Автор Тема: МОже ли да конвертнете DLL към SO  (Прочетена 4838 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: МОже ли да конвертнете DLL към SO
« Отговор #15 -: Aug 01, 2011, 16:13 »
Добре, явно не съм формулирал добре въпроса. Каква изобщо е файдата, не само от икономическа гледна точка. В смисъл какво е забавното да администрираш каквото и да било, включително и ЦС сървър? Отнема време, появяват се идиоти, които дразнят и ти вземат време. Какво се печели от цялата работа.

На второ четене, сега като се замисля, на мен никога не ми е било приятно и интересно да админвам каквото и да било. Правил съм го единствено заради заплащането или защото съм правил услуги на приятели или защото съм го правил за мои си неща като странични занимания един вид. Админстването е неблагодарна работа и не мога да разбера който и да било, който го прави чисто и просто за кеф. Не мога да си представя да предлагам публична услуга и да си губя времето да се занимавам с нея без по някакъв начин да си избивам усилията. Знам че много хора го правят, но не мога да го разбера. Според мен рано или късно им писва. Освен което да подържаш гейм сървър е ужасно неблагодарна работа и отнема много време.
« Последна редакция: Aug 01, 2011, 16:21 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: МОже ли да конвертнете DLL към SO
« Отговор #16 -: Aug 01, 2011, 16:58 »
gat3way отговора е в удоволствието. Влизаш в CS-а и си GM, което е равносилно на БОГ. Някой те гърби или те заколва - хоп банваш го. Защо? Защото си GM :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Mitaka

  • Гост
Re: МОже ли да конвертнете DLL към SO
« Отговор #17 -: Aug 01, 2011, 17:08 »
Зависи  от човека.
Аз съм бил irc admin в унибг, ама съм си ползвал правата не повече от 5-6 пъти.
И така и никой не ми вярваше, че въпреки, че участвам в разработката на т.нар. Services не знаех по-голямата част от командите. Или по-точно - не знаех онези, които не са добавяни/променяни от мен :)

Иначе да, има такива, които се мислят за богове, то за това българското irc умря.

Сега например познавам хора, които имат CS сървъри с единствената идея да банват.... някак си се чувстват силни като го правят. Не е до самата игра.... и им се чудя защо се занимават - има възможност да си пуснат CS сървър с SMS /няма да правя реклама къде/, и пак да са админи :) И дори не им трябва да разбират от нищо.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: МОже ли да конвертнете DLL към SO
« Отговор #18 -: Aug 01, 2011, 17:17 »
втф, накъде отива този свят бе. Едно време по залите когато някое пишлеме дразни, отиваш и му набиваш шамарите. Сега банове. ИРЦ времената ги помня, обаче това да си ирцоп е също толкова досадна работа. Дори тъпите малолетни ********* дето лапат ********* за thin air не оправдават целият този цирк, плюс това те са по-скоро легенда. Загубена работа.

Редактирано от bop_bop_mara.
« Последна редакция: Aug 01, 2011, 18:27 от bop_bop_mara »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Re: МОже ли да конвертнете DLL към SO
« Отговор #19 -: Aug 01, 2011, 17:27 »
втф, накъде отива този свят бе. Едно време по залите когато някое пишлеме дразни, отиваш и му набиваш шамарите. Сега банове. ИРЦ времената ги помня, обаче това да си ирцоп е също толкова досадна работа. Дори тъпите малолетни ********* дето лапат ********* за thin air не оправдават целият този цирк, плюс това те са по-скоро легенда. Загубена работа.

Мхм, идваха да търсят  "CS-a", /преведено: ChanServ/, някакви елементи, щото "тоя тъпак цееса само ми зима опа!" :)
Нахълтаха с думите "къде е тоя цееса бе ей ся му строших главата".
Цялата работа тръгнала, понеже въпросния умник се дразнел, че не може да има "оп", и някой го избъзикал, че "цееса" седи на седми компютър в залата :)

Абе загубена работа, ама и бая шоу имаше.... какви ли не изцепки.
« Последна редакция: Aug 01, 2011, 18:33 от bop_bop_mara »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: МОже ли да конвертнете DLL към SO
« Отговор #20 -: Aug 01, 2011, 19:44 »
Да, аз като бях келеш ходихме да бием един ирцоп. Не го намерихме, затва вандалствахме във входа където му беше офиса. Той пък имаше един пищов от първата световна война, с който заплашваше едни други деца, които също вандалстваха. Като цяло ирц работа.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Re: МОже ли да конвертнете DLL към SO
« Отговор #21 -: Aug 01, 2011, 21:35 »
Да, аз като бях келеш ходихме да бием един ирцоп. Не го намерихме, затва вандалствахме във входа където му беше офиса. Той пък имаше един пищов от първата световна война, с който заплашваше едни други деца, които също вандалстваха. Като цяло ирц работа.

Дам, може да са простотии, ама са СПОМЕНИ!!! И то хубави в повечето случаи....
Интересно, след 15 години... с какво ще се похвалят днешните "деца"? Сигурно с това кой къде и как се е напил :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: МОже ли да конвертнете DLL към SO
« Отговор #22 -: Aug 01, 2011, 22:21 »
Ще се хвалят кой са баннали в ЦС-а.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: МОже ли да конвертнете DLL към SO
« Отговор #23 -: Aug 02, 2011, 08:42 »
Да, аз като бях келеш ходихме да бием един ирцоп. Не го намерихме, затва вандалствахме във входа където му беше офиса. Той пък имаше един пищов от първата световна война, с който заплашваше едни други деца, които също вандалстваха. Като цяло ирц работа.

Дам, може да са простотии, ама са СПОМЕНИ!!! И то хубави в повечето случаи....
Интересно, след 15 години... с какво ще се похвалят днешните "деца"? Сигурно с това кой къде и как се е напил :)

Кой колко фрага е направил в ЦС-а ;D
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

Neo2SHYAlien

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: Gnome3, E17
    • Профил
    • WWW
Re: МОже ли да конвертнете DLL към SO
« Отговор #24 -: Aug 02, 2011, 08:55 »
Говорите така защото сте на 1000 години всеки и от вас е професионалист. Замислете се какво е в детските 10-14 годишни размътени мозъчета да кажат имам си CS сървър. Сигурно им звучи гордо като седят в голямото междучасие и единия каже на другия е в моя CS сървър имаше 10 човека вчера.
Активен

- Би ли ми казал кой път да хвана оттук? - попита Алиса.
- Зависи накъде отиваш - отвърна Котаракът.
- Все едно накъде...- каза малкото момиче.
- Тогава е все едно кой път ще вземеш - рече Котаракът.

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Re: МОже ли да конвертнете DLL към SO
« Отговор #25 -: Aug 02, 2011, 09:27 »
Аз никога не съм играл на CS. Какво детство съм имал тогава  ???  ???  ???
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

Neo2SHYAlien

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: Gnome3, E17
    • Профил
    • WWW
Re: МОже ли да конвертнете DLL към SO
« Отговор #26 -: Aug 02, 2011, 09:33 »
Времената се менят :) Преди се е играело на стражари и апаши да речем както всяко друго нещо се променя така и детските игри също.
Активен

- Би ли ми казал кой път да хвана оттук? - попита Алиса.
- Зависи накъде отиваш - отвърна Котаракът.
- Все едно накъде...- каза малкото момиче.
- Тогава е все едно кой път ще вземеш - рече Котаракът.

Mitaka

  • Гост
Re: МОже ли да конвертнете DLL към SO
« Отговор #27 -: Aug 02, 2011, 09:56 »
 Абе то и аз не съм играл цс, т.е. играл съм само Call of duty, превъртях я два пъти и я изтрих.
А на децата по на 14 едва ли в акъла им е ЦС-а.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: МОже ли да конвертнете DLL към SO
« Отговор #28 -: Aug 02, 2011, 12:06 »
Аз съм играл ЦС, обаче не бях особено добър. Все ме влечеше към 5-1, гранатите и ножовете, а тъпаците дето са правили играта не са гледали достатъчно много "Рамбо". Така пуцам аз като невидял и някакъв калъф ме убива с някакво дрисливо автоматче. Другите ми два любими момента са да наръгам някой няколко пъти и тоя да ми подскача и да ме застреля с някакво детско пистолетче. Или пък да издебна някой снайперист, да му метна граната и вместо да пукне както подобава, тоя ми се обръща с 20 кила слонски снайпер и ме гръмва в главата. Неблагодарна работа :(
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: МОже ли да конвертнете DLL към SO
« Отговор #29 -: Aug 02, 2011, 13:20 »
Аз съм играл ЦС, обаче не бях особено добър. Все ме влечеше към 5-1, гранатите и ножовете, а тъпаците дето са правили играта не са гледали достатъчно много "Рамбо". Така пуцам аз като невидял и някакъв калъф ме убива с някакво дрисливо автоматче. Другите ми два любими момента са да наръгам някой няколко пъти и тоя да ми подскача и да ме застреля с някакво детско пистолетче. Или пък да издебна някой снайперист, да му метна граната и вместо да пукне както подобава, тоя ми се обръща с 20 кила слонски снайпер и ме гръмва в главата. Неблагодарна работа :(

Така като те слушам не си за CS, а за CZ (Condition Zero).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше