Автор Тема: Linux ми е обиден ?  (Прочетена 1695 пъти)

SK0RP10N

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 216
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
    • WWW
Linux ми е обиден ?
« -: Jun 01, 2010, 12:46 »
Здравейте :)
Както виждате, името на темата е идиотско, както ми е и идиотски проблемът, а именно, че всички нови версии на дистрибуциите, които съм пробвал до сега не искат да ми тръгнат.
По-специално:
- Ubuntu - последната версия, която ми вървеше бе 8.04.От там нататък при опит за инсталация, дори не излиза графичната инсталация, а само някакви разазани неща или пък като снимка от някоя друга дистрибуция, която съм я ползвал преди повече от месец.
- Slackware (моят любимец) - 12.2 си въвреше супер, в 13.0 се явиха проблеми с разговорите в скайп (чуват ме за 10 секунди и после само аз ги чувам, а те мен - не), а 13.1 дори отказа да се иснталира.При инсталацията излезе boot:, натиснах enter, изписа нещо от типа на loading bzImage... и заби до там, после изкара само някаква isolinux грешка.
- CentOS - 5.4 и 5.5 ги записвам на диск, но акто го пусна, BIOS го подминава като пътен знак (т.е. директно почва да се зарежда OS, която ми е инсталирана на hard disc-a).
- SuSE - както в Slackware 13.0 - в скайп ги чувам хората отсреща, но след 10 секунди те мен - не.
- Debian - etch си вървше супер, в lenny не поиска да тръгне която и да било графична среда след инсталацията.Инсталирах etch отново, пуснах един sysupgrade и старото ядро 2.6.19 (май) си вървеше, а новото - не (т.е. тръгва, но не иска да пусне графична среда под него).

като цяло, хардуерът ми е следният:
4 GB DDR2 Ram
Процесор AMD Athlon 4200+
Видео nVidia GeForce 7300 GT 256 MB

Винаги когато съм инсталирал някакъв линукс, пусках форматиране на целия диск.
Та сега се чувствам принуден да кибича с windows server 2008 r2, защото това е най-доброто постижение на M$ до момента (поне няма проблеми с вирусите и не е бавен).

Възможни проблеми и възможни решения ?
Активен

muxozavar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
  • Distribution: Debian Lenny / Fedora 11 x86_64 / Ubuntu 9.10 / Mac OS X 10.6.n
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Linux ми е обиден ?
« Отговор #1 -: Jun 01, 2010, 12:59 »
Здрасти,
на този хардуер не би трябвало да имаш тези проблеми особено с Ubuntu/SuSE. Ако се спреш на една дистрибуция и покажеш грешките за нея мисля, че ще е по-лесно да се намери решение на проблема ;)
 [_]3
Активен

tyuio

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 145
    • Профил
Re: Linux ми е обиден ?
« Отговор #2 -: Jun 01, 2010, 13:02 »
Ами ха сега де странна работа. Я пробвай да си изкараш hdd-то от компа и да инсталираш нещо на друг комп, после го сложи на веселка видео драйвера и го върни обратно в компа да видим какво ще каже.
Друго не що е да пробваш да пуснеш алтернативния инстал на убунту например ама без графика само с конзола и да си пробваш дали нещо не е кофти хардуера. Ама с това видео аз лично нямам проблеми...
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Linux ми е обиден ?
« Отговор #3 -: Jun 01, 2010, 13:02 »
Решение има - нов компютър, но тук ще дойде и проблема - жената какво ще каже а :D

Да ако покажеш някоя грешка ще може да се потърси и лек.
Активен

SK0RP10N

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 216
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
    • WWW
Re: Linux ми е обиден ?
« Отговор #4 -: Jun 01, 2010, 13:04 »
Работата там е, че не излизат каквито и да било грешки.
Описал съм максимално ясно това, което аз виждам да се случва пред очите ми.

Жена и нов компютър - не.
Първо все още нямам 18, второ това рс си е напълно изрядно иначе
Активен

tyuio

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 145
    • Профил
Re: Linux ми е обиден ?
« Отговор #5 -: Jun 01, 2010, 13:10 »
Казах пробваш инстал на друг комп с твоя диск, пускаш за всеки свучай и един мем тест (не е невероятно аз имах една скапана платка дето инсталацията си бачкаше ама никаква инсталация друга неще, е после почна да чупи ехе та де)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5298
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Linux ми е обиден ?
« Отговор #6 -: Jun 01, 2010, 13:57 »
SK0RP10N, след като си пуснал толкова много инсталации, явно си наясно и не си начинаещ. Но само да те попитам, винаги когато изтеглиш ново .ISO, сравняваш ли MD5 сумите ? И чак тогава ако са OK, да записваш на празна бланка и на по-ниска CD/DVD скорост, спокоен че това .ISO е проверено и читаво.

Успехи.

А към Тyuio, радвам се, че отново си тук приятелю.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

SK0RP10N

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 216
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
    • WWW
Re: Linux ми е обиден ?
« Отговор #7 -: Jun 01, 2010, 21:52 »
Да, не съм начинаещ linux потребител и винаги сравнявам md5 hashes с тези от източника.
Никога не е имало различия в hash, даже за всеки случай, специално slackware го бях презаписал втори път на диска (като първо erase-вам стария, разбира се) от друг източник и пак същата работа.
Явно в самото ядро има нещо гнило, което скапва нещата при мен.
My pc is craving for linux :(
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Linux ми е обиден ?
« Отговор #8 -: Jun 02, 2010, 00:07 »
Освен да ти кажа избери си някоя дистрибуция с livecd/dvd стартирай я и да не тръгне ctrl+alt+f1 и влизаш в конзолата и от там се опитай да пуснеш графика и ако не може ще изпише грешката най-вероятно и така ще е по-лесно да ти се помогне.
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Linux ми е обиден ?
« Отговор #9 -: Jun 02, 2010, 09:33 »
Моят съвет е да влезеш в BIOS-a и да прегледаш всички настройки много внимателно, дори като за начало да му дадеш да върне настройките по подразбиране и да пробваш инсталация. Възможно да има някоя настройка която е виновна за този проблем, ако не знаеш нещо, снимай тук, който може да помогне. Кажи и точният модел и версия на дъното, да погледнем дали има ъпдейт за биос-а и ако има какъв точно проблем fix-ва ъпдейта (не бързай да го правиш, че не е безопасно).
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

arctic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Linux ми е обиден ?
« Отговор #10 -: Jun 02, 2010, 10:29 »
Пробай да изключиш ioapic от биоса. Не знам какво прави, но при мен това реши подобен проблем и сега всичко работи на 6. Имай предвид, че така уина няма да тръгне  ;D
Активен

bshkv

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: Linux ми е обиден ?
« Отговор #11 -: Jun 03, 2010, 12:52 »
nvidia - търси там и вероятно дъното, но най-вече картата! Успех!
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Mandrake Linux 10 and Linux
Настройка на програми
aaaSASlover 3 9978 Последна публикация Dec 08, 2012, 20:46
от UBIGI
Remote връзка Linux<--> Linux
Настройка на програми
stoyanovs 5 8308 Последна публикация Jan 24, 2006, 16:49
от gostenin
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 8458 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork
Dual boot Linux and Windows XP (Linux installed first) ПРОБЛЕМ !!!
Настройка на програми
XaMeLeOnA 36 42236 Последна публикация Nov 06, 2011, 02:58
от Compare
Linux From Scratch - Do-it-yourself-Linux
Начини за увеличаване на бързодействието
neosofti 2 4856 Последна публикация Jul 03, 2009, 08:43
от tyuio