Автор Тема: Май фашиста е прав, че Линукс си е чиста загуба на време!  (Прочетена 15459 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Вече губя всякаква надежда, че могат да се предложат адекватни услуги с него за неща, за които хората ги ползват с Уиндоус!
Боря се от известно време с някои неща за които не ми достигат знания и умения, но дори и да искаш да си платиш да ти ги направят, няма на кой! Само ръсещи мозъци по форумите!
Цял ден си губим времето с тъпи обсъждания на нещата от живота, но не и да свършим за 1 час работа!
До тук основния ми проблем с всички които съм писал на лично по темата е не цената, ами, комуникацията да се водела само по и-мейл, без телефони! Мда, ще го направим това нещо, ще го пуснем в продакшън, някой ще започне да работи с него и в един момент ще ми се обади по телефона, че има проблем и аз трябва да пиша мейли и да се чудя как да го обяснявам проблема, щото на него не му било кеф по телефона! Недай си боже да съм на път и да трябва да търся място където да спра, за да пиша!
Няма да цитирам имена, те си знаят за кого става въпрос!
Хайде сега като ме обвинявате, че само за политика и данъци съм приказвал, а не за професионални неща, кажете си мнението, как да накараме хората да ползват Линукс алтернативите на Уиндоус като се сблъскват с такива тъпизми?
От известно време зарибявам някои хора и когато има някакъв интерес от който можем да спечелим всички, няма хора с които да ги реализираме!

П.С. Искам дебело да подчертая, че с тези с които съм писал по въпроса, проблема не е бил в цената, а в начина на комуникация който изискват и който е абсолютно неприемлив за сериозна работа!
Активен

lunarvalley

  • Гост
оо, аз отдавна съм се отказал да "зарибявам" когото и да било.

Ако някой наистина иска да мине на Линукс съм готов с радост да му помогна, но повече не убеждавам никого да минава на Линукс. Най-вече, защото още при първия тривиален, малоумен проблем аз ще излеза виновен.

 :)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
... кажете си мнението, как да накараме хората да ползват Линукс алтернативите на Уиндоус като се сблъскват с такива тъпизми?
От известно време зарибявам някои хора и когато има някакъв интерес от който можем да спечелим всички, няма хора с които да ги реализираме!
Ние да не сме религиозни фанатици или самозабравили се хамериканци, за да налагаме на хората, какво да ползват и как да живеят.
Който избере да ползва Linux и има нужда от съвет - нека заповяда.
Ще му помогнем, доколкото можем.
За паразитните постове и теми, аз самият имам твърде скромни заслуги.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5288
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
А кой е ФАШИСТА, дето бил прав ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Тук не говоря за никакво зарибяване на никого! Хората си бачкат и имат нужда от компютърни решения с които да си оптимизират работата. За тях каква е ОС е без значение! Единственото нещо което е от значение е цената и адекватната поддръжка на внедрените неща при нужда, а нуждата в процес на реална работа е неизбежна.
И какво се получава в един момент!? Даваш едни 200-300 лева за Уиндоус и при нужда всеки в града ще ти реши проблема, а Линукс е безплатен, но никой с нищо не може да ти помогне!
Форума става само да се учиш, но не и да разчиташ на адекватна навременна помощ. Адекватната навременна помощ е във всеки момент да има кой да ти реши възникналия проблем и то "за вчера", а точно такива хора липсват, а когато ги има, претенциите им са абсолютно неадекватни и по-изгодното решение отново е добрия стар Уиндоус!
Кеф ти файлов сървър, кеф ти мейл сървър, кеф ти поддръжка на хардуер, кеф ти каквото ти дойде на акъл!
Ама чети, в нета има куп инструкции, ама не знам си какво! Ама аз бачкам нещо което си го разбирам! Нямам нужното време да чета и експериментирам! Ти имаш нужните знания и умения за целта, казваш си цената и как можем да работим и се договаряме или всеки по пътя си!
Хората които дават пари много добре знаят какво искат и единственото важно нещо за тях е цената и резултата, а с Линукс вече се убеждавам, че не може да се постигне резултата в съотношение цена/качество съпоставим с Уиндоус от гледна точка на краен клиент!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
А кой е ФАШИСТА, дето бил прав ?

Върго дето се изтри от тук!
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Линукс вече се убеждавам, че не може да се постигне резултата в съотношение цена/качество съпоставим с Уиндоус от гледна точка на краен клиент!
Като гледам си си намерил решение: по-евтино и по-качествено - къде е проблема - искаш некачествено?!
Или зарибяването е аз нищо не разбирам ама дайте да дадем, пък аз ще давам акъл, може да трябва начина ти на зарибяване да се смени.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
... кажете си мнението, как да накараме хората да ползват Линукс алтернативите на Уиндоус като се сблъскват с такива тъпизми?
От известно време зарибявам някои хора и когато има някакъв интерес от който можем да спечелим всички, няма хора с които да ги реализираме!
Ние да не сме религиозни фанатици или самозабравили се хамериканци, за да налагаме на хората, какво да ползват и как да живеят.
Който избере да ползва Linux и има нужда от съвет - нека заповяда.
Ще му помогнем, доколкото можем.
За паразитните постове и теми, аз самият имам твърде скромни заслуги.

Не става въпрос за религиозен фанатизъм, за предоставяне на добри и конкурентни решения които могат да бъдат изпълнени и под Уиндоус. Няма фирма в която Уиндоус да може да бъде изхвърлен напълно и всичко да е под Линукс, но и няма фирма в която да са толкоз луди, че да възприемат решение за което не може да се предложи качествена поддръжка!
В моя не голям град, каквото и да ми дойде на акъл за под Уиндоус, има поне 20 на човека които ще им платя за да ми го реализират, ако не мога сам!
Активен

lunarvalley

  • Гост
Цитат
Форума става само да се учиш, но не и да разчиташ на адекватна навременна помощ.

ами купуваш си RHEL и нема проблеми  :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Линукс вече се убеждавам, че не може да се постигне резултата в съотношение цена/качество съпоставим с Уиндоус от гледна точка на краен клиент!
Като гледам си си намерил решение: по-евтино и по-качествено - къде е проблема - искаш некачествено?!
Или зарибяването е аз нищо не разбирам ама дайте да дадем, пък аз ще давам акъл, може да трябва начина ти на зарибяване да се смени.

Проблема, е че няма адекватни хора за да направят нещо смислено под Линукс дори и срещу заплащане!
И-нет компаниите искат 45 лева на час за труд и естествено издават и фактура в която цена има включени 20%ДДС. Нямам претенции към цената, но бих предпочел да е 30 лева, но без фактура, но първото ми и най-важно условие е, комуникацията да се води предимно по телефон . Хайде, вземи ми парите!
Услугите които аз предлагам са също с почасово ценообразуване, но с доста по-ниска часова ставка и в съвсем друга материя и имам представа как се процедира.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Ти остави специализираните приложения, ами може да се окаже, че няма кой да ти инсталира един Линукс срещу някаква такса, примерно 40 лв.
Ама като избяга цвета на нацията по чужбина, какво да очакваме?
Бай Мангау няма да ти инсталира Линукс.
Активен

Без правила няма игра

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
То инсталирането всеки го може, но след това започват нещата! Аз Линукса за десктоп, по-бързо си го инсталирам и настройвам от колкото Уиндоуса, а за да се бараш на "разбирач", требе доста повече за можеш.
Активен

Drago_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
    • Профил
Приятелю толкова много си противоречиш, че имам чувството, че всяко следващо изречение е писано от друг човек.
Искаш поддръжка по телефона добре. Проблемът тук е голям, защото какво ти си казал по телефона и какво после се е оказало, че имаш предвид са да различни паралелни вселени. Затова навсякъде всички фирми със що годе някаква изградена структура водят комуникацията си по мейл. Така се вижда ясно и точно кой какво колко и как. Самият мейл или тикет/пм система може да се разглежда, като едно задание което е част от договор.
Точно в следващият момент ме караш да ми спира дъха.
 И отново си противоречиш. Първо обесняваш как искаш да си платиш, а после как не искаш да ти се издават фактури, защото така по-евтиничко. То вярно, че нали държавата ни е шибана, политиците ни не стават, живота е кофти, а на запад са толкова добре. Е да, но всички мислим ей така на дребничко как да скатаем 10 лева от данъци, защото да не ги даваме на тая скапана държава. И понеже всичко е скапано линукс не става, а кой всъщност ти обеснява, че става ? Не се ли научихте толкова, че линукс, унидоус, бсд и т.н. това са инструменти и както с един чук можеш да забиеш пирон то така, за да направиш правилна дупка в стената ти трябва бургия. Проблемът настъпва когато майстора незнае кой инструмент да използва за конкретна задача. В такива случай народа е измислил толкова много поговорки, че цяла вечер няма да ми стигне да обеснявам как на ракетата космоса и е крив или на мъжкия полов орган му пречело окосмяването ...
Като за начало ти препоръчвам да поемеш дълбоко въздух, да осмислиш дълбоко какво искаш да направиш и да си представиш как изглежда твоят продукт. След което да се опиташ да представиш идеята си на човек и то така, че да си сигурен, че той ще те разбере. Успееш ли да направиш това повярвай ми най-малкият ти проблем ще бъде с каква OS да реализираш плановете си.  [_]3
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Проблема, е че няма адекватни хора за да направят нещо смислено под Линукс дори и срещу заплащане!
Колегата ти го е казал само с две думички : Red Hat.
Ако, наистина имаш нужда, ще намериш и начин. Ако си професионалист, ще си купиш софтуер дори да струва над 1000 долара. Защото в този сектор, 1000 долара не са много.
Дори и в България, някои хора изкарват прилични доходи в IT сектора и няма нужда да ходят да слугуват в чужбина.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Не мога да разбера каква е тази драма. Между другото голяма част от хората тук си изкарваме хляба благодарение на въпросния линукс. Ако не можеш да си намериш хората, запретни ръкави и действай сам, така няма как други да са ти виновни. Аз не виждам къде е проблема.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon