Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142288 пъти)

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Много, много отдавна (над 20-25 г.) четох една книга - фантастика (май Станислав Лем) за общество в което няма явно управление и не се знае да има управляващ.

Обаче има силови структури (хора с униформи, оръжие, снаряжение и др. както се полага) и ако и когато избухнат безредици бързо се намесват и ги "нокаутират".

Всичко е така направено, организирано че всеки има нужда от другия (примерно един има празен кибрит а друг клечка) и така са зависими едни от други.

Големия проблем на хората (които са адски недоволни от живота) е че няма срещу кого да застанат, официално няма власт и остава да се бият помежду си.
« Последна редакция: Dec 05, 2018, 13:56 от ray »
Активен

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Аз мисля, че Тайно Световно правителство НЕ съществува. В света има множество (стотици) ложи, клубове, групи, секти и т.н., които са с различни интереси. Понякога може и да съвпаднат с част от другите общества, но до пълен консенсус, чрез който да дърпат хармонично конците, по цялото земно кълбо не може да се стигне. Някой общества и правителства укриват информация за съществуването на други НЕземни цивилизации, но само толкова. А това да има 300 човека, които задкулисно да движат световните процеси буди съмнение. То в една сплотена фирма от 10 човека все ще се намери някой, който да е на нож с друг, пък какво остава да командваш в синхрон цяла планета. Наздраве на всички!  [_]3 [_]3 [_]3
П.п. Може някой да има логично обяснение противоположно на моето, моля да го сподели... ;)
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Кой знае, може и да има.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Аз мисля, че Тайно Световно правителство НЕ съществува. В света има множество (стотици) ложи, клубове, групи, секти и т.н., които са с различни интереси. Понякога може и да съвпаднат с част от другите общества, но до пълен консенсус, чрез който да дърпат хармонично конците, по цялото земно кълбо не може да се стигне. Някой общества и правителства укриват информация за съществуването на други НЕземни цивилизации, но само толкова. А това да има 300 човека, които задкулисно да движат световните процеси буди съмнение. То в една сплотена фирма от 10 човека все ще се намери някой, който да е на нож с друг, пък какво остава да командваш в синхрон цяла планета. Наздраве на всички!  [_]3 [_]3 [_]3
П.п. Може някой да има логично обяснение противоположно на моето, моля да го сподели... ;)

След един относително бърз прочит на линка който пусна в началото, мисля че там има достатъчно фактология поне за един сериозен размисъл. Другото е някакво желание от сорта на: ела ми кажи кои са хората, как са свързани, как управляват и т.н., тоест нещата да дойдат наготово (еми няма как да стане;-).

Едно друго съображение, хората за които говорим по никакъв начин не можеш да ги мериш с този аршин (10 човека в една фирма) тези наистина не могат да управляват, но пък други могат. Като много груба аналогия приеми че са нещо като извънземни (особено тези на върха на пирамидата).

Има достатъчно информация и дори видеа из нета, но никъде и никой не мисля че ще каже цялата известна му истина (част от нея е много трудна за осмисляне, съответно и за приемане).
В никакъв случай не мисли че искам да те обидя, теб или някой друг (просто разбирането на някои неща изисква съвсем друг мироглед и за да го постигнеш първо трябва да отхвърлиш много неща от общоприетия мироглед). Както писа 4Kbit наскоро, да станеш съвсем друг човек.

Като за начало ако искаш виж Димитър Недков, има 3-4 книги и доста интервюта със Стойчо Керев.
« Последна редакция: Dec 05, 2018, 19:53 от ray »
Активен

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил

След един относително бърз прочит на линка който пусна в началото, мисля че там има достатъчно фактология поне за един сериозен размисъл. Другото е някакво желание от сорта на: ела ми кажи кои са хората, как са свързани, как управляват и т.н., тоест нещата да дойдат наготово (еми няма как да стане;-).

Едно друго съображение, хората за които говорим по никакъв начин не можеш да ги мериш с този аршин (10 човека в една фирма) тези наистина не могат да управляват, но пък други могат. Като много груба аналогия приеми че са нещо като извънземни (особено тези на върха на пирамидата).

Има достатъчно информация и дори видеа из нета, но никъде и никой не мисля че ще каже цялата известна му истина (част от нея е много трудна за осмисляне, съответно и за приемане).
В никакъв случай не мисли че искам да те обидя, теб или някой друг (просто разбирането на някои неща изисква съвсем друг мироглед и за да го постигнеш първо трябва да отхвърлиш много неща от общоприетия мироглед). Както писа 4Kbit наскоро, да станеш съвсем друг човек.

Като за начало ако искаш виж Димитър Недков, има 3-4 книги и доста интервюта със Стойчо Керев.

Нали за това е тази тема в този раздел! Да обсъждаме и изказваме различни мнения пречупени през мирогледа на всеки дискутиращ. А що се отнася да Стойчо Керев - почти няма епизод, който да не ми е харесал, а ги гледам още от проекта "Въпрос на гледна точка" та до наши дни по неговия канал в Тубата  [_]3
Причината да мисля, че няма Тайно световно правителство е, че ако имаше ние щяхме да се наричаме просто "Земна цивилизация", а не да се делим на Държави и "по-добрата" раса.
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил

След един относително бърз прочит на линка който пусна в началото, мисля че там има достатъчно фактология поне за един сериозен размисъл. Другото е някакво желание от сорта на: ела ми кажи кои са хората, как са свързани, как управляват и т.н., тоест нещата да дойдат наготово (еми няма как да стане;-).

Едно друго съображение, хората за които говорим по никакъв начин не можеш да ги мериш с този аршин (10 човека в една фирма) тези наистина не могат да управляват, но пък други могат. Като много груба аналогия приеми че са нещо като извънземни (особено тези на върха на пирамидата).

Има достатъчно информация и дори видеа из нета, но никъде и никой не мисля че ще каже цялата известна му истина (част от нея е много трудна за осмисляне, съответно и за приемане).
В никакъв случай не мисли че искам да те обидя, теб или някой друг (просто разбирането на някои неща изисква съвсем друг мироглед и за да го постигнеш първо трябва да отхвърлиш много неща от общоприетия мироглед). Както писа 4Kbit наскоро, да станеш съвсем друг човек.

Като за начало ако искаш виж Димитър Недков, има 3-4 книги и доста интервюта със Стойчо Керев.

Нали за това е тази тема в този раздел! Да обсъждаме и изказваме различни мнения пречупени през мирогледа на всеки дискутиращ. А що се отнася да Стойчо Керев - почти няма епизод, който да не ми е харесал, а ги гледам още от проекта "Въпрос на гледна точка" та до наши дни по неговия канал в Тубата  [_]3
Причината да мисля, че няма Тайно световно правителство е, че ако имаше ние щяхме да се наричаме просто "Земна цивилизация", а не да се делим на Държави и "по-добрата" раса.
По тази логика няма и руско правителство щото има губернии с губернатори.
А иначе правителството не може да управлява само -трябва йерархия. Ние дори България не знаем кой управлява (то не бяха генерали, Орион-и и какво ли не), камо ли света.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Нямам си и на идея каква може да бъде формата на управление. При такава ситуация не съм живял - без конфликти, достатъчно енергиини ресурси захранвани от Слънцето и Етера...и най-важното различно ниво на съзнание и самосъзнание... :D
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
...

Като за начало ако искаш виж Димитър Недков, има 3-4 книги и доста интервюта със Стойчо Керев.

Нали за това е тази тема в този раздел! Да обсъждаме и изказваме различни мнения пречупени през мирогледа на всеки дискутиращ. А що се отнася да Стойчо Керев - почти няма епизод, който да не ми е харесал, а ги гледам още от проекта "Въпрос на гледна точка" та до наши дни по неговия канал в Тубата  [_]3
Причината да мисля, че няма Тайно световно правителство е, че ако имаше ние щяхме да се наричаме просто "Земна цивилизация", а не да се делим на Държави и "по-добрата" раса.

Виж, тези за които говоря (управляващите донякъде цивилизацията, не Земята) наистина не се делят на държави, раси, произход и др. (по въпроса за пола все още спазват традицията до голяма степен, имат и основание). Те се имат за братя !
Другите (управляваните) се делят по тези признаци :-)

И по-важното, писах да потърсиш специално интервютата с Димитър Недков (илюминат и масон, по негово  собствено определение, лично аз приемам това за вярно).

Сега се сетих че има и един филм, 6 серии - Знакът на българина (имаше го в Замунда), той също е много интересен. Пиша специално за него тъй като питаш за световното управление, иначе при Стойчо Керев гостуват и хора със съвсем различни вярвания и мирогледи - Филипов/инвънземни; Катара май имаше; Дънов; богомилите; прабългарите и сума ти други за които сега не се сещам.
Искам да подчертая многото различни направления които гостуват на Керев.

Имам и трите книги на Недков "Знакът на българина", издадени от Стандарт преди 2-3 години (филма донякъде е направен по тях).

Не искам и не мога да гадая защо Керев кани толкова разнородна аудитория (той си знае) но вероятно и в това има смисъл.

Поздрави.

PS:  с утрото и новия ден ми дойде един далеч по-добър пример илюстриращ разликата между двата типа хора и той е следния: приеми че световните управители са подобни на агентите от Матрицата (грешка :-( по-скоро на Морфей и хората от Зион) а останалите се питат какво аджеба е Матрицата и съществува ли въобще :-)
И за да изплагиатствам един от хората тук: "Бах тая Матрица" ;-)
« Последна редакция: Dec 06, 2018, 10:50 от ray »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
В крайна сметка изобщо не е важно, дали има тайно световно правителство или пък глупа хора, които дърпат конците на всички. Всичко опира до това, какво решение ще вземеш изправен пред заобикалящото те. И ще действаш ли или ще си стоиш мирно, надявайки се ураганът да не събори точно твоята колибка.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Аз лично не бих седял мирно,особено ако е "опрял ножа до кокала" ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Ей затова от известно време ми минава мисълта да си изкарам разрешително за оръжие. В допълнение може и някой калашник да си купя.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW

https://novotopoznanie.com/sashtestvuva-li-naistina-tayno-pravitelstvo/
Цитат
Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Това мисля за „Новото познание“ – мизерници.

Какво мисля за „световното правителство“? Казвал съм. Не знам дали няма да досадя съвсем, ако взема да се повтарям.

Но щом толкова питаш и темата е във втора страница, ще взема да споделя.

Световен заговор съществува в смисъла, че хората по природа са заговорници и това не изключва силните хора. Ние всеки ден заговорничим за едно или друго. Повечето хора заговорничим за тривиални неща. Например мисля, че последния заговор, който е провел всеки тук е това, къде и как да откара Никулден. И вярвам, че общо взето е бил успешен.

Дали силните се уговарят да управляват света?

Естествено.

Дали има стройна структура?

По-скоро не вярвам в това.

В този ред на мисли, не вярвам в „световно правителство“, защото правителство означава организация, а такава не виждам. Виждам всякакви стремежи за световно господство и нито един успешен. Казват, че опита на Антихриста щял да бъде успешен. Но първо има хора, които не вярват в съществуването му и второ по най-оптимистичните сценарии до идването му има три века. Така, че световно правителство засега няма и няма да има в скоро време. Нищо, че всички са зомбирани от умнофони и spybook. Има хора дето нямаме и от двете. И сме мнозинството.


=*=

Джет споменава за abandonware. Любимо място ;) Но той има предвид друго.

=*=

Спец говори за билдерберги, трилетерална комисия, масони, илюминати и други. Споменава и за тамплиери, но не е сигурно, че още съществуват. И да съществуват, нямат влиянието, което са имали преди десетина века. Другите обаче са тук. За набожните най-интересни са илюминатите. Защото името им значи „носители на светлината“, а носителя на светлината е Луцифер, едно от имената на дявола. Но това е интересно по-скоро от теоретична гледна точка, защото Луцифер е нагледен пример за дуализма на християнството, в който отчетата обвиняват ересите, но си съществува в самите религии. Чрез дявола е донесена светлината, а не например от ангелите.

Дявола е дал познанието чрез ябълката.

Изглежда злото има по-важна и леко различна роля, от тази, която ни се казва.

Злото е необходимо, за да осъзнаем сами себе си.

Връщайки се на темата за световно правителство – да всички тези организации съществуват, изглеждат свързани, изглеждат влиятелни, но не изглежда да имат абсолютна власт. А я нямат, защото властта може да изглежда като нещо, което се взима, но то се дава. Ако не им я даваме, те няма, как да я вземат. И не са. Правят неща, много зависи от тях, но то далеч не е всичко.

=*=

Малко по-надолу Рей отговаря на мой коментар. Казва, че не е казвал, че не е трябвало да се случва френската революция и напомня, че тя не е довела автоматично до идеалите си (равенство, братство, свобода), а непосредствените последици са били дори по-зле от това преди нея и така едни стотина и повече години.

Може да не го е казвал, но това излиза от думите му. Да това не са негови думи, но този, от когото ги е чул, прочел, е имал точно това предвид. Аз пък му казвах, че прогреса се случва, искаме или не, просто, защото му е дошло времето.

Нашия народ има една прекрасна поговорка, която рядко се разбира. Тя е – всяко зло за добро. Злото иска или не, накрая прави добро. Или, както е модерно да се цитират западни автори – ако края не е добър, значи още не е настъпил. По-нагоре говорих за дуализъм. Това е наистина голяма тема.

=*=

След него 4096 връща темата отново на родна почва. Някак си не съм съгласен с неговия извод, че богатите (у нас конкретно, а може би по света) – дърпат конците. У нас това, което се развива през последните тридесетина години е популярно като „ченгеджийство“. Но се нямат предвид силовите структури на държавата, а по-скоро хора, които са били в тях, а сега са на „свободна практика“. Милионерите у нас се назначават. Домусчиев е назначен. Няма нито един, който да не е назначен. Днес те назначават за банкер, утре ставаш прекалено алчен, в други ден те пращат в Белград. Днес си великата, най-емблематична мутра, утре те правят премиер, а вдругиден ще бъдеш разстрелян в Банкя или Барселона по твой избор. Особено много обичат да взривят джипове. Пиротска е добро място. Не, че му го желая. Толкова е калпав, че чак ми е симпатичен.

Така, че финансовия ресурс е нещо, което май, май е нищо. Парите са инструмент и нищо повече. Слаб инструмент. Има по-добри.

Най-силния измислян досега е: разделяй и владей. Действа безотказно. Друг римски е: хляб и зрелища. И той е с безпогрешни резултати.

И леко изопачено: пред куршумите всички са равни. Само Златко е голям катил и оцелява.

=*=

След него Германеца отново се включва, за да изкаже логичното. Някак си не е логично организацията да е стройна. Той използва една интересна дума: хармония. Но хармонията е нещо божествено, а не зло. От друга страна хармонията е симетрия, което значи повторение, което значи изоставане, което значи зло. Дуализъм.

=*=

А после Рей ще се върне, за да изпрати разговора на галактическо ниво. Ако ни се струва, че света се пренарежда, но никой не е толкова силен, че да го стори, то най-вероятно не е от Земята. Логиката е желязна, докато не осъзнаем, че това все пак е същия разговор. Не е от значение митичния някой дали е от Земята, Марс, Меркурий, Андромеда, къде да е. Има ли възможност, има ли начин?

=*=

Аз ще си призная, че Стойчо Керев много му гледах предаването (-ията заедно с „Пряка демокрация“) в седмата телевизия, но ми е все по-досаден. Симпатичен ми е, но не показва израстване от тогава. А Димитър Недков съм гледал (не целия му канал), но и той тръмбова в една просека на назадничавост в опит да я обясни с утопизъм. Но пък за мултак, това е повече от добре. Чак е невероятно израстване от бухалката до утопията. Все пак закваската на съветското образование си казва думата. Ама прекалено малко е чел Иванджийски, та можеше и по-добре.

Иначе Недков наистина е илюминат, но това още нищо не значи. На илюминатите са им потребни интелектуалци, за да им вършат работата. Каквато и да е тя.

=*=

И наистина в края да кажа на 4 КБ, че да притежава Калашник е незаконно. А неправенето нищо не е точно седене. Най-известен е Махатма Ганди и Мартин Лутер. Не, че го препоръчвам. Просто споменавам.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Ами то както е тръгнало дайте да изтълкуваме и Апокалипсиса.  :o
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил

В този ред на мисли, не вярвам в „световно правителство“, защото правителство означава организация, а такава не виждам. Виждам всякакви стремежи за световно господство и нито един успешен. Казват, че опита на Антихриста щял да бъде успешен. Но първо има хора, които не вярват в съществуването му и второ по най-оптимистичните сценарии до идването му има три века...
Понеже намес(т)ихме и анти-христа, та ако може един технически въпрос - Това означава ли че напр. на мюсюлманите ще им се размине? ..имам(ме) още време (за отг. - 2-3 века) па и лесна работа - отиваш да ти го резнат и си се разминавате с анти-ристьо, щото той нали бърза (да оправя ристиените) и няма да има много време за разните му там мюсюлмани и пр. и 100-те им девици да оправя >:D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Мохамеданите също вярват в Него, просто го „свалят“ по ранг, казвайки, че е пророк, защото „всички сме синове“. Всички сме, ама някои са повече. Какво, като не им харесва?

За Антихриста не знам дали имат мнение. По принцип дори Йоан да не беше писал за това, то е логично следствие. Има философия: Ин и Ян. Има физика: равно по сила и обратно по посока. Навсякъде има потвърждение на така недолюбвания дуализъм.

И ако следваме същата логика, Той се яви, когато човечеството беше в най-ниската си точка. Неговия антипод трябва да дойде, когато сме в най-високата точка на осъзнаване. Да има някой на мнение, че човечеството е осъзнато като цяло?

Затова окултистите говорят, че ще дойде в навечерието на Орифил, който пък е след три века.

И все пак дори окултистите не са сигурни в приказките си.

=*=

За апокалипсиса мисля, съм писал, какво мисля. Още от дете смятам, че е глупост. Едни от най-ранните ми мисли са, че не е възможно да ни е даден само един много кратък живот и след него всички да бъдем съдени. Ами то изхода е ясен. Няма нужда от съд. Без майка Тереза и още двама, трима, всички сме за Ада. Що за тъпотия е това?

Ако наистина това е сценария, не е ясно защо изобщо света се е случвал.

Всичко, което има начало, трябва да има своя край. Но не мисля, че края на тая планета или поне нашия, ще е точно такъв. Казвам, че съм християнин, но не съм религиозен. Не вярвам в това, което ми казват религиите. Още повече, че Този, в който вярвам не е оставял религия след себе си.

Религиите са земни организации, хората сме грешни. Само папата е непогрешим, защото така са приели на събор шестдесет и някоя година, но едва ли самия папа вярва в това. И е било малко тъпо малко след две световни воини да правят такъв събор.

Обратно на апокалипсиса. Твърди се, че преди него, Той щял да се завърне за втори път. Логично е (според мен) това да се възприема не пряко, а като метафора.

Първо, защо му е да се връща в плът и кръв? За да го убием отново? Може да го спре? Можел е и първия път. Не го е сторил. Искал е да го разпънат. Въпроса е, защо да го иска втори път? Единствено може да е само, защото първия път „плана не е сработил“. Обаче, ако „не е сработил“ първия път, няма да сработи и втория.Най-големия гении на всички времена казва, че е идиотизъм да правиш едно и също, но да очакваш различни резултати.

Второ, защо е идвал, ако си е тръгнал? Според мен не си е тръгвал. Дошъл е, за да остане. За да е тук, не е необходимо да го виждаме. Необходимо е само да виждаме делата Му.

Модерните окултисти от последния век, разправят, че второто идване щяло да е „етерно“, каквото и да е това. Аз не знам, какво е.

Според мен тези окултисти просто се хващат на идеята, че някой трябва да идва от някъде. Моята идея изложена по-горе е, че никой от никъде не трябва да идва, а ние да го приемем.

Ще онагледя това, което се опитвам да кажа с една случка. Преди няколко месеца се прибирам от работа, някой гледа някакви новини. По тях съобщават, че осемедесет и не знам, колко процента от българите определят себе си като християни. Съобщават го с някаква нескрита гордост.

Аз гледах силно изненадан, направо втрещен. Този народ съвсем очевидно не е християнски, как е възможно да определя себе си така? Няма никакво потвърждение, че дори знаят, какво е казвал, какво е правил, камо ли да вършат същото или поне подобно. Защо някой ще нарича себе си християнин, ако не живее като такъв?

Ето това смятам. Под идване, разбирам метафора, че много хора наистина ще станат християни по избор, а няма да се наричат така, без да са такива. Така лъжат основно себе си. Няма друг, който да губи от това. Но тъй като това е доброволен акт, не е идване, пришествие или не знам си какво. Това е еволюция.

 
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear