Автор Тема: Blender - Има ли желаещи да преведем този manual ?  (Прочетена 17972 пъти)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
http://wiki.blender.org/index.php/Doc:Manual

Или предложете друго, ако сте попаднали на (или работите с) нещо, което считате, че ще е по-полезно и ще се ползва от повече хора. Много от пишещите във форума в други теми, изразиха готовност и желание да пишат статиии или да превеждат, и/или искат отворения код да има по-широко разпространение, включително и в държавната админ. За да стане това ще трябва да има версии на български, нали?
« Последна редакция: Aug 27, 2009, 16:14 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Предния ми пост в тази тема е видян 57 пъти.
Днес казах на мой колега, който се интересува от дизайн и анимация да потърси и разгледа Blender и той го написа за търсене в google, и ... О ЧУДО! Българска Блендер Общност !!!
А предния ми пост в тази тема е видян 57 пъти.  :-[
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

tyuio

  • Гост
даже дават чат пат уроци по блендер в софия ама са малко скъпички за тия пари и Мая ще научиш
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Събрах смелост и започнах с първата страница. Тя е на този адрес
http://wiki.blender.org/index.php/Doc:BG/Manual
Ще се радвам на критики и подкрепа. Ще се радвам още повече, ако има желаещи, които да се включат в превеждането. Не съм много знаещ, но ще помагам ако някой има нужда. Моля, не ми се смейте на термините, които съм използвал! :) Приемам предложения за подобрения.

Страницата направих така:
1. Заредих английската версия на страницата;
2. цъкнах върху edit най-горе на страницата;
3. в бялото поле се вижда кода на цялата страница. Маркирах целия текст и го копирах;
4. цъкнах "Назад една страница" на браузъра за да изляза от редактиране;
5. Промених URL-а в браузъра от "wiki.blender.org/index.php/Doc:Manual" на
"wiki.blender.org/index.php/Doc:BG/Manual" ;
6. отидох на новия адрес, wiki-то ми каза, че такава страница не съществува и ми предложи да я създам;
7. в бялото поле пейстнах копирания текст и преведох колкото успях;
8. Маркирах целия текст и го копирах в текстово файлче за всеки случай;
9. записах страницата. Наложи ми се няколко пъти да заменя кода за защита от ботове, докато успея да го разчета.

Препоръките към преводачите са на тази страница.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

sverdlov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
когато аз превеждам документация, пускам целия текст в гугъл транслейт и след това само оправям грешките. Много ускорява работата, дано е полезно на някой.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Страницата Въведение (може да се каже) е готова. Чели ли сте историята на Blender? Интересна е!

Моля вижте и страницата за коментари! Моля за помощ за двата абзаца накрая, а също и за корекции и препоръки!
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Регистрирах се, от къде да почна, има доста преведено и доста не преведено. Дай да караме подред. Ти си по ориентиран в материята кое да почна да превеждам като начало.

Разбрах, как става. Много обичам voluntary work, ще помагам.
« Последна редакция: Dec 15, 2009, 04:32 от kill_u »
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Изборът е изцяло твой! Понеже не се занимавам с компютърна графика и не работя с Блендер вече ми е малко по-трудно. Материята е специфична и иска практика.
Избери си нещо, промени URL-а като поставиш едно BG, запиши страницата и продължавай работата по нея. Няма опасност някой да редактира същата страница едновременно с теб :) . Спорна работа!
« Последна редакция: Dec 15, 2009, 09:18 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
По мои наблюдения се оказва, че интересът към Линукс е никакъв и едва ли някой ще прочете превода ви. Към локализирани продукти интерес проявяват хора на възраст от 40 години нагоре, тепърва започващи да използват компютър. Едва ли ще стигнат до Blender в цялата си компютърна практика.
Има смисъл да се превежда документация, другото майната му, на който му трябва да се оправя.
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
« Последна редакция: Dec 15, 2009, 21:36 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
Моя грешка. Мануали може. Извинявам се.
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Виж сега, трябва ли да ти обяснявам цялата си житейска философия за да разбереш, защо го правя? Ако искаш го прави, ако не.... ти си знаеш.
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Manual boot
Настройка на програми
Glarusman 4 2842 Последна публикация Jan 30, 2006, 09:22
от july
Тестване превода на blender
Общ форум
tech_noir 0 2212 Последна публикация Aug 22, 2006, 15:13
от tech_noir
Blender 2.45 on slax 6.0.6
Настройка на програми
chupacabra 0 1948 Последна публикация Apr 18, 2008, 22:55
от chupacabra
Start cpu fan manual ?
Настройка на хардуер
dvbb 2 2661 Последна публикация Jun 25, 2008, 17:33
от makariev
Upgrade Sofia: 3D Art with Blender
Предстоящи събития
tosmi 5 16509 Последна публикация Dec 11, 2011, 11:48
от razorbladic