Автор Тема: PulsuAudio и Fedora 12 i386 Gnome  (Прочетена 1405 пъти)

viv1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 250
  • Distribution: Slackware, Ubuntu, Knoppix
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
PulsuAudio и Fedora 12 i386 Gnome
« -: Dec 23, 2009, 01:52 »
Е, вече ми писна! След инсталацията на Fedora известно време имам работещ audio  сървър и след това нямам звук. Изчезва демона за усилване на звука, горе в дясно на лентата. Каквото и да се мъча да направя имам само един отговор: - "Connection failed: Connection refused". И всичко това при опит да стартирам "PulseAudio Manager", "PulseAudio Volume Control" и при опит да стартирам Alsamixep през терминала.
Ако на някой се е случвало това и се е справил с този проблем да помогне.
Активен

tyuio

  • Гост
Re: PulsuAudio и Fedora 12 i386 Gnome
« Отговор #1 -: Dec 23, 2009, 03:05 »
ами преинсталниго до друга версия!
Активен

viv1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 250
  • Distribution: Slackware, Ubuntu, Knoppix
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
PulsuAudio и Fedora 12 i386 Gnome
« Отговор #2 -: Dec 23, 2009, 09:15 »
Tyuio, тя тая е най-лесна. Преинсталирай, преинсталирай, няма да ми стигнат годините за това, докато разработчиците на Fedora си оправят дистрибуцията. А с коя да я преинсталирам?
Активен

nemanema

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Re: PulsuAudio и Fedora 12 i386 Gnome
« Отговор #3 -: Dec 23, 2009, 15:43 »
Здрасти !
Предлагам ти да си помислиш над направеното изказване от твоя страна !
А колкото до звука, да беше казал какво има спряно и какво пуснато ?
Провери ли SELinux, с какви настройки на Пулс-а стартираш машината, на какъв хардуер работи Пулс-а, update-pciids, доста неща, но и хората не са ти задължени с нищо. Аз лично не смятам да ти вадя думите с ченгел ! Вземи се в ръце и след съобщенията на Пулс-а, които получаваш провери от какво и защо, тази твоя машина логове няма ли ?
В pavicontl не може ли да се рестартира демона за да направи конекция към системата за да започне да я управлява? Докато не освободиш демона на Пулс-а да управлява звуковата ти система няма да имаш миксер.
Успех !

п.п. По-спокойно и без "дървени" изцепки от рода на "Е, вече ми писна!" !
Активен

---=== мир и любов ===---

viv1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 250
  • Distribution: Slackware, Ubuntu, Knoppix
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
PulsuAudio и Fedora 12 i386 Gnome
« Отговор #4 -: Dec 23, 2009, 19:51 »
Nemanema, ще отговоря на написаното от теб. Винаги правя изказване след като съм го обмислил. За изказването си за Fedora съм прав. Разработчиците има доста да работят върху тази дистрибуция. Аз основно използвам Ubnuntu, онова Ubuntu, за което много от форума говорят пренебрежително. Кажи ми тогава, защо до сега не съм имал с други дистрибуции тези проблеми, които имам с Fedora? Каква е този дистрибуция на линукс, която при инсталирането поставя в GRUB само себе си и Winбозата, а забравя за Ubuntu-то, което е инсталирано преди на твърдия диск? Преинсталирам Fedora вече 8 пъти и все същия проблем със звука. А саунд-картата си е една и съща и защо това не се получава при другите линукси, които съм инсталирвал до сега? Аз съм с видеокарта NVIDIA. Защо нито един от драйверите, които фирмата предлата не сработи и след инсталацията се появяват само разни цветове по екрана на монитора? А защо не се получи нито веднъж, при която и друга линукс дистрибуция, която съм изпробвал до сега? Мога да напиша още по тази посока.
Как реших въпроса със звука:
yum remove pulseaudio
yum install pulseaudio
yum install gmixer
И всичко поне за сега се държи добре.
Nemanema, нямам нищо лично, но в 21 век да си губя времето да конфигурирам допълнително и то едни от най-важните неща за използването на една OS, или те да правят проблем и то след като са заработили веднъж мисля, че разработчиците са застинали в 20 век.
На мен дори ми е много интересно, че някои се мъчат да компилират ядрото и то след като компютрите са с бързи процесори и достатъчно голяма оперативна памет и големи твърди дискове. Считам, че която и да е линукс дистрибуция трябва да е насочена към масовия потребител, а не към професионалистите софтуеристи или любителите такива.
« Последна редакция: Dec 25, 2009, 00:01 от viv1111 »
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: PulsuAudio и Fedora 12 i386 Gnome
« Отговор #5 -: Dec 23, 2009, 21:00 »
Ползвай драйверите на nvidia от репото
Активен


Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Fedora Core 2 , nVidia и Gnome
Настройка на програми
hary 0 1294 Последна публикация Dec 13, 2004, 11:25
от hary
Gnome 2.12 + Fedora Core 4
Настройка на програми
Bashev 3 1888 Последна публикация Dec 06, 2005, 00:17
от Bashev
Fedora & gnome
Настройка на хардуер
Slaya 3 1558 Последна публикация Mar 18, 2007, 19:24
от neter
Неработеща кирилица в GNOME и Fedora 13
Настройка на програми
aaaaaa 1 1307 Последна публикация Jun 03, 2010, 09:53
от /dev/null
Fedora 13 gnome не мога да отворя home folder-a
Настройка на програми
bazu 1 895 Последна публикация Jun 07, 2010, 22:33
от bazu