Автор Тема: Кой прасна НАП-а ?  (Прочетена 44813 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #15 -: Jul 17, 2019, 08:31 »
Ах, кашика таман навреме се появи, че имам задачка закачка за него. Един вид бойна задача в мирно време...

Масивът на #НАПЛийкс съдържа данни за 6 млн. български граждани – 4.66 млн. живи и 1.38 починали. Пълнолетното население на България е 5.8 млн., а тези в трудоспособна възраст са 4.2 млн.
Сега ми кажете как в избирателните списъци, не съм сигурен в броя, но има повече от 6.5 милиона избиратели. Живите са 4.66 млн.
С толкова мъртви души всякакви избори ще спечелят. Машинно гласуване ли – ами няма да го допуснат.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #16 -: Jul 17, 2019, 11:21 »
Старото изтичане знам, че е качено в Замунда. И въпреки, че е пряко свързано с професията ми, не съм го теглил. А това дори не знам, къде е качено. Ако бях аз щях да го кача в TPB, там шанса да те хванат е най-малък. В Замунда Кибер Явор ако иска, с едно обаждане може да те намери.

В интерес на истината е да кажем, че тази година имаше почистване на списъците. Мисля, че бяха думи на Червен Кольо, че е било наложително. Тъй като тази година обявиха, че вече сме под седем милиона (реално сме пет), та списъците застрашавали да станат повече от цялото население.

Честни избори у нас никога не е имало. Почти съм убеден, че не са никъде по света. Още помним на милениума как избраха Буш. Май само във Венецуела се водят честни, ама след Чавес и там не е сигурно.

Машинното гласуване не е никаква панацея. Първо това е един голям банкомат. Нямаме никаква идея, какво е програмното му осигуряване. Но нещо повече. Специално тези машини при нас не стават за чеп за зеле. Тяхната единствена функция е да заменят химикалката, с която слагаш хиксче. И нищо повече. Точно по същия начин, както тъпчат бюлетини в урните, могат да си набълват, колкото желаят гласове.

Изборите с машини у нас показаха единствено, колко е неадекватна държавата като концепция. Правиш нещо по възможно най-скъпия и неефективен начин. А комунетата, които след не много ще дойдат пак на власт, искат още повече държава.

На теория има начин избори да струват около нула лева. Това може да стане не с машинно гласуване, а с машинно броене. Дават ти един pdf А4, който си разпечатваш в близката книжарница. Отбелязваш, каквото ще отбелязваш и отиваш да го пъхаш в урната. Машинката за броене много наподобява шредер. Само, че вместо да нарязва хартията (което май не е лоша идея) има едно скенерче, което засича де ти е хикса. Срещу урната има една камерка, а ти си с гръб към нея, когато пускаш бюлетината. И толкоз. В 20:00 машинката се самоизлючва, като точно преди това праща резултата в чист текстов вид.

По тоя начин може да се организира пряка демокрация и всяка седмица да ходиш да пускаш по една бюлетинка. На практика това отменя нуждата от общински съвети.

Парламента също е място, което може да се изпразни от обитатели. Вместо депутати тази работа могат да я вършат кметовете на общини. Всеки петък си правят една видео-конференция, нагласуват накуп, каквото има и приключват. Така и представителната част от демокрацията става възможно най-пряка, защото всеки един кмет е избран пряко. Което ме подсеща, че няма нужда от втори тур на избори. Който е взел най-много на първи, той ще е. А не цяла седмица да въртят далавери и накрая на втори тур кмета да е изненадващ, както става обикновено.

Ако кметовете са депутати, които не напускат населеното си място е и много подразбиращо, кой трябва да пребиеш и къде да го намериш. От моя избирателен район има избрани четирима депутати, от които не познавам нито един. На единия му знам името, защото е трети мандат. За другите и това не знам. И силно подозирам, че тези тримата не са ми съграждани. И нито един от тези не знам, къде мога да го намеря.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #17 -: Jul 17, 2019, 11:59 »
Следва втора серия, хванали били "бял" хакер, ще става все по-интересно да се следят новините  :o
Каквото сам си направиш никой не може да ти направи  ::)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #18 -: Jul 17, 2019, 12:19 »
Аз имам други идеи за избори и управление, но не ми се говори в момента.
Това с истичането на информация сега, не ми се вярва да е единственото. Тези неща обикновено ги пускат на порциики. Наистина ще става интересно. А оня главун, дето ни е финансов министър... как няма някой да му залепи една сметанова торта на лицето. С такова удоволствие бих го направил. Друго не заслужава.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #19 -: Jul 17, 2019, 12:24 »
Горанов е човек на Пеевски (Доган). Няма да го бутнат, ако ще атомна бомба да избухне. Всъщност вече имаме такъв пример с първото правителство на Боко. Никой не искаше неговата оставка, но той предпочете вместо Дянков да си иде той.


п.п. Много ще ми е интересно да чуя твоите идеи. Може да не е сега и не в тази тема. В изложените от мен има пукнатини, не са съвършени. Тяхната единствена идея е намаляването на държавата и минимизирането на разходите за издръжката ѝ.
« Последна редакция: Jul 17, 2019, 12:26 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #20 -: Jul 17, 2019, 12:55 »
Хванахга ли го вече "хакера", дето прасна сървърите ?

Дето бил спец по сигурността, и си "тествал" нашия разни неща раиш'ли. 20 годишния "спец".
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #21 -: Jul 17, 2019, 15:48 »
Двадесет годишния от единадесет години сваля данни от НАП.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #22 -: Jul 17, 2019, 15:51 »
И преди бил хаквал "туй-онуй". Ей така за кеф, и да се похвали.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #23 -: Jul 17, 2019, 15:59 »
Пази боже от такива "уникални мозъци"

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2019/07/17/3939336_koi_e_zadurjaniiat_haker_za_iztichaneto_na_danni/?ref=home_mainStory

Цитат
Вчера в социалните мрежи сред различните коментари и реакции за изтичането на данни, беше разменяна и снимка, в която се виждаше потребителско име на евентуалния хакер.

Именно по него, експертите с които "Дневник" разговаря, бяха достигнали вече до профила на Бойков. Снимката е била на част от т.нар. "lock" файл, който е бил забравен в разпространените данни. Той показва информация от компютъра и потребителското име - Kpuccc. Според тях това е нетипично име и при търсене в интернет - показва, че го е използвал в различни хакерски форуми и в някои от тях е със снимката си.

"Това е скрит файл, който се създава от текстообработващата програма, когато се отвори даден файл, с цел да не се отвори два пъти. Като се затвори csv файла, lock файла се изтрива автоматично. Очевидно в случая е направил архива, докато е бил отворил един от файловете, а програмата, която е използвал е LibreOffice - безплатна алтернатива на Microsoft Office. Вариантите са: или тогава е създал архива, докато е бил отворил един от файловете, или тогава му е забил компютъра, докато е разглеждал данните и този файл е останал там скрит и той не му е обърнал внимание", обясниха за "Дневник" експертите, пожелали анонимност. Те уточняват обаче, че това не означава, че файлът е теглен от този потребител, а само че той го е отварял на компютъра си.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #24 -: Jul 17, 2019, 17:20 »
Аха, тъй начи, фанаха го напстера?! Ма той нещо много лесно им се даде... поне докато не се появи съквартиранта му и не каже как от 11г. живеем заедно, аз съм напстера.
... ама ние тоя филм вече сме го гледали.

Зад всеки голям фалит стои един голям циганин, който се оказва собственик ...от поне 11 г. и няма и 1лв. собственост

П.П. и не са фанали хакера ами пакера/ъплоудъра дето го изяло любопитството да поотвори някой файл... ей тъй да види к'во пакетира. И не е ясно дали не го е направил без да иска нарочно ..точно с такава цел, да ги заблуди .. или е нямал пари за буутваща флашка дето няма профили на нея и затрива всичко при всеки рестарт. Те хората за къде по маловажни неща като напр. браузване вече ги ползват...

П.П.П. Няма да се учудя ако си ги е пакетирали направо на место т.е. у НАПа и тоя Крис да му е (с)Кришния профил на некой НАПаджия с който оди по сайтовете за възрастни. Ха-ха-ха
 [_]3

Как па веднъж не фанаха една хакерска, каква е тая дискриминация... бедно им е въображението явно на Теа дето ги ловят/набеждаване, големи дървета явно.. явори разни
« Последна редакция: Jul 17, 2019, 17:26 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #25 -: Jul 17, 2019, 18:09 »
Може и csv файла да го е намерил на компа на някой данъчен дето се учи да коди на MS Access (като в онази тема с банките).
И този LibreOffice - данъчните да не са минали на него или хакера е нямал пари за МСО.

А за изборите - машинките за ТОТО-вършат същата работа, даже със спестените пари от избори могат и някои печалби да раздадат за насърчаване на избирателите.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #26 -: Jul 17, 2019, 19:50 »
Хареса ми как е протекло разследването ;D Намираме файл с някакво потребителско име, търсим в Google, цъкаме върху линк с подобна тематика, случаят решен. Принципно като нищо и да са си намерили правилният човек, но това не прави процеса по-малко смешен :D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #27 -: Jul 17, 2019, 19:53 »
Ами действат по "бързата процедура".
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #28 -: Jul 17, 2019, 20:05 »
[root@alabala INCORRTP]# ls -al

-rw-r--r--.  1 krisss krisss 111170757 Nov 10  1989 DEC73_DETAILS.csv

-rw-r--r--.  1 krisss krisss              96 Nov 10  1989 .~lock.DEC73_DETAILS.csv#

[root@alabala INCORRTP]# cat .~lock.DEC73_DETAILS.csv#

,DESKTOP-NSTGGRP/Kpuccc,,11.05.2019 11:49,file:///C:/Users/Kpuccc/AppData/Roaming/LibreOffice/4;


аз невинен.

Може да пуснете едно търсене за Криссс и да се чудите на резултатите ::)
Активен

the lamer's team honourable member

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #29 -: Jul 17, 2019, 20:07 »
Струва ми се, че родната милиция твърде буквално приема израза, че Google знае всичко :D
Активен