошо, колкото ти можеш сам на себе си.
Няма да е просто рецесия

Някъде още около първи март, май беше в същата тема, казах, че ще използват вируса като претекст да оправдаят наближаващата, бурна криза. И, че света няма как да не влезе в нея. Това е просто отлагане на нещата от предната криза.

Предната криза не приключи, просто защото причините за нея си останаха. Единственото, което се случи е, че се наливаха едни пари. Пари без покритие. Играеше се с индекси и цени на петрола. Това е всичко, което се направи. И сега вируса им дойде като чудесен начин да прикрият, че нищо не са свършили и света е същия, какъвто беше преди предната криза. Голяма ликвидност, никаква стойност. Това е.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #109 -: Apr 01, 2020, 22:54 »
Един колега, който не знам как чете все "интересни новини" които аз пропускам, разправя за Швеция - та, те не обръщат внимание и болните при тях са като при тези, дето обръщат, починали и т.н. - като при тези, дето се побъркват... Като онази диагноза - със хапчета, две седмици, без хапчета, седем дена.

Плацебо ефекта - има го, то оставаше и да го няма. В казармата един голям камък ме удари по главата (така се случи, не уцели където трябва :)), почнаха да се базикат с мене в заставата по-късно и замалко не припаднах, въпреки че не се влияя чак толкоз, въпрос на случай е явно. Внушението си е внушение, неосъзнато, но действа.
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #110 -: Apr 01, 2020, 23:27 »
По последни данни от днес Швеция има 59 нови смъртни случая и 393 души в критично състояние - последните едва ли са оставени да берат душа без реанимационни грижи.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #111 -: Apr 01, 2020, 23:37 »
В Швеция разстоянията са големи и не са толкова нагъсто хората, като при нас. Освен това не са магистрала, по която минава целия трафик от и за Турция, Китай и Европа.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #112 -: Apr 03, 2020, 21:18 »
Та като си заговорихме за Швеция: youtu.be/A3y7DiDiwUY

Изброите приликите между швед и българин! Ако можете.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #113 -: Apr 04, 2020, 01:12 »
Разликата е, че на вас ви трябва белеШка да излезете от града.
Ако тази истерия продължи още един месец и сигурно картчни гнезда и вишки ще има.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #114 -: Apr 04, 2020, 09:43 »
Няма да се учудя. Нашите хубавци минават всички граници. При малко над 400 доказано заразени се блокира цяла една държава. Неофициално може да са десетки хиляди, но незнайно защо не се правят тестове дори на хората, които са били в пряк контакт със болните. Обаче, ако започнат да го правят, ще си проличи безсилието и малоумието на властта дори още повече. А те и сега са уплашени.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #115 -: Apr 04, 2020, 11:45 »
Имаме 400, защото отказват да правят изследвания. Даже на контактни лица не правят. Тия дни в собствения ми град имаше такъв скандал, при това за медицински лица. И не е само тук. Изобщо, упорито преписват от Франция.

Днешното време е време на вицове. Смеехме се на Венецуела, че няма тоалетна хартия и граждански права, но това стана по целия останал свят. Смеехме се на блядките, че „живеят“ като роби в тимерланска тирания, а социалното им положение е далеч по-зле от това на просяците на запад, а те днес оказват помощ на седмата икономика в света като Италия и дори на първата държава на планетата.

Изобщо трагикомедията още не е навлязла във второто си действие, а ние мечтаем да няма трето и час по-скоро да свърши. Ама едва ли.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #116 -: Apr 04, 2020, 12:33 »
4096 един ден ме пита за един доктор дето измислил да трепе вируси и други гадинки с резонанс. Тогава не можех да ти кажа името. Но в момента слушам предаването на Кулезич и там един го спомена. Казва се Роланд Райф.

п.п. Само, че този нещо се е объркал. Нарича микроскопа му оптичен, а той не е.
п.п.п. Племенницата с книгата се казва Хулда Кларк.
« Последна редакция: Apr 04, 2020, 12:41 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #117 -: Apr 04, 2020, 14:24 »
Да, микроскопа му щеше да свърши перфектна работа сега. Обаче не видя бял свят.
Благодаря!
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #118 -: Apr 04, 2020, 17:25 »
https://www.youtube.com/watch?v=5pIMD1enwd4
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #119 -: Apr 04, 2020, 18:03 »
Смеехме се на блядките, че „живеят“ като роби в тимерланска тирания, а социалното им положение е далеч по-зле от това на просяците на запад, а те днес оказват помощ на седмата икономика в света като Италия и дори на първата държава на планетата.

Да се, ама тя тяхната е малко - на гол тумбак, чифте пищови ...и както винаги със задна цел

https://e-vestnik.bg/32095/ami-nie-rusnatsite-pitat-zashto-putin-prodava-na-sasht-tsenni-meditsinski-resursi/

https://faktor.bg/bg/articles/novini-svyat-ekspert-ruskata-humanitarna-misiya-v-italiya-vsashtnost-se-izpolzva-ot-gru-za-sabirane-na-danni

П.П. и Х.йло да внимава в картинката - не неговата възраст Ленин вече беше в мавзолея  >:D
« Последна редакция: Apr 04, 2020, 20:49 от remotexx »
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 164   Нагоре
« назад напред »